Skocz do zawartości
  • 0

Jak znaleźć złoty środek na zdobywanie bramek z ofensywnych rzutów rożnych?


Reddevils

Pytanie

Witam serdecznie drogich kolegów miłośników gry Football Manager 2021.  Drodzy koledzy może moglibyście podpowiedzieć jak skutecznie można wykorzystać ofensywne rzuty rożne aby zdobywać z nich  bramki. Obecnie w FM21 te rzuty rożne mocno u mnie kuleją, gram 2 sezon Newcastle i mocno sporadycznie zdobywam bramki po rzutach rożnych. Próbowałem już różnych wariantów kombinacji ustawień tego stałego fragmentu gry. Może wy gracze bardziej zaawansowani coś pomożecie? Pozdrawiam serdecznie wszystkich graczy FM21     

Odnośnik do komentarza

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli Ci to pomoże, to napiszę co przykładowo możesz zrobić. Zwyczajnie poszukać wykonawcy, który w ulubionych zagraniach posiada "Podkręca piłkę". Wyczytałem kiedyś na angielskiej stronie, że właśnie to zagranie dotyczy sfg, na pewno będzie lepiej, na 95%, w poprzednich fmach można było przejąć to zagranie przez mentoring, teraz nie sprawdzałem, bo może da siey wytrenować - patrz piłkarzy jak S Gomez czy Dybała.

Odnośnik do komentarza
  • 0
W dniu 14.05.2021 o 10:28, Reddevils napisał:

Drodzy koledzy może moglibyście podpowiedzieć jak skutecznie można wykorzystać ofensywne rzuty rożne aby zdobywać z nich  bramki

 

 

Killer rogom mówimy stanowcze nie :) gdzieś wyczytałem że bardzo mały procent kornerów kończy się golem i tak powinno być w grze. Osobiście więc ustawiam skocznych i silnych graczy na atak na krótki i długi słupek, niezbyt skoczny ale silny przeszkadza bramkarzowi, ktoś nabiega z głębi pola w środek pola karnego, ktoś stoi przy tym słupku na który NIE będę wrzucał piłek, by nie robić tłoku i nie ściągać tam rywali, ktoś czai się przed polem karnym plus z jeden lub ze dwóch ma "tył w razie potrzeby", a boczni obrońcy i bramkarz zawsze z tyłu. Jak gramy trójka obrońców to fajnie bo jest jeden domyślnie wysoki gracz więcej :) a kornery na krótki/długi słupek albo mieszane. I wykonawców nigdy nie wybieram, komputer to najlepiej zrobi :)

 

 

 

Jesli nie masz gracza umiejącego wykonywać sfg można pokombinować z krótkimi rzutami rożnymi. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 0

Na pewno fajnie ustawić jeden wariant, gdzie przykładowo piłkarz bijący róg z prawej strony daje na krótko do prawego obrońcy (może wtedy zarzucić gałę odchodzącą to akurat banalne), ja akurat zawsze tak robię, to taki prosty element, no i jeszcze napiszę co robię w def. rożnych, chociaż nie tego dotyczy pytanie, ale może też się komuś przyda. Większość piłkarzy domyślnie mamy w polu karnym, ale jednego dobrze dać na skraj pola karnego, warto dać tam piłkarza błyskawicę/najszybszego z zespołu (przykładowo jakiś skrzydłowy), on od razu pociągnie szybki atak, stawianie tam tzw. target strikera, czy po prostu piłkarza wolnego mija się z celem

 

PS. Jeszcze odnośnie mojej pierwszej odpowiedzi. Patrz - Kevin De Bruyne, człowiek "asysta" i oczywiście ma zagranie "Podkręca piłkę" w swoim repertuarze i nabija sporo liczb właśnie dzięki sfg, to najlepszy przykład

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...