Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa to w takim razie repeater np. Asus RP-AC51 który może potem służy też jako AP w przyszłości. Jakby doszedł kabel, który możesz pociągnąć tak:

 

https://www.euro.com.pl/powerline-transmitery-sieciowe/tp-link-tl-pa4010.bhtml?gclid=Cj0KCQjwlN32BRCCARIsADZ-J4tPuLXfAO4HHoTm_CzNLRtDXPHpdYgeSw8WmAZdcFAGE7F4zJzJZB4aArv1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

 

Odnośnik do komentarza

   
Uwaga: Transmitery powinny być podłączone do gniazdek w jednej fazie i używane w zestawach 2 lub więcej urządzeń 

 

 Technicznie co to oznacza? Musze kupic dwa i podpinać je w ramach tego samego kabla?

 

Do tego patrzac na specyfikacje, on i tak musza isc po kablach??

 

byćpodłąc ww urIMG-20200604-073114.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja to mam, sprawdza się do przedłużenia sygnału do pokoju syna do oglądania YT, steama i discorda, ale ja już np z niego nie korzystam, bo ma co jakieś 2 min(?) rozłączenia na ułamek sekundy, co powoduje, że wylogowuje mnie z VPNa, a w konsekwencji ze zdalnego pulpitu, przez co są półminutowe przerwy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam Windowsa 10 pro, darmową domenę, przekierowania i automat odświeżający zmianę IP - wszystko do pulpitu zdalnego. Do tej pory działało, ale... gdy byłem w domu na WiFi od UPC - mogłem się połączyć, natomiast na kablu nie. Zmieniłem teraz dostawcę internetu, jestem na WiFi i wywala mi błąd hasła lub loginu, chociaż jest dobry, nawet nowego usera założyłem, żeby nie było i to samo. Jakaś idea?

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Opis sytuacji:

- 1GB lacze swiatlowodowe

- instalacja internetowa rozpeowadzona po mieszkaniu (kable kat 6)

- do pokrycia 2 kondygnacje

- na parterze mozliwe zostosowanie normalnego AP, na gorze musi byc wiszacy POE

- zalezy mi, zeby urzadzenia ze soba gadaly (tzn zeby uzytkownik przelaczal sie automatycznie miedzy AP. To sie fachowo nazywa mesh? routing?)

- prawdopodobnie jako switch zastosuje

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/switch/switch-tp-link-tl-sg108pe-easy-smart

(ale to do ewentualnej zmiany jezeli bedzie taka koniecznosc)

 

Pytanie - jakie AP najlepiej kupic? Czy trzeba do tego dodatkowe kontrolery?

Cena tez oczywiscie gra role

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...