Skocz do zawartości

W pogoni za czymkolwiek


J-Jj

Rekomendowane odpowiedzi

 

[PROLOG]

15.06.2019

-Pamiętam, gdy kiedyś myślałem, że wyjadę za granicę i zrobię szybko wielką karierę, czy też zarobię wielkie pieniądze, ale wszyscy wiemy, że w życiu wiadome są tylko trzy rzeczy: śmierć, podatki i zejście Robbena do lewej nogi. Zawsze myślałem, jakby to było stworzyć coś nowego lub przejąć coś wielkiego, co pozwoliłoby mi zarobić wielkie pieniądze, i co? I jak skończyłem? Zdałem maturę, skończyłem studia, a teraz palę papierosa za papierosem i nic poza tym, żadnego, najmniejszego planu na siebie. Jakie to życie potrafi być dziwne i irytujące.

16.06.2019

Obudził mnie telefon, to był Dawid mój najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, który tak samo, jak ja wyjechał z Polski po tym, jak skończył studiować. Tylko że on potrafił znaleźć plan na siebie, zorganizować swoje życie, zrobił kilka kursów, licencji i tak jakoś wyszło, że dostał pracę w klubie piłkarskim. Może nie jakimś wielkim, ale jednak. Mnie udało się zrobić tylko krajową licencję B (w dodatku za jego namową).
 

Cytat

[ROZMOWA TELEFONICZNA]

-Cześć, powiedz mi, czy ty masz jakąkolwiek pracę, jakikolwiek sposób zarobku?

-Nie-odparłem.

-Miałbym coś dla ciebie, ze świata piłki nożnej, ale nie wiem, czy się zgodzisz.

-Stary, ja nie mam w ogóle obeznania, jeśli chodzi o grę w piłkę, oprócz licencji, którą zrobiłem za twoją namową.

-A więc nie będziesz zainteresowany ofertą pewnego klubu z Manchesteru?

-Co ty właściwie mówisz?

-Już ci wszystko wyjaśniam. Pewien manager niedługo straci pracę, a, jako że działacze tego klubu mają duży sentyment do mnie, spytali się, czy znam jakiegoś odpowiedniego kandydata na to stanowisko, a więc?

-Cóż, nie posiadam żadnej pracy, a papierosy mi się pomału kończą. Skoro wielki klub z Manchesteru chce zatrudnić właśnie mnie, jestem gotowy przyjąć tę posadę.

-Wielki?

-Tak, wielki. Według mnie ten klub ma świetlaną przyszłość przed sobą.

-No skoro tak mówisz. Powiem im, że możesz zacząć pracę od jutra. Odpowiada ci to?

-Jak najbardziej.

-Dobrze, a więc jutro przedstawię cię działaczom. Trzymaj się.

-No spoko. Nara.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Football Manager 2020

Baza danych: duża, w trakcie rozgrywki dodam kilka grywalnych lig, podgląd na wszystkie grywalne plus dodatkowe ligi europejskie, chwilowo grywalne tylko ligi angielskie.

Liga: National League North.

17.06.2019

Droga była długa, długa do tego stopnia, że usnąłem. Poczułem klepanie po ramieniu, po czym się przebudziłem. Dominik powiedział, że już jesteśmy na miejscu. Zdziwiłem się. Zobaczyłem małe boisko treningowe, a na nim piłkarzy, piłkarzy, których nigdy nie znałem, ba nie widziałem ich nigdy na oczy. Po chwili podszedł do nas pewien człowiek. Był nim siwy starszy facet, który nie przypominał nikogo z Manchesteru United. Był nim Brian Richardson. Kompletnie gościa nie kojarzyłem.

 

Cytat

[ROZMOWA NA BOISKU TRENINGOWYM]

-Dzień dobry panie Jachorzy.

-Dzień dobry.

-Będę pańskim asystentem w nadchodzącym sezonie.

-Cieszę się bardzo, ale niech mi pan powie gdzie, są wszyscy, gdzie jest Pogba, Rashford, Martial. Kim są ci ludzie? Czy to drużyna rezerw?

(Dominik oraz Brian patrzyli na mnie ze zdziwieniem).

-Dlaczego wspomina pan o tych dofinansowanych kut*sach.

-Hę?-odparłem.

-Orientuję się pan, że w Manchesterze jest więcej klubów tak?

(Spojrzałem na Dominika, on spojrzał na mnie z gniewem w oczach)

-T...tak, słyszałem, tylko żartowałem.

-Całe szczęście, myślałem już, że pan tak na serio. Działacze nie zaplanowali konferencji prasowej, ale jutro odbędzie się pana pierwszy mecz z zespołem.

-Pierwszy mecz!? Jutro!?

-Spokojnie, pański zespół zagra z zespołem rezerw. Działacze klubu proszą, aby pan uszykował taktykę na jutrzejszy mecz. Wszystkie szczegóły, odnośnie do pana kontraktu, a także celów, jakie ma pan osiągnąć z zespołem zostaną dogadane jutro. Do zobaczenia.

-Do zobaczenia.



...
 

Cytat

[ROZMOWA PODCZAS DROGI POWROTNEJ]

-Stary, o co chodziło temu gościowi?

-Mówisz o twoim asystencie?

-Ta, właśnie, chodzi mi o niego, o co w tym wszystkim chodzi?

-Co mogę ci powiedzieć? Ludzie z United of Manchester nie lubią się z Manchesterem United.

-United of Manchester?

-Tak.

-Moment, czyli zgodziłem się na pracę w innym klubie?

-Tak, dokładniej w klubie półzawodowym.

-Nie wiem, czy będę chciał ich prowadzić. Nie tego oczekiwałem.

-A czego ty dokładnie do cholery oczekiwałeś?

-Że poprowadzę wielki Manchester United.

-A co ty myślałeś, że to Football Manager? Że z twoją licencją wezmą cię do klubu z taką renomą?

-Cóż, może lepiej, żebym zrezygnował.

-Chcesz, żebym się zbłaźnił? Żebym był pośmiewiskiem? Skoro powiedziałeś, że się wstawisz się jutro na spotkaniu, to się wstawisz i koniec.

-Ale...

-Słuchaj, nie zarabiasz, a tam będziesz mógł coś zarobić. Zaufaj mi.

-Dobra, niech będzie, spróbuje, ale robię to tylko i wyłącznie dla pieniędzy.

-Jak każdy, dokładnie jak każdy.

 

18.06.2019

 

 

Udałem się na spotkanie z dyrektorem Adrianem Seddonem, na którym zostały mi wyznaczone cele na ten sezon, uzgodniliśmy, że do Stycznia nie będę mógł działać na rynku transferowym, nie będę mógł zwalniać zawodników, oferować im kontraktów, a także zarządzać sztabem trenerskim. Asystent przedstawił mi charakterystykę składu. Przedstawił mi on pierwszy skład oraz juniorów. Z racji, że w klubie jest tylko jeden bramkarz, postanowiliśmy, że 16-latek Callum Vernon pochodzący z Anglii wskoczy do pierwszego składu i będzie zmiennikiem pierwszego bramkarza.

 

CzITDd.png

 

 

16LnXQ.jpg

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Jak prezentował się mój skład? 20 zawodników (19 Anglików, 1 Nigeryjczyk), z czego 2 wypożyczonych do innych klubów, jeden wypożyczony przez nas, 6 z tych zawodników nie miało kontraktu, a 1 miał kontrakt juniorski.

 

9kxD2D.png



 

Cytat

 

[ROZMOWA Z ASYSTENTEM]

-Jak czegoś nie będę wiedziałto będziesz mógł mi pomóc?

-Myślę, że nie będzie problemu.

-Jak myślisz uda nam się czegoś dokonać?

-Z takim zespołem? Zobacz na tych żądnych krwi chłopaków, co z tego, że nie są gwiazdami światowego formatu. Moim zdaniem mogą osiągnąć wiele.

-Mam taką nadzieję. Do zobaczenia później na moim pierwszym meczu.

-Czekaj, moment. Dyrektor podjął decyzję, abyś podjął się podwyższenia swojej licencji. Zaczniesz już niedługo.

Uśmiechnąłem się tylko (z papierosem w ręce, gdyż nie mogłem już dłużej wytrzymać i w sumie trochę się stresowałem, gdyż po meczu z juniorami czekała mnie seria meczy towarzyskich).

 

 

 

 

 

 

MECZ WEWNĄTRZ KLUBOWY

18.06.2019

[1/1] FC UNITED-FC UNITED U18 8-3 (Owolabi x3,Almond x2,Griffiths, Lenehan, Myers)

Grając z juniorami, nie przeważaliśmy za bardzo, gdyż ilość strzałów prezentowała się w proporcjach 19-11, posiadanie piłki było także na podobnym poziomie 54%-46%, jednakże nasza drużyna była bardziej zdeterminowana i dominowała w ofensywie. Po tym meczu wiedziałem już, że będę starał się tworzyć zespół dominujący w ofensywie.

MECZE TOWARZYSKIE

06.07.2019

[1/8] (Anglia) CORBY TOWN-FC UNITED 2-2 (Donohue, Owolabi)

Mecz na remis, wydawałoby się, że pod naszą pełną kontrola, gdyż przeważaliśmy przez większą część meczu. Jednakże drużyna przeciwnika zdołała wykorzystać swoje nieliczne szanse i doprowadzić do remisu. Nie martwił mnie jakoś remis w tym meczu. Martwiło mnie to, że Potts zwichnął staw Promieniowo-Nadgarstkowy i wypadł na 5 tygodni.

09.07.2019

[2/8] FC UNITED-STRANRAER FC (Szkocja) 3-2 (Dodd, Griffiths, Myers)

Kolejny mecz, w którym przeważaliśmy, jednakże nie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk i skromną przewagą udało nam się zwyciężyć. Do kolejnych meczów przystępujemy z większym entuzjazmem, gdyż zawodnicy wyglądali na zadowolonych.

13.07.2019

[3/8] (Walia) AIRBUS UK BROUGHTON FC-FC UNITED 1-3 (Donohue, Owolabi, Ennis)

Kompletna dominacja moich podopiecznych, którzy zmarnowali wiele sytuacji, gdyż ten mecz mógł się zwyczajnie skończyć dużo wyższą różnicą bramek. No cóż, mówi się trudno, ale najważniejsze, że się wygrywa i można się uczyć na swoich błędach, pracować nad swoją skutecznością i determinacją biec po swoje.

16.07.2019

[4/8] (Anglia) GARFORTH TOWN-FC UNITED 3-4 (Lenehan, Griffiths, Linney, Myers)

Piłkarze ten mecz czuli w kościach, udało im się, chodź, mecz był w miarę wyrównany. Determinacja, intensywność i chęć zwycięstwa dała nam wygraną, która jeszcze bardziej poprawiła humory w drużynie. Cieszy to, że drużyna coraz lepiej i bardziej zaczyna ze sobą współpracować, ucząc się ofensywnego podejścia do taktyki.

20.07.2019

[5/8] (Anglia) HISTON FC-FC UNITED 2-3 (Lenehan x2,Owolabi)

Co tu dużo mówić, czy też opowiadać mecz podobny do poprzedniego. Cieszy nas zwycięstwo.

23.07.2019

[6/8] (Anglia) SHAWBURY UNITED-FC UNITED 0-3 (Donohue, Almond, Lacy)

Zespół przeważał we większej ilości aspektów gry. Z minuty na minute gracze coraz bardziej napierali i wygrali solidnie 3 do 0 co, dawało wiele pozytywnych wibracji przed następnym meczem. Piłkarze skupieni i chcący postawić na swoim. Nie kryłem swojego zadowolenia.

27.07.2019

[7/8] FC UNITED-AFC BOURNEMOUTH U-23 (Anglia) 1-5 (samobój)

Co z tego, że zespoły grały jak równy z równym, skoro przegraliśmy różnicą 4 bramek. Piłkarze powinni nastawić celowniki, ponieważ na bramkę rywala oddali, aż 11 strzałów, ale tylko 3 z nich były celne. Można powiedzieć, że zawodnik rywala starał się nas wspomóc tym samobójem. Porażka na całej linii.
30.07.2019

[8/8] (Anglia) TADCASTER ALBION-FC UNITED 1-2 (Donohue)

Kolejny słaby mecz, oddaliśmy więcej strzałów od rywala, ale co nam dadzą strzały?! No co?! No nic. Trzeba zacisnąć zęby i być gotowym na ligę oraz puchar.

Odnośnik do komentarza
Cytat

 

[ROZMOWA PRZED TRENINGIEM Z ASYSTENTEM]

-Nadeszła jedna z ważniejszych chwil dla zespołu. Musi pan wybrać kapitana i wicekapitana na ten sezon. Chcę pan dokonać wyboru sam, czy woli pan podjąć decyzje wspólnie z zarządem.

-Wiesz co? Może ty mi pomożesz, a no właśnie i bez tego pan jakbym mógł cię prosić, bądźmy na ty, tak po prostu.

-Nigdy tego nie robiłem, ale moim zdaniem najbardziej kompetentni do tych ról będą Michael PottsMichael Donohue.

-Dlaczego akurat oni?

-Według mnie charakteryzuje ich przywództwo i umiejętność podejmowania decyzji.

-W takim razie zróbmy tak, uczyńmy ich kapitanem i wicekapitanem zespołu.

 

 

EVO-STIK LEAGUE PREMIER DIVISION


03.08.2019
[1/42] WHITBY TOWN-FC UNITED 3-4 (Lenehan, Donohue, Almond x2)


Pierwszy mecz o stawkę bardzo wyrównany. Można powiedzieć, że spotkały się ze sobą dwa równorzędne zespoły. Moi podopieczni jednak dopieli swego i w ostatnich minutach strzelili czwartą bramkę. Nie kryłem zadowolenia z mojego pierwszego „prawdziwego” meczu.


10.08.2019
[2/42] FC UNITED-GAINSBROUGH TRINITY 3-2 (Owolabi x2, Ennis)


Mecz, który miał identyczną historię jak poprzedni, jednakże w tym meczu furorę zrobił młody napastnik pochodzący z Nigerii Tunde Owolabi, który strzelił 2 bramkę oraz wykreował 3 kluczowe podania do swoich kolegów. Fenomenalny mecz w jego wykonaniu.

 

Przed następnym meczem nie kryłem zadowolenia, gdyż do kadry wracał po kontuzji Potts.


17.08.2019 
[3/42] BAMBER BRIDGE-FC UNITED 1-2 (Owolabi x2)


Trzeci mecz i co tu mówić Owolabi ratuje nam zwycięstwo. 3 mecz Nigeryjczyka i 4 bramka. Fenomenalnie.


24.08.2019
[4/42] LANCASTER CITY-FC UNITED 1-1 (Linney)


„Co się stało?”, czyli słowa, które były na ustach wszystkich kibiców klubu z Manchesteru. Jak można było tak to zaprzepaścić? Jak można było to zremisować. Mówi się trudno, statystyki nie grają. Widać to chociażby po ilości strzałów oddanych przez obie drużyny (4:19). Ręce opadają.


31.08.2019
[5/42] FC UNITED-BUXTON 4-0 (Jones, Potts, Almond x2)


Fantastyczny mecz Almonda. Ciekawe co myśli sobie menadżer rywali. Praktycznie każda bramka padła po kontrataku. Kibice po meczu w mediach społecznościowych nie kryli zadowolenia.


07.09.2019
[6/42] FC UNITED-MATLOCK TOWN 2-4 (Linney, Lenehan)


Jednego dnia to my dominujemy, innego to my jesteśmy dominowani. Jaka ta piłka potrafi być irytująca. Nie kryłem rozpaczy, ale wiedziałem, że w końcu w mojej karierze musi przyjść moment, kiedy będę przegranym, moment, w którym będę musiał odpowiadać na wszelakie wywiady ze złością, patrząc jak mój zespół, kończy na tarczy.

 

 

 

Dzisiejszego dnia kibice także usłyszeli w mediach, że niedługo odbędą się wybory na nowego dyrektora.

 

REvn2d.png

 

07.09.2019

Dziś odbyło się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej FA CUP. Trafiliśmy na Royston Town. Czy było to udane losowanie? Wkrótce się przekonamy.


14.09.2019
[7/42] MICKLEOVER SPORTS-FC UNITED 2-2 (Donohue, Owolabi)


Mecz bez zbytniej historii. Nie przykuwający uwagi oraz denerwujący. Sytuację tworzyły się niczym „Z kapelusza”. Brakowało ciekawych zagrań sprawiających radość kibicom.

 

 

F6wXDM.png

 

 

 

 

Cytat

[ROZMOWA W BARZE]

(pomyślałem, że po dłuższym czasie warto się spotkać z Dominikiem, który nie dawał znaku życia)

-Powiedz mi czy coś cię trapi?

-Mam już tego dosyć.

-Czego masz dosyć?

-Dosyć bycia menadżerem. Chciałbym zostać agentem piłkarzy albo jakimś dyrektorem, ale skończmy już o mnie. Cieszmy się chwilą. Mam ochotę się napier*olić jak za starych dobrych czasów, kiedy mieliśmy jeszcze po 20 lat i nie zastanawialiśmy się: co byłoby, gdyby? Tylko goniliśmy za czymkolwiek.

 

Odnośnik do komentarza

ROK 2008
 

 

Cytat

[ROZMOWA PODCZAS MECZU PIŁKARSKIEGO]

-Podaj, no podaj k*rwa Dominik.

-Żebyś stracił tak jak poprzednim razem?

-No podaj, zaufaj mi.

(GOL).



 

Cytat

[ROZMOWA W PUBIE]

-Widzisz, mówiłem, żebyś mi zaufał i się udało, wygraliśmy.

-No muszę ci przyznać, że sam nie wierzyłem w to, co, widzę. Myślałeś już może na temat przyszłości, tego, co chcesz robić w tym naszym dorosłym życiu?

-Jakoś nie zatracam sobie tym głowy, a ty?

-A ja myślałem, żeby wyjechać za granicę, chociażby do takich krajów jak Niemcy, czy też Holandia.

-O k*rwa.

-Co?

-Jak ty przecież nie umiesz Języka niemieckiego. Zawsze cudem zdawałeś, o holenderskim nie wspomnę, bo nie znasz pewnie żadnego słowa.

-Ta, nie znam.

-No to powiedz coś po holendersku.

-Ja?

-Nie, ja.

-Normalnie bym powiedział, ale czuję, że jestem trochę pijany więc wole się nie zbłaźnić.

-Pewnie na trzeźwo też byś się zbłaźnił.

-No to jak nie Niemcy ani Holandia, to co?

-Hmm, może Anglia?

 

Odnośnik do komentarza

EVO-STIK LEAGUE PREMIER DIVISION

 

21.09.2019

[8/42] FC UNITED-RADCLIFFE     2-1 (Donohue, Lenehan)

 

Wyrównany mecz, na całkiem przyzwoitym poziomie. Nasz rywal miał lepsze statystyki posiadania piłki, ale co daje posiadanie piłki jeśli nie wie się, co z nią zrobić. Zadowolenie rozpierało zawodników.

 

23.09.2019

Odbyło się losowanie 3 rundy kwalifikacyjnej FA CUP. Jeśli wygramy z Roystown Town, to trafimy na  Altrincham lub Needham Market.

 

THE EMIRATES FA CUP

 

24.09.2019

[2rnd kwalifikacyjna] ROYSTON TOWN-FC UNITED 2-2 (Lenehan,Owolabi)

 

Royston, czyli mały klub warty około 12 tysięcy Euro. Zawodnicy od początku wierzyli, że wejdą na murawę i zejdą z niej jako zwycięzcy. Los, jeśli można tak to nazwać, chciał inaczej. Ten mały klubik kompletnie nas zdominował. Zawodnicy poczuli się zestresowani. Jednakże udało im się doprowadzić do remisu. Czeka nas teraz powtórzenie meczu, a co dalej tego nikt nie wie.

 

EVO-STIK LEAGUE PREMIER DIVISION

 

28.09.2019

[9/42] FC UNITED-SCARBOROUGH ATHLETIC 3-1 (Potts x2, Donohue)

 

Bardzo solidny mecz oraz wielkie zaangażowanie ze strony naszego zespołu. W całym meczu imponował Potts, który strzelił 2 bramki. Ręce składają się do oklasków.

 

THE EMIRATES FA CUP

 

01.10.2019

[2rnd kwalifikacyjna powtórka] FC UNITED-ROYSTOWN TOWN 3-2 (Almond, Owolabi, Donohue)

 

Kolejny mecz z tym klubem i kolejna dominacja. Co musiało się dziać w głowach zawodników, że popełniali oni karygodne błędy. Jednakże wola walki i zaangażowanie pozwoliło nam odrobić straty i 0:2 przeistoczyć w 3:2. COMEBACK.

 

EVO-STIK LEAGUE PREMIER DIVISION

 

05.10.2019

[10/42] MORPETH TOWN-FC UNITED 2-0 (-)

 

Mecz do zapomnienia. Fatalna gra, fatalny wynik, fatalne nastroje. Nic poza tym.

 

07.10.2019

Losowanie 4 rundy FA CUP. Jeśli wygramy, to zmierzymy się z zespołem Chesterfield.

 

THE EMIRATES FA CUP

 

09.10.2019

[3rnd kwalifikacyjna] FC UNITED-NEEDHAM MARKET 2-2 (Donohue, Ennis)

 

Zawodnicy byli zmęczeni rozgrywkami pucharowymi, ale nie kryli zadowolenia, że idzie im całkiem dobrze. Cały czas dążyli do tego, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednakże czeka nas kolejne powtórzenie meczu.

 

12.10.2019

[11/42] SOUTH SHIELDS-FC UNITED 4-0 (-)

 

Zostawię ten mecz bez komentarza.

 

THE EMIRATES FA CUP

 

[3rnd kwalifikacyjna powtórka] FC UNITED-NEEDHAM MARKET 2-0 (Potts, Almond)

 

Mamy to! Idziemy po puchar! (Takie słowa można było usłyszeć po tym meczu). Szybkie akcje, szybkie bramki i obrona przeciwnika, która w niektórych momentach nie wiedziała co się, dzieje. Niezadowolenie pozostaje, gdyż kontuzji dostał moim zdaniem jeden z bardziej utalentowanych zawodników. Luke Griffiths wypada na 4-5 tygodni, z powodu pęknięcia żeber.

 

19.10.2019

[12/42] FC UNITED-STALYBRIDGE CELTIC 1-1 (Myers) 

 

Zawodnicy zadowoleni, gdyż udało im się zremisować, ale co z tego. Co z tego, że daliśmy radę zdobyć jeden punkt, skoro nasz zespół oddał jeden celny strzał, dlaczego mamy mieć jakieś ogromne powody do zachwytu, dlaczego media po tym meczu wychwalały nas. Po co to wszystko. Moim zdaniem potrzeba dużo ciężkiej pracy i cierpliwości, aby poprawić te sytuacje, gdyż tak po prostu nie może być.

 

 

Do zespołu dołączają juniorzy ze względu na wysiłek fizyczny całego zespołu w ostatnich dniach, będziemy potrzebować trochę młodej krwi. Anglik Owen Woolley, Polak Russ Nicholas oraz Walijczyk Gari Fielding otrzymują szanse grania w pierwszym zespole. Oczekiwania wobec nich są wielkie, ale należy pamiętać, że mają oni dopiero 16 lat.

 

THE EMIRATES FA CUP

 

22.10.2019

[4rnd kwalifikacyjna] CHESTERFIELD-FC UNITED 1-1 (Owolabi)

 

No nie lubi nas ten puchar, po prostu nie lubi. Po wyrównanej grze czas na kolejne powtórzenie meczu.

 

EVO-STIK LEAGUE PREMIER DIVISION

 

26.10.2019

[13/42] BASFORD UNITED-FC UNITED  1-2 (Lenehan, Linney)

 

Od dłuższego czasu jeden z ładniejszych meczy. Cieszą 3 punkty w lidze, gdyż ostatnio trochę nam nie wychodziło. Teraz tylko pozostaje myśleć o następnych meczach, z nadzieją, że przyniosą one kolejne zwycięstwa.

 

THE EMIRATES CUP

 

29.10.2019

[4rnd kwalifikacyjna powtórka] FC UNITED-CHESTERFIELD  0-2 (-)

 

Przegraliśmy po wyrównanej grze. Może to i dobrze, bo kibice zaczęli wierzyć w zdobycie pucharu. Cel minimum osiągnięty, także należy starać się myśleć pozytywnie i patrzeć do przodu.

 

EVO-STIK LEAGUE PREMIER DIVISION

 

02.11.2019

[14/42] FC UNITED-ASHTON UNITED 3-1 (Donohue, Jones, Linney)

 

Wiele sytuacji, wiele okazji i udało się nam. Kolejne ważne 3 punkty, które mogą nas znacznie przybliżyć do awansu. Atmosfera w szatni bardzo dobra. Więc wypada cały czas myśleć pozytywnie i dążyć do kolejnych zwycięstw. Zawodnicy i zarząd coraz bardziej zaczynają mi ufać i we mnie wierzyć.

 

06.11.2019

Tego dnia nastały zmiany w zarządzie

 

DVzN7W.png

 

10.11.2019

Luke Griffiths wraca do treningów z zespołem z nadzieją, że wystąpi w kolejnym meczu.

 

15.11.2019

 

Paul Ennis  odchodzi po tym, jak, wymieniliśmy sobie kilka niemiłych zdań (głównie on sprokurował awanturę). Razem z zarządem zdecydowaliśmy, że żaden piłkarz nie może mieć takiej postawy wobec klubu oraz wobec menadżera jak ten pan, który twierdził, że jest najlepszy, obraził się na wszystkich dookoła i zwyzywał.

 

16.11.2019

[15/42] HYDE-FC UNITED 0-1 (Almond)

 

Wygrana po słabym meczu. Jedyny gol padł po strzale z rzutu karnego. Rywal napierał, oddał wiele strzałów, ale my broniliśmy się w zaparte i udało się wywieść zwycięstwo.

 

23.11.2019

[16/42] FC UNITED-NANTWICH TOWN 1-0 (Donohue)

 

Kibice bili brawo, ale chyba bardziej dlatego, że mecz się skończył. Strasznie nudne spotkanie, cieszy wygrana i umocnienie się w tabeli.

 

30.11.2019

[17/42] FC UNITED-STAFFORD RANGERS 2-2 (Linney, Almond)

 

Po kilkunastu tygodniach, w których FC United rozgrywało strasznie nudne mecze, przyszedł czas na bardzo ciekawy pojedynek. Cztery bramki, to przecież dwa razy więcej niż w ostatnich dwóch meczach ligowych. Niedosyt pozostaje tylko przez to, że nie udało nam się strzelić zwycięskiego gola i musieliśmy się zadowolić z podziału punktów.

 

 

Pw1oHc.png

 

 

 

Cytat

[MONOLOG DO ZAWODNIKÓW]

-Panowie liczę na was, jak na razie mamy 4 miejsce w tabeli, ale może być jeszcze lepiej. Pomyślcie sobie. Większy poziom, więcej oczu zwróconych na was, większe pieniądze. Takiej okazji nie możemy zmarnować. Patrzcie na to, co wyprawiają ci wielcy bogacze zwanymi czerwonymi diabłami (tfu). Chcemy być od nich gorsi, czy lepsi? Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas, a teraz przepraszam muszę zapalić.

 

Odnośnik do komentarza

 

06.12.2019

Nasz trener Dave Chadwick  zostaje menadżerem City of Liverpool. Bardzo dobrze mi się z nim pracowało. Żałuje, że odszedł, ale każdy skorzystałby z takiej oferty. Klub musi poszukać kogoś na jego miejsce.

 

Owolabi podpisał nowy kontrakt z klubem.

 

 

 EVO-STIK LEAGUE PREMIER DIVISION

 

 

07.12.2019

[18/42] ATHERTON COLLIERIES-FC UNITED 0-1 (Almond)

 

Mecz powinien się zakończyć wyższym zwycięstwem ze względu na poziom naszego przeciwnika. Drużyna cały czas napierała. Pokazywała swój ofensywny styl gry, ale rywal potrafił się całkiem nieźle bronić. W tym meczu Owen Woolley odniósł kontuzję (naciągnięcie mięśnia łydki 3/4 tygodnie). Szkoda, bo zagrał kilka naprawdę ciekawych spotkań. Mam nadzieje, że zespół nie odczuję wielkiej straty pod jego nieobecność.

 

14.12.2019

[19/42] FC UNITED-WARRINGTON TOWN 3-1 (Owolabi, Donohue, Almond)

 

Solidny mecz w naszym wykonaniu. Cały zespół spisał się znakomicie i do gry nie można było mieć najmniejszych zastrzeżeń. Zasłużone 3 punkty.

 

 

20.12.2019

 

Działacze podjęli decyzję o rozbudowie obiektów młodzieżowych. Całe przedsięwzięcie ma nas kosztować 400.000 euro, a termin realizacji został wyznaczony na 28.10.2020.

 

 

21.12.2019

[20/42] GRANTHAM TOWN-FC UNITED 3-3 (Linney, Lenehan, Myers)

 

Zacięty mecz, w którym padał gol za golem. Obie drużyny preferowały ofensywny styl gry i napierały na przeciwnika. W końcowym rezultacie nie udało się wygrać nikomu. Straciliśmy gola w ostatnich minutach meczu. No cóż. Mówi się trudno.

 

28.12.2019

[21/42] FC UNITED-WHITBY TOWN 0-3 (-)

 

Mecz dwóch drużyn, które zajmowały 3 i 2 miejsce w tabeli, ale to nie była ta sama drużyna co w pierwszym naszym meczu, gdy wygraliśmy 4-3. Rywal zdecydowanie nad nami przeważał, był dla nas bezlitosny. Prowadził atak za atakiem. Staraliśmy się dojść do słowa, ale za każdym razem po prostu nam nie wychodziło. Starania spełzły na niczym. Drużyna była po tym meczu w bardzo złych nastrojach.

 

04.01.2020

[22/42] FC UNITED-WITTON ALBION 1-0 (Lenehan)

 

Jedyna bramka padła w ostatnich minutach. Był to mecz, w którym przeważaliśmy. Cały czas dążyliśmy do ukąszenia rywala, aż w końcu ukąsiliśmy. Jednakże, czy ten mecz nie powinien zakończyć się dużo lepszym rezultatem?

 

06.01.2020

Luke Griffiths oraz Chris Doyle podpisują nowe kontrakty z klubem.

 

Paul Sawyer zostaje zatrudniony, jako asystent drużyny U18.

 

11.01.2020

[23/42] GAINSBOROUGH TRINITY-FC UNITED 0-1 (Linney)

 

Mecz podobny do poprzedniego cały czas atakowaliśmy, no i zwyciężyliśmy, ale tylko jedną bramką.

 

 

18.01.2020

[24/42] FC UNITED-BAMBER BRIDGE 1-0  (Owolabi)

 

Kolejny mecz i kolejny zdominowany przez mój zespół. Rywal praktycznie nie atakował. Starał się bronić i robił to bardzo dobrze, ale tak jak w poprzednich meczach, w końcu nam się udało.

 

22.01.2020

 

Aaron Morris odchodzi do Altrincham. Nie był on głównym zawodnikiem, tylko dopełnieniem składu, więc nikt nie powinien za nim rozpaczać.

 

25.01.2020

[25/42] FC UNITED-LANCASTER CITY  1-0 (Donohue)

 

Kropka w kropkę taki sam mecz jak poprzednie.

 

01.02.2020

[26/42] BUXTON-FC UNITED 0-1 (Owolabi)

 

Seria kilku meczów z rzędu zaowocowała tym, że cały zespół był w bardzo dobrych humorach. Kibice się cieszyli, ja się cieszyłem, a co najważniejsze zarząd się także cieszył.

 

 

Lewis Lacy podpisuje tego dnia nowy kontrakt z klubem.

 

08.02.2020

[27/42] MATLOCK TOWN-FC UNITED 0-0 (-)

 

Dzisiejszy mecz, czyli jedna wielka parodia. Zmarnowane sytuacje, niecelne zagrania, brak intensywności, liczne błędy, które sprawiły, że nie udało nam się wygrać tego meczu i zakończyliśmy naszą serię zwycięskich meczów.

 

15.02.2020

[28/42] FC UNITED-MICKLEOVER SPORTS 3-2 (Potts, Almond, Owolabi)

 

Prowadzić 3-0 i stracić w końcówce 2 bramki, to trochę tak, jakby zesrać się metr przed kiblem. Po tym meczu miałem nadzieję, że uda mi się choć trochę przebudować zespół, że uda mi się nakłonić zarząd na wzmocnienia, które moim zdaniem są potrzebne tu i teraz, że w tym klubie nie można grać za zasługi, że potrzebna jest walka w pierwszym składzie. Zarząd jednakże twierdził inaczej, no i jak na razie żaden zawodnik nie przyszedł do naszego klubu. Czy to dobry ruch ze strony naszych działaczy? Przekonać się tylko możemy w następnych meczach naszego zespołu.

 

22.02.2020

[29/42] RADCLIFFE-FC UNITED 2-0 (-)

 

Po takim meczu należy się cieszyć, że chociaż pogoda była ładna.

 

29.02.2020

[30/42] FC UNITED-MORPETH TOWN 2-0 (Linney, Donohue)

 

Zwycięstwo na poprawę nastroju. Solidna gra skrzydłowych, jak i środkowych pomocników. Determinacja pozwoliła nam już wiele osiągnąć w tym sezonie. 

 

07.03.2020

[31/42] SCARBOROUGH ATHLETIC-FC UNITED 0-0 (-)

 

Mecz na strasznie niskim poziomie, ale przecież transfery nie są nam potrzebne. Praktycznie każda formacja według mnie wymaga wzmocnień, jeśli chcemy osiągać coś więcej.

 

14.03.2020

[32/42] FC UNITED-SOUTH SHIELDS 1-2 (Owolabi)

 

Lustrzana sytuacja z poprzedniego meczu.

 

 

1AOpHP.png

 

 

 

 

Cytat

[ROZMOWA Z ZARZĄDEM]

-Dzień dobry. Chyba zdaje sobie pan sprawę, z jakiego powodu poprosiliśmy pana o spotkanie?

-Właściwie to nie

-Otóż wygrywamy mecz, ale w jakim stylu. Powinien pan popracować nad stylem gry naszego zespołu. Mecze powinny przyciągać, a nie od siebie odpychać. Daliśmy panu szansę. Proszę nie zniechęcać nas do współpracy z panem.

-Potrzebuje transferów.

-Transferów? Naszym zdaniem zespół jest kompletny i nie wymaga wzmocnień.

-Naprawdę potrzebuje transferów.

-Możemy się zgodzić, ale tylko na jednego piłkarza.

-Jednego?

-Tak, jednego. Nie zgodzimy się na więcej.

-Moim zdaniem potrzebujemy kilku solidnych wzmocnień.

-Pana zdanie nie jest naszym zdaniem.

-Serio? To jest żart?

-Proszę się zachowywać panie Janie.

-Brak przejawu ambicji z państwa strony mnie strasznie dobija.

-Kończymy spotkanie, czy chcę coś pan jeszcze dodać?

-Nie wiem, czy będę chciał z państwem w następnym sezonie współpracować.

 

Cytat

 

[ROZMOWA W SKLEPIE]

-Paczkę Marlboro poproszę.

-Proszę, to wszystko?

-Wie pani co, niech będą dwie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...