Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 klubowiczów  ·  Zasady

Journeyman

Silva Rerum Managerum czyli zaczynamy od "Legendy w sercu miasta"


Nigel

Rekomendowane odpowiedzi

Legia ogolona 1:0!!!  Dostali "czerwień" w 55 minucie i było nam zdecydowanie łatwiej.

 

 

d45f51cd2f47d186ff80fb6fdfabce8a.jpg

 

W meczu największych rywali, KGHM - Lech, padł niemal idealny wynik: 0:0. Szaleństwo trwa....

Niestety w meczu z drugim beniaminkiem ŁKSem tylko remisujemy i zaprzepaszczamy szansę na odskoczenie na 5 pkt.  Mimo wszystko nie ma co narzekać bo jednak przegrywając w 42 minucie 0:2 doprowadzamy do remisu.

Odnośnik do komentarza

 

Warta Poznań - Warta Gorzów. Wystarczy mi remis.

Qwa... Lech już prowadzi 1:0....

Ufff, VAR uratował mnie przed karnym.


Ha ha ha. Mamy to!!! Warta MISTRZ! Dowieźliśmy remis 0:0. Jeden karny dla Poznaniaków zweryfikowany negatywnie, drugi obroniony przez rewelacyjnego Kudrjavcevsa. Nam też VAR odebrał karnego. Zwycięski remis. Beniaminek mistrzem Polski.

 

 

* Wszystko to w przerwie między jedną  a drugą "Sytuacją Polaków w zaborze pruskim i austriackim" :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sezon 2023/24 zakończyliśmy niebywałym sukcesem - zdobyciem mistrzostwa Polski.  Sam byłem zaskoczony, że udało się to osiągnąć. No, ale takie są uroki Ekstraklasy.

Tak wygląda  tabela ligowa po sezonie, oraz podsumowanie naszych występów w Pucharze Polski:

 

0ef4185fd7b80952b784577dd4414481.jpg

 

Ostatnie wyniki, decydujące o triumfie:

b9459d049590b005c091934636bebbb3.jpg

 

Podsumowanie transferów:

3fbc3bad49a429590e261056f0dd16c8.jpg

 

Zestawienie składu sortowanego wg. ilości występów - można zobaczyć kto stanowił o sile Warty w tum jakże udanym sezonie.

5ae3c12ea3aa8d9b190976fd4b358473.jpg

 

Patrząc na statystyki widać, że nie mieliśmy tym razem goleadora, który strzalał po 20 i więcej bramek w sezonie. Obowiązek wykańczania akcji rozłożył się na kilku zawodników ofensywy. na uwagę zasługuje Kamil Sikorski, którego nazwałam "małym Lewandowskim" bo sprowadziłem go ze Znicz Pruszków i był jednym z rewelacji ligi.

 

Kluczem do sukcesu okazało się poniższe ustawienie, czasem tylko próbowałem 4-4-2, lub, 4-3-2-1:

6825fe032b112c423cc4e43b34e4f750.jpg

3b79cf594e606e58d338dc09f32dac54.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Brachu napisał:

Gratulacje i szacunek za wytrwałość.

 

W nowy sezon wchodziłem z wygasłym kontraktem w Warcie. Oczywiście kilka razy zarząd proponował nowy kontrakt ale negocjacje kończyły się fiaskiem. Różnica 2,5 tyś. Euro okazała się barierą nie do przejścia. Powiem szczerze, że chęć dalszej budowy potęgi najstarszego polskiego klubu Gorzowa przegrywał z ciekawością jak dam radę sobie w nowym otoczeniu. Z drugiej strony nie było jakiegoś wielkiego zainteresowania moją osobą – oferty z innych klubów nie napływały. Nolens volens przygotowywałem Wartę do walki w eliminacjach Ligi Mistrzów. Po drodze zdobywając Superpuchar. Ponieważ kontuzje dopadły moich dwóch podstawowych bramkarzy Adrian Juskiewicz mógł w końcu pokazać swoje umiejętności. O dziwo całkiem nieźle mu poszło.

dc55d8ecdbe08960e9f06f527a6dddfd.jpg

Niestety Olimpiakos Pireus zakończył mój sen o Champions League. W lidze dostaliśmy "plaskacza" w Lubinie ale pozycję mieliśmy nie najgorszą:

89f468a65cc7daf3f092a56a3b556204.jpg

Sęk w tym, że jednak dwa kluby z Europy przypomniały sobie o mojej skromnej osobie i odbyłem rozmowy w Utrechcie i Stuttgarcie. Wobec braku przedłużenia kontraktu w Warcie czułem, że powoli ten etap kariery dobiega końca i mogę sobie rzucić okiem na swój dotychczasowy dorobek menadżerski:

8b0d685a93b8e9589d21db8a2f957516.jpg

 

a65ff99d2009440d3e7be23977f3fe05.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.03.2021 o 13:06, Brachu napisał:

Gratulacje i szacunek za wytrwałość.

 

Oczywiście, gdy tylko zaprosili mnie na rozmowę trzymałem mocno kciuki by po niej zaproponowali kontrakt. Ostatecznie Utrecht zbyt długo się zastanawiał a beniaminek Bundesligi był konkretny.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Wracamy po przerwie wakacyjnej do raportowania kariery w trybie journeyman. Trochę mnie wkurzyło, że wcięło grafiki wstawiane wcześniej i dlatego przestałem się tutaj udzielać ale rozgrywkę kontynuuję i obecnie wylądowałem w Wolverhampton (marzenia się spełniają).

Jak przebiegała moja przygoda w Stuttgarcie jeszcze tu napiszę, generalnie bilans był bardzo dobry 2xmistrzostwo Bundesligi, puchar DFB, Puchar Mistrzów, Superpuchar Niemiec i Superpuchar Europy. Nie przedłużyłem kontraktu w czerwcu 2027 i  urządziłem sobie wakacje. 

W moim odczuciu trochę za bardzo się one wydłużyły bo mimo całkiem fajnych wyników w vfB wcale nie byłem zasypywany ofertami pracy i sezon 2027/28 rozpoczynałem na bezrobociu. Liczyłem, że wczesną jesienią zwolnią się jednak jakieś ciekawe posady. I rzeczywiście tak się stało. Wilki prowadzone przez Giorgio Continiego grały słabo - gdy obejmowałem ten zespół 5 października ich bilans w lidze wyglądał tragicznie 1-0-7. Sezon wcześniej Szwajcar osiągną na Molineux tylko 16 miejsce w lidze. Jednym słowem idealna sytuacja: ulubiony klub w opałach :)

***

Tutaj robię "skok" do teraźniejszości i na tę chwilę pomijam opis początków w Wilczym Stadzie. Postaram się  do tego wrócić.

 

Dzisiaj chłopaki mi zaimponowały tym co zrobili po przerwie. Może uda się jeszcze przeskoczyć w tabeli "Lisy"?

spacer.png

 

Mamy z nimi lepszy bilans (A) 0:1 i (H) 3:2, w ostatniej kolejce gramy na wyjeździe w Brighton a Leicester podejmuje Chelsea. Jest więc jakaś szansa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Godzinę temu, Brachu napisał:

Ole Gunnar Solskjear ;) 

 

A żebyś wiedział :) Ole jest menadżerem Czerwonych Diabłów, ale przez te 10 lat wygrywał tylko puchary angielskie 2xCarabao Cup i 3 razy Puchar Anglii. Może więc uda się w sezonie 2028/29. Jednak moje Wilki mają dodatni bilans w pojedynkach ligowych z ManU w bramkach 5:2 (4:1 i 1:1). To napawa mnie optymizmem przed końcem sezonu ligowego oraz... dwumeczem w półfinale Ligi Mistrzów. Będzie ciekawie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Chyba tak szybko nie pogonią, bo właśnie awansował moim kosztem do finału Champions League . Natomiast mistrzostwo ligi przegrali - na dwie kolejki przed końcem mają 7 punktów straty do lidera czyli Wilków :)

 

Przed ostatnią kolejką kwestia jest mistrzostwa praktycznie rozstrzygnięta - Chelsea musi wygrać 17:0 z Newcastle a Wolverhamton przegrać mecz z West Bromwich by tytuł nie trafił na Molineux. ✌️

 

Większość meczów grałem takim ustawieniem:

0ff7f10c1eff7bb4bdf9c797b44f488b.jpg

Odnośnik do komentarza

ea22a75babfdf0a1e99863f36993130e.jpg

No i Ole Gunnar Solskjaer ładnie się spisał wygrywając Champions League. Moje Wilki miały dwie szanse pucharowe - niestety w Lidze Mistrzów przegraliśmy w półfinale z Czerwonymi Diabłami (3:2H; 1:2A) a w finale Pucharu Anglii ulegliśmy Chelsea (1:3). Sezon jednak należy zaliczyć do baaaardzo udanych.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...