Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 klubowiczów  ·  Zasady

Journeyman

Journeyman 2021 - by Sensei


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

SEZON 2035/2036

 

Bardzo ważną informacją był fakt że jeszcze przed sezonem udało nam się ostatecznie ściągnąć na stałę, wcześniej wypożyczonego tylko Petitjeana. Standardowo mocno musieliśmy rotować na bokach obrony a jednym z najważniejszym transferów było ściągnięcie 18-letniego Senegalczyka Diallo za 200tys zł. Z zawodników, którzy odeszli to na pewno szkoda Herrery  oraz Bolano, którzy uparli się że stać ich na grę na wyższym poziomie rozgrywkowym.

 

af350f2a186cffeab346d179c7b94a10.jpg

 

Celem na ten sezon oczywiście nie był awans, ale chcieliśmy powalczyć o miejsce jak najwyższe gwarantującego chociażby baraże. Bardzo długo zresztą kręciliśmy się w okół tego 3 miejsca ale w kluczowych spotkaniach z najlepszymi drużynami ligi przegrywaliśmy co zaowocoało ogromną stratą do czołówki.  Potrafiliśmy oczywiście w wielu spotkaniach pokazać klasę ale brakowało uczciwie rzecz biorąc, bardzo dużo aby się do tej walki włączyć. Wiemy jednak na jakich pozycjach potrzebujemy wzmocnień a jako że finansowo wyglądamy bardzo dobrze to oczywiście przed sezonem na pewno będziemy bardzo aktywni na rynku transferowym.

 

4 lokata już w pierwszym sezonie po awansie wg. mnie bardzo optymistycznie potrafi nastawić na kolejny sezon. Nie mamy oczywiście noża na gardle ale tym razem dosyć odważniej staram się nastawić piłkarzy na walkę o chociazby trzecią lokate, która da nam baraże. Standardowo kluczem będzie utrzymanie najlepszych naszych zawodników czyli napastników, oraz kilka transferów, które wybije naszą jakość na wyższy level.

 

8ec51167079d844206fa096e468e4ba2.jpg

 

Bramkarze: Andrew Petitjean, był podstawowym bramkarze i spisywał się w tej roli znakomicie, bez wątpienia był jednym z najlepszych bramkarzy na trzecim poziomie rozgrywkowym.

 

Prawa obrona: Na prawej stronie mieliśmy jeden z największych problemów, ani Kabongo ani Joly nie gwarantowali dobrej gry co zmusi nas zapewne w kolejnym sezonie po raz kolejny do poszukiwania kogoś na tą pozycję.

 

Środek obrony: W środku akurat mieliśmy dwa pewne punkty, Diallo nasz nowy nabytek spisywał się bardzo dobrze a Ruiz również zachwycal zaliczając 4 gole i 3 asysty.

 

01164b72eed883aeffdd7dd4864eb609.jpg

 

Lewa obrona: Na lewej stronie, jedynie poprawnie spisywał się Mike Nthala na ten sezon wypożyczony z Nancy, ale jako że nie mamy nikogo innego na tą pozycję to już zaproponowaliśmy mu kontrakt na kolejne dwa lata, jeszcze przekonamy się czy zdecyduję się on dołączyć do nas na dłużej.

 

Środek pomocy: W środku bardzo dobrze wpasował się  Lukas Münst, który pomimo młodego wieku został jednym z liderów w naszym  składzie. Trochę zawiódł z kolei 23. Manuel Marchand, z którym raczej nie przedłużymy wypożczenia.

 

Prawa pomoc: Na prawej stronie sporym zawodem była dyspozycja Sasy Tasica, który co prawda 8 asyst i 4 gole zaliczył ale ostatecznie oczekiwania byly dużo większe. Jest to kolejna z pozycji, którą najchętniej bysmy wzmocnili przed kolejnym sezonem.

 

Lewa pomoc: Po drugiej stronie dużo lepiej radził sobie 8. Sullivan Marie, który co prawda dobił 30 ale nadal może nam gwarantować sporo jakości.

 

Atak: W ataku jak zwykle nie mieliśmy większych kłopotów, Bonilla po raz kolejny udowodnił że jest zawodnikiem przewyższającym poziomem nasz klub, jego 28 goli dało mu zresztą koronę króla strzelców. Drugi z napastników może nie dorównał Kolumbijczykowi ale 18 goli i 8 ayst Garniera, również robi wrażenie.

 

23c2e05c191ebc08649807e45b8e0325.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

SEZON 2036/2037

 

Przed sezonem ponownie nie byliśmy przez fachowców typowani do walki o mistrzostwo, ja jednak mocno nakręcałem chłopaków że to może być ten sezon w którym wejdziermy na zapleczę Ligue 1.

 

Oby w tym pomóc, byliśmy również konkretnie nastawieni na porządne wzmocnienie kadry. Wszystkie transfery były bez gotówkowe co bardzo dobrze robiło dla naszego budżetu. Pomimo ściągnięcia zawodników za darmo to i tak byłem bardzo zadowolony z piłkarzy jacy do nas dołączyli. Mike Nthala, miał być w końcu pewnym punktem na lewej stronie defensywy. z Mirasol przyszedł do nas 30 letni Antonio, który miał zastąpić Tasica na prawej stronie ofensywy. A do środka z szwedzkiego Silkeborga trafił do nas Hermansson.

 

c9d2826e1a18e813c14593b7e53e51b2.jpg

 

Początek sezon pomimo tego że wygrywaliśmy był dosyć dziwny. O ile pomocnicy trafiali do bramki tak nasi napastnicy w pierwszych siedmiu czy ośmiu kolejkach zdobyli dosłownie kilka bramek. Nie miałem zamiaru się tym martwić tak długo jak wygrywaliśmy a zdobywaliśmy trzy punkty w prawie każdym spotkaniu. W poprzednim sezonie potrafiliśmy głupio tracić punkty, tym razem nie mogliśmy sobie na to pozwolić. I od początku sezonu mocno zaczeliśmy punktować, w pewnym momencie łapiąc serię 8 spotkań samych zwycięstw gdzie zdobyliśmy 33 bramki! Tak dobra gra sprawiła że rotowaliśmy pomiędzy pierwszym a drugim miejscem w tabeli, które już dawały bezpośredni awans. Przewaga nad trzecim miejscem w tabeli w pewnym momencie wynosiła grubo ponad 10 punktów.

 

0eb57f95cf751c0c3420ecb30ba561e1.png

 

Pod koniec sezonu jednak wydarzyło się coś czego nie jestem w stanie logicznie wytłumaczyć. 6 porażek praktycznie pozbawiło nas szans na mistrzostwo a i trzecia drużyna zaczeła nas doganiać. Sytuacja była taka zła że o bezpośrednim awansie miał zdecydować ostatni mecz, który...Przegraliśmy 1-2 ale na szczeście nasz rywal również nie zdobył nawet punktu i tym samym po naprawde słabej końcówce, doczłapaliśmy się Ligue 2!

 

c3f7a5b35e62e7027d547f304b95553e.png

 

095dc13fc1e7d8a38870bdf59908d2d3.jpg

 

Awans do Ligue 2 wymusza na nas przekształcenie w pełni profesjonalny klub co oczywiście jest znakomitą informacją dla całego klubu. Szczególnie ze ten sezon pokazał nam że sporo nam brakuje jeszcze jakości i że tylko poważne wzmocnienia mogą nam dać spokojnie utrzymanie w przyszłym sezonie. O takie jednak nie będzie łatwo jaako że pomimo oczywiście poprawnej kondycji finansowej to jednak na transfery nie będziemy mieli jakichś niebotycznych sum. Po raz kolejny będziemy musieli się raczej skupić na transferach bez gotówkowych. Kadrowo również wyglądamy dosyć wąsko, kluczowym zatem może być sprowadzenie zawodników, którzy będą się ocierać o pierwszym skład jako że w tym sezonie graliśmy praktycznie wyłącznie żelazną 11.

 

Bramkarze: Petitjean rozegrał praktycznie cały sezon w bramce i ani na chwile nie dał wejść między słupki swojemu rywaloi. Belg prezentował się bardzo dobrze przepuszczając 42 gole w 39 spotkaniach.

 

Prawa obrona: Nie udało się nam przed sezonem wzmocnić tej pozycji, Joly oraz Kabongo po raz kolejny walczyli o grę w pierwszym składzie. I nawet pomimo większej ilości gier Kabongo, to obaj zawiedli na całej lini i na pewno nie są to zawodnicy, którzy mogą nam gwarantować odpowiednią jakość w Ligue 2.

 

Środek obrony: W środku obrony królowali Diallo oraz Ruiz, ten pierwszy już ma apetyt na grę w dużo większym zespole co zreszta próbował na mnie wymusić. Ale postanowiłem zaryzykować i na siłę zatrzymałem go do końca sezonu. W nadchodzącym jednak okienku, pogodzony jestem z faktem że nie będzie on piłkarzem Sedan.

 

Lewa obrona: Sprowadzony przed sezonem Nthala, dawał nam pewną jakość na lewej stronie ale trochę mu jednak brakowało goli albo asyst. Zaledwie dwa gole i 1 asysta to na lewego ofensywnego obrońcy, dosyć mizerne statystyki.

 

Środek pomocy: Środek pomocy był chyba najlepiej obsadzoną pozychą w klubie, Hermansson, wpasował się w klubie w kapitalny sposób z miejsca zostając gwiazdą klubu ale i całej ligi. 7 goli 9 asyst to wynik znakomity. 7 Asyst z kolei i jednego gola zaliczył młody Włoch, Munst.

 

Prawa ofensywa: Doświadczony Antonio miał zastąpic Tasica i zrobił to kapitalnie, 10 asyst i 7 goli to jeden z lepszych wyników w całych rozgrywkach.

 

Lewa ofensywa: Marie pomimo 31 lat na karku, po raz kolejny zaliczył kapitalny sezon, 10 goli i 12 asyst pokazuje że Francuz był jednym z liderów w naszym zespole.

 

Atak: Standardowo Bonilla zrobił swoje, jego 28 bramek dało mu tytuł vice-króla strzelców i na pewno miejsce w pierwszym składzie na kolejny sezon. Dużo bardziej zawiódł Garnier, który co prawda strzelił 18 goli ale i tak prezentował się dosyć przeciętnie przez większą cześć sezonu. Będzie tutaj potrzebne wzmocnienie przed kolejnym sezonem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

SEZON 2037/2038

 

Dawno mnie tu nie było...Ale kariera nadal trwa. Po awansie na zaplecze Ligue 1, czekała nas bardzo trudna przeprawa i dramatyczna walka o utrzymanie.

 

Klasycznie byliśmy bardzo aktywni na rynku transferowym. Co prawda z klubu nikt znaczący nie odszedł ale do klubu natomiast przyszło kilku kluczowych zawodników. Pierwszym wzmocnieniem było sprowadzenie napastnika z rezerw Zaragozy, Alexa Lorento, który ma być partnerem dla Bonilly.  Wypożyczyliśmy również kilku ciekawych zawodników, ale niestety nie dla każdego było miejsce w składzie. Bardzo ważnym transferem na pewno było sprowadzenie w trakcie sezonu Cheikha Falla, który miał nas wspomóc w środku obrony.

 

7d5faa3a2c8dfee944311ea71f22fd62.jpg

 

Cele na sezon były oczywiste, spokojne utrzymanie i ustabilizowanie składu na nadchodzące lata. Pierwsze spotkania nie były może zbyt dla nas szczęśliwe, na 8 spotkań udało się nam wygrać tylko 2 razy. Potem jednak przyszła seria 6 spotkań bez porażki w tym efektowne zwycięstwa z Dunkierką np. 5-1. Nie zwiastowało to jednak wspaniałej formy, która miała za chwilę nadejść. Kilkanaście spotkań bez porażki sprawiła że z miejsc w dole tabeli, udało się wręcz dołączyć do walki o baraże. W międzyczasie jeszcze kapitalnie radziliśmy sobie w pucharze Francji ale o tym później. Spisywaliśmy się naprawdę bardzo dobrze i nadzieje zaczeły rosnąć, zastanawiałem się jednak czy to zadziała na nas motywująco. Zdarzało się nam nadal remisować ale dzięki efektownym zwycięstwom byliśmy bardzo wysoko w tabeli. O awansie do baraży jednak nie mówiono głośno a trzy porażki z rzędu, który nam się w pewnym momencie przydarzyły, ostatecznie odebrały nam nadzieję. Tym bardziej szkoda tych porażek kiedy spojrzy się na naszą ostateczną pozycję, tuż za miejscem gwarantującym baraże. 6 lokata jednak już w pierwszym sezonie jako beniaminek to na pewno dużo dużo ponad stan i oczekiwania. Nasze skoki w formie fajnie zobrazowane są na poniższym zdjęciu, było blislo ale jednak trochę zabrakło.

 

1111b1f17acf5744d5568ebf7557a03d.jpg

 

Standardowo największa gwiazdą był Bonilla, 37 goli to wynik wyśmienity i w pełni zasługujący na koronę króla strzelców. Świetnie również spisywał się 31-letni Antonio, który zaskoczył mnie swoją formą. Odznaczaliśmy się również bardzo dobrym posiadaniem piłki i liczbą stworzonych sytuacji, co musiało się przełożyć na liczbę strzelonych bramek. Bardzo dużo też faulowaliśmy ale był to jednek pewien element naszej gry z którego nie zamierzałem póki co rezygnować.

 

2d18b652aded3f91c7a97b9b9fa685b1.jpg

 

Tak jak też wcześniej wspomniałem zaszliśmy również bardzo daleko w Pucharze Francji bo aż do finału tych rozgrywek! Co zreszta przyniosło nam naprawdę łądny zastrzyk gotówki. W finale spotkaliśmy się OL ale niestety różnica klas była ogromna. Udało nam się oczywiście jakąs tam walkę nawiązać ale rywal zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo. Aczkolwiek ogromna szkoda że w jednej z ostatnich akcji Bonilla nie strzelił na 2-2 bo kto wie co by się wydarzyło w dogrywce a potem w karnych? Tak czy inaczej finał tych rozgrywek osiągnięty przez beniaminka na pewno zasługuje na szacunek.

 

5c36244a831e530bab4f3a8959623391.jpg

 

Przed kolejnym sezonem, marzą mi się wzmocnienia w defensywie co powinno się przełożyć na dużo bardziej zdecydowaną walkę o baraże. W ofensywie wyglądamy już dosyć przyzwoicie, czas zatem na poprawę gry w defensywie. Zobaczymy jednak czy znajdziemy kogoś kto rzeczywiście może podnieść znacząco nasz poziom.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...