Jump to content

Wklej tu swoją taktykę, a Ci pomożemy

verlee

Recommended Posts

wszystko spoko tylko gram już 4 sezon i to się nie zmienia. Bramki nie padają nawet jeśli oddaje sporo strzałów. Oczywiście Xg na poziomie 2,00 nie jest zawsze ale często właśnie w przegranych meczach. Rozumiem brak szybkości, brak koncentracji u obrońców itd. ale to sie dzieje notorycznie. To chyba pierwszy FM w którym mam wrażenie, że wynik w bardzo małym stopniu zależy od moich decyzji.
Kolejne pytanie: czy jeśli gracie wysoką/bardzo wysoką linią obrony to gracie na spalonego?
Edit: tutaj 2 przykłady:
a.) mecz wygrany ale w wielkich bólach (spora różnica w Xg na moją korzyść)

b.) niewielka różnica Xg na moją korzyść i 1-0 w plecy

Może ostry trening ofensywny?

https://imgur.com/a/kTdYX5L

2 godziny temu, B0ry51990 napisał:

wszystko spoko tylko gram już 4 sezon i to się nie zmienia. Bramki nie padają nawet jeśli oddaje sporo strzałów. Oczywiście Xg na poziomie 2,00 nie jest zawsze ale często właśnie w przegranych meczach. Rozumiem brak szybkości, brak koncentracji u obrońców itd. ale to sie dzieje notorycznie. To chyba pierwszy FM w którym mam wrażenie, że wynik w bardzo małym stopniu zależy od moich decyzji.
Kolejne pytanie: czy jeśli gracie wysoką/bardzo wysoką linią obrony to gracie na spalonego?
Edit: tutaj 2 przykłady:
a.) mecz wygrany ale w wielkich bólach (spora różnica w Xg na moją korzyść)

b.) niewielka różnica Xg na moją korzyść i 1-0 w plecy

Może ostry trening ofensywny?

Tak działa silnik meczowy że preferuje podania na wolne pole za plecy obrońców ale można temu się przeciwstawić poleceniami które zasugerowałem w poprzednim poście. W prawdziwym świecie też pada dużo takich bramek więc jak dla mnie silnik meczowy jest dobrze zbalansowany. 

Jeżeli chodzi o pułapki ofsajdowe to stosuje się je przy wysuniętej linii obrony aby obrońcy mieli jeszcze czas na dogonienie napastnika rywala w przypadku złamania linii spalonego. Oczywiście tutaj też ważne jest aby obrońcy mieli przyzwoite atrybuty ustawienia, przewidywania i mobilności. 

Twoje screeny są w bardzo słabej jakości więc ciężko odczytać statystyki meczów ale z tego co dostrzegłem to całkiem normalne wyniki względem xG. W pierwszym meczu mogłeś wygrać równie dobrze jak Twój przeciwnik, sprawiedliwy byłby remis. W drugim meczu Twoja szybka czerwona kartka ustawiła mecz i słabsze posiadanie przy tak dużym xG świadczą o tym iż przeciwnik mocno się otworzył i wypunktowałeś rywala z kontraataku. Dla mnie nie ma tu żadnych anomalii. 

Możesz zaaplikować trening ofensywny ale dobierz go pod styl gry jaki używasz. Ćwicz wykańczanie akcji a przed meczem zastosuj grę w ataku w przygotowaniu do meczu. 

Zobacz czy teraz jest lepiej.

Wiem, zawsze było tak z FM, że bramki padały po kontrach za plecy obrońców i jest to normalne. U mnie problemem jest to, że od 4 sezonów w większości meczy jestem zespołem lepszym ale przegrywam oraz to, że nie umiem grać na wyjazdach.
Cofałem już linie obrony ale przy wysokiej lini nacisku bardzo rozciągam zespół.
Co do samej taktyki którą wkleiłem, macie jakieś rady co zmienić głównie na mecze wyjazdowe?

Edited by B0ry51990
3 godziny temu, B0ry51990 napisał:

Zobacz czy teraz jest lepiej.

Wiem, zawsze było tak z FM, że bramki padały po kontrach za plecy obrońców i jest to normalne. U mnie problemem jest to, że od 4 sezonów w większości meczy jestem zespołem lepszym ale przegrywam oraz to, że nie umiem grać na wyjazdach.
Cofałem już linie obrony ale przy wysokiej lini nacisku bardzo rozciągam zespół.
Co do samej taktyki którą wkleiłem, macie jakieś rady co zmienić głównie na mecze wyjazdowe?

To spróbuj zastosować obrońcę z funkcją zabezpieczenia, zmniejszy to jeszcze bardziej prawdopodobieństwo dostania piłki za plecy. Jeżeli chodzi o cofnięcie linii obrony to stosuj ją rozważnie w stosunku do linii nacisku, osobiście stosuje max 2 pola różnicy. 

Mecz u siebie czy na wyjeździe to bez różnicy. Najważniejsze to brać pod uwagę siłę przeciwnika. Grając na wyjeździe z outsiderem nie zastosujesz defensywniejszej taktyki tylko zagrasz tak aby wygrać. Grając z silniejszym warto pomyśleć o defensywniejszym stylu gry opartym na kontraataku i taką taktykę wytrenować. 

,,Mecz u siebie czy na wyjeździe to bez różnicy" każdy przeciętny zespół którego ogrywam u siebie sprawia mi ogromny problem w meczu wyjazdowym często przejmując nawet kontrolę nad meczem.