Skocz do zawartości

Wklej tu swoją taktykę, a Ci pomożemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziękuję za powyższe komentarze. Dzięki Krimzg17 za taktyki, na pewno przetestuję. A co powiecie na tą? Zrobiłem ją od tak sobie, bez długiego myślenia i o dziwo zaskoczyło, choć zdarzały się potknięcia: https://iv.pl/image/442.GIjU2C7 a oto wyniki : https://iv.pl/image/wyniki.GIjUNjT

 

Czy jest coś do poprawy? Gorzej idzie z zespołami gdy murują bramkę. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

https://ibb.co/K94hjKF

https://ibb.co/ncm4s9d

 

1. Czy role przypisane będą pasować do gagenpress?

2.Na silniejszych rywali, co zrobić by bardziej zabezpieczyć tył, by nie ucierpiała ofensywa?

3.Ogromny problem mam z rywalami, którzy grają 2 DP. Jak przełamać ich linię obrony?

4.Czy Regista i SWR nie przeszkadzają sobie wzajemnie?

5.Jak LPK współpracuje ze SN, czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, DamianoKiller napisał:

 

16 godzin temu, DamianoKiller napisał:

https://ibb.co/K94hjKF

https://ibb.co/ncm4s9d

 

1. Czy role przypisane będą pasować do gagenpress?

Zrezygnuj z ról typu cofnięty rozgrywający, regista, swobodny rozgrywający, wysunięty rozgrywający itp ponieważ role te wymuszają na drużynie grę pozycyjną i podawanie piłek na siłę do tych zawodników a gegenpress wymaga szybkiej kontry zaraz po przejęciu piłki. Tak samo cofniętego napastnika lepiej zamienić np na fałszywą 9 lub NN albo nawet WN ponieważ CN ma włączone polecenie przetrzymywania piłki a nie jest to porządane w szybkiej grze jaką jest gegenpress. 

16 godzin temu, DamianoKiller napisał:

2.Na silniejszych rywali, co zrobić by bardziej zabezpieczyć tył, by nie ucierpiała ofensywa?

Nie da się na to pytanie ogólnikowo odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego jak gra ten mocny rywal i jakiego typu posiada zawodników w swoim składzie. W każdym bądź razie doradzam aby nie stosować głębokich zmian taktycznych nawet przed silnym rywalem bo ucierpi na tym zgranie zawodników. Masz np. zgrany wysoki pressing to tak graj. 

16 godzin temu, DamianoKiller napisał:

.Ogromny problem mam z rywalami, którzy grają 2 DP. Jak przełamać ich linię obrony?

Rozszerzaj grę aby tworzyć jak najwięcej przestrzeni, graj na obieg oraz zapewnij wbieganie zawodników drugiej linii w pole karne, wyprowadzaj obrońców z linii obrony, w przypadku gdy przeciwnik gra 2xDP to nie pchaj się środkiem a raczej przenieść grę na skrzydła. Nie graj za wysoką mentalnością, warto ją trochę zmniejszyć aby dać rywalowi wyjść z własnej połowy i wtedy skontrować gdy przeciwnik stawia autobus. Sposobów na skomasowaną obronę jest multum. 

16 godzin temu, DamianoKiller napisał:

Czy Regista i SWR nie przeszkadzają sobie wzajemnie?

Regista jest niczym ofensywniejszy cofnięty rozgrywający. Z zasady nie stosuję więcej niż jednej roli rozgrywającego w taktyce tak więc odradzam taką kombinację. 

16 godzin temu, DamianoKiller napisał:

Jak LPK współpracuje ze SN, czy to ma sens?

Tak ma to sens w przypadku np. gry z kontraataku gdzie będą szukać przestrzeni za linią obrony. Można też ustawić SN na wsparciu i liczyć że będzie tworzył przestrzeń oraz zagrywał piłki do wychodzącego na wolne pole LPK. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, RadzioFCB1905 said:

Zrezygnuj z ról typu cofnięty rozgrywający, regista, swobodny rozgrywający, wysunięty rozgrywający itp ponieważ role te wymuszają na drużynie grę pozycyjną i podawanie piłek na siłę do tych zawodników a gegenpress wymaga szybkiej kontry zaraz po przejęciu piłki. Tak samo cofniętego napastnika lepiej zamienić np na fałszywą 9 lub NN albo nawet WN ponieważ CN ma włączone polecenie przetrzymywania piłki a nie jest to porządane w szybkiej grze jaką jest gegenpress. 

Nie zgodzę się. Swobodny rozgrywający to rola akurat obmyślona pod gegenpress. Jeśli przeczytasz jego opis, zobaczysz, że to jedyny rozgrywający z naciskiem na atrybuty fizyczne, które pozwalają mu podążać za grą i pressować. Z kolei dobry DLP może łatwo rozkręcić atak długą, celną piłką w przypadku braku środkowych obrońców potrafiących dobrze grać nogami.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
3 godziny temu, Notorious napisał:

Ustalmy to raz na zawsze: czy w grze gegenpressingiem playmaker jest pożądany, czy nie? Czy powinienem tutaj zamienić PD na DLP/AP? CN czy F9?

https://zapodaj.net/0f97c71c338d4.png.html

To będzie bardzo wysoki gegen 😀

Z dwoma KBO +SN +PD będziesz miał bardzo wysokie pozycje tracąc piłkę w tercji ofensywnej. W zasadzie jedno dobre podanie do skrzydłowego ustawi cię pod presją szybkiego powrotu bez możliwości pressingu.

I nie chodzi tu o rozgrywającego bo ten decyduje o stylu atakowania a nie bronienia. O pressingu w FM decyduje środek pola i boczni obrońcy. 

Masz dobrą ofensywna wersję z dużym ryzykiem kontr. Nie widzę tu potrzeby oraz okazji do gegen.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.06.2022 o 16:22, Notorious napisał:

Ustalmy to raz na zawsze: czy w grze gegenpressingiem playmaker jest pożądany, czy nie? Czy powinienem tutaj zamienić PD na DLP/AP? CN czy F9?

https://zapodaj.net/0f97c71c338d4.png.html

Gegenpressing czyli po polsku kontrpressing. Styl gry oparty na błyskawicznym odbiorze piłki po stracie a następnie zaskoczenie przeciwnika w pierwszej fazie w momencie gdy panuje u rywala dezorganizacja w ustawieniu. Według mnie playmaker w takim sposobie grania jest zbędny bo drużyna zamiast szybkiego ataku w momencie gdy przeciwnik jest zdezorganizowany będą na siłę szukać rozgrywającego co spowoduje spowolnienie akcji. Klopp sam stwierdził że nie potrzebuje w taktyce wybitnego ofensywnego gracza w środku pola na którym opierałaby mu się gra ponieważ to mu zapewnia kontrpressing czyli taki sposób dochodzenia do sytuacji i kreacji gry. Dlatego proponuję Ci zostawienie pomocnika długodystansowca bo to fajna rola do takiego stylu natomiast jeżeli chodzi o napastnika to lepsza będzie fałszywa 9. CN ma w poleceniach przetrzymywanie piłki co również nie jest pożądane w przypadku szybkiego ataku. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Piotr Sebastian napisał:

To będzie bardzo wysoki gegen 😀

Z dwoma KBO +SN +PD będziesz miał bardzo wysokie pozycje tracąc piłkę w tercji ofensywnej. W zasadzie jedno dobre podanie do skrzydłowego ustawi cię pod presją szybkiego powrotu bez możliwości pressingu.

I nie chodzi tu o rozgrywającego bo ten decyduje o stylu atakowania a nie bronienia. O pressingu w FM decyduje środek pola i boczni obrońcy. 

Masz dobrą ofensywna wersję z dużym ryzykiem kontr. Nie widzę tu potrzeby oraz okazji do gegen.

Czyli nic byś tu nie zmieniał? Prawdę powiedziawszy bardzo wzorowałem się na Twojej taktyce Liverpoolu :D, jedynie zmieniłem CN na F9 i MEZ(W) na MEZ(A). Właśnie chcę grać jak Liverpool Kloppa.

 

2 godziny temu, RadzioFCB1905 napisał:

Gegenpressing czyli po polsku kontrpressing. Styl gry oparty na błyskawicznym odbiorze piłki po stracie a następnie zaskoczenie przeciwnika w pierwszej fazie w momencie gdy panuje u rywala dezorganizacja w ustawieniu. Według mnie playmaker w takim sposobie grania jest zbędny bo drużyna zamiast szybkiego ataku w momencie gdy przeciwnik jest zdezorganizowany będą na siłę szukać rozgrywającego co spowoduje spowolnienie akcji. Klopp sam stwierdził że nie potrzebuje w taktyce wybitnego ofensywnego gracza w środku pola na którym opierałaby mu się gra ponieważ to mu zapewnia kontrpressing czyli taki sposób dochodzenia do sytuacji i kreacji gry. Dlatego proponuję Ci zostawienie pomocnika długodystansowca bo to fajna rola do takiego stylu natomiast jeżeli chodzi o napastnika to lepsza będzie fałszywa 9. CN ma w poleceniach przetrzymywanie piłki co również nie jest pożądane w przypadku szybkiego ataku. 

 

Kontrpressing to kontrpressing - czyli natychmiastowa próba odbioru piłki po stracie piłki. Kontrpressingu używa np. City Guardioli, przy czym raczej zachowują formację, a nie szukają kontrataku.

Gegenpressing = kontrpressing + kontratak, czyli coś co nam serwuje Liverpool Kloppa, czy niekiedy Bayern (zwłaszcza za Flicka).

Nie potrzebuje wybitnego ofensywnego gracza w środku, na którym opierałaby się gra, ale jednak kupił Thiago. ;>

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A tu które zestawienie środka pola Wam się bardziej podoba? Taktyka na mentalności ofenswynej zaprojektowana do gry krótszymi podaniami. Na początku było PD-CR(O)-MEZ(A), ale cofnięty rozgrywający z racji swojej wysokiej agresywności i waleczności łapał wiele żółtych kartek i został przekwalifikowany na Swobodnego rozgrywającego, natomiast na jego miejsce wpuściłem typowego defensywnego pomocnika. Czy w takiej grze jest różnica na jakiej pozycji występuje rozgrywający i jaki to jest rozgrywający?

mUM1DSd.pngoZO4sEm.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

powoli mam dosyć ciągłych zmian i kombinowania w taktyce. 

3ci sezon w bundeslidze, w drugim awans do LM, w sezonie z pucharami zająłem w lidze 12 miejsce.

w ok co drugim meczu tracę bramkę w pierwszych 5minutach meczu. wrrrrr

tu moja taktyka

image.thumb.jpeg.a7108a17d61ed7d119590c2cdf8fa0c8.jpeg

 

drużyna budowana od prawego skrzydłowego (wonderkid). w składzie jeszcze 3 wonderkidów, obaj napastnicy i bramkarz.

strzelam bardzo mało bramek, tylko 37 w całym sezonie, za to tracę pięknie bo aż 56.

posiadanie piłki zawsze słabsze, problemy z wprowadzeniem i utrzymaniem piłki w strefie obronnej przeciwnika.

 

napewno nie pomaga młody wiek zawodników, moja filozofia to kupowanie młodych 17-20 lat z dużym potencjałem. niestety ten potencjał rzadko się realizuje.

 image.thumb.jpeg.b4222a61d2f6ab5e1110842d1d1ca48b.jpeg

 

proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, stamets stack napisał:

powoli mam dosyć ciągłych zmian i kombinowania w taktyce. 

3ci sezon w bundeslidze, w drugim awans do LM, w sezonie z pucharami zająłem w lidze 12 miejsce.

w ok co drugim meczu tracę bramkę w pierwszych 5minutach meczu. wrrrrr

tu moja taktyka

image.thumb.jpeg.a7108a17d61ed7d119590c2cdf8fa0c8.jpeg

 

drużyna budowana od prawego skrzydłowego (wonderkid). w składzie jeszcze 3 wonderkidów, obaj napastnicy i bramkarz.

strzelam bardzo mało bramek, tylko 37 w całym sezonie, za to tracę pięknie bo aż 56.

posiadanie piłki zawsze słabsze, problemy z wprowadzeniem i utrzymaniem piłki w strefie obronnej przeciwnika.

 

napewno nie pomaga młody wiek zawodników, moja filozofia to kupowanie młodych 17-20 lat z dużym potencjałem. niestety ten potencjał rzadko się realizuje.

 image.thumb.jpeg.b4222a61d2f6ab5e1110842d1d1ca48b.jpeg

 

proszę o wskazówki

Ciężko tak coś doradzić gdy jest za mało danych ale spróbuję. Widzę że najmocniejsze Twoje punkty to bramkarz, środek obrony i środkowy pomocnik więc słusznie że wybrałeś grę z kontry tzn połączenie fazy przejścia przegrupowania z kontrą po odzyskaniu piłki. Jeżeli grasz na przegrupowanie to zrezygnuj z takich opcji jak krótkie krycie oraz pułapki ofsajdowe ponieważ te opcje raczej sprawdzą się przy wysokiej linii obrony a Tobie powinno zależeć na jak najbardziej szczelnej defensywie. Linię obrony lekko cofnij, podobnie linie nacisku. Polecam dodać opcje delikatnego odbioru aby nie popełniać błędów poprzez pochopne podjęcie decyzji odbioru piłki. Wkońcu powinno przy takiemu stylu gry zależeć aby odebrać piłkę jak najgłębiej i wyprowadzić szybką kontrę by wykorzystać wolne miejsca na połowie przeciwnika. W poleceniach przy piłce skorzystaj bardziej z bezpośrednich podań dla napędzania kontrataku oraz warto zastosować podania na wolne pole(tutaj domniemam ze posiadasz szybkiego napastnika). Zrezygnuj ze strzałów z każdej pozycji a raczej postaraj się o szybkie dośrodkowania. Bramkarz niech wznawia piłkę szybko ale niech nie szuka na siłę rozgrywającego. Co do ról to zrezygnuj z cofniętego rozgrywającego bo spowolni Twoje akcje, podobnie cofnięty napastnik będzie przetrzymywał piłkę na czym nie koniecznie powinno nam zależeć. Kompletni boczni obrońcy będą za ofensywni do takiej gry więc sprobój zamienić ich na zwykłych bocznych obrońców z tym że prawego musisz trochę ustawić odważniej aby zapewniał szerokość gry. Carillero w pomocy gdzie jest tylko dwójka to też nie najlepszy pomysł bo zbyt często nie nadąży z asekuracja środka pola bo będzie przebywał przy linii bocznej. Ustaw środek pomocy pomocnik długodystansowiec + środkowy pomocnik z funkcją obrony natomiast atak wysunięty napastnik + odgrywający (jeżeli takiego posiadasz), jeżeli nie to warto wycofać jednego na pozycje ofensywnego pomocnika i zastosować rolę zwykłego ofensywnego pomocnika lub fałszywego napastnika. 

Nie licz na posiadanie piłki czy częste utrzymywanie się przy piłce w tercji obronnej rywala. Skoro masz z tym problem to nie warto z tym walczyć a raczej warto sobie ułatwić drogę do bramki tworzeniem przestrzeni poprzez wciąganie rywala na własną połowę. Ze słabszymi rywalami staraj się grać odważniej i ofensywniej.

Nie wiem czy tak bym grał bo nie znam profili Twoich zawodników, nie znam mocnych i słabych punktów jednak uważam że niewiele się pomylę takimi wskazówkami. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2022 o 18:05, RadzioFCB1905 napisał:

Ciężko tak coś doradzić gdy jest za mało danych ale spróbuję. Widzę że najmocniejsze Twoje punkty to bramkarz, środek obrony i środkowy pomocnik więc słusznie że wybrałeś grę z kontry tzn połączenie fazy przejścia przegrupowania z kontrą po odzyskaniu piłki. Jeżeli grasz na przegrupowanie to zrezygnuj z takich opcji jak krótkie krycie oraz pułapki ofsajdowe ponieważ te opcje raczej sprawdzą się przy wysokiej linii obrony a Tobie powinno zależeć na jak najbardziej szczelnej defensywie. Linię obrony lekko cofnij, podobnie linie nacisku. Polecam dodać opcje delikatnego odbioru aby nie popełniać błędów poprzez pochopne podjęcie decyzji odbioru piłki. Wkońcu powinno przy takiemu stylu gry zależeć aby odebrać piłkę jak najgłębiej i wyprowadzić szybką kontrę by wykorzystać wolne miejsca na połowie przeciwnika. W poleceniach przy piłce skorzystaj bardziej z bezpośrednich podań dla napędzania kontrataku oraz warto zastosować podania na wolne pole(tutaj domniemam ze posiadasz szybkiego napastnika). Zrezygnuj ze strzałów z każdej pozycji a raczej postaraj się o szybkie dośrodkowania. Bramkarz niech wznawia piłkę szybko ale niech nie szuka na siłę rozgrywającego. Co do ról to zrezygnuj z cofniętego rozgrywającego bo spowolni Twoje akcje, podobnie cofnięty napastnik będzie przetrzymywał piłkę na czym nie koniecznie powinno nam zależeć. Kompletni boczni obrońcy będą za ofensywni do takiej gry więc sprobój zamienić ich na zwykłych bocznych obrońców z tym że prawego musisz trochę ustawić odważniej aby zapewniał szerokość gry. Carillero w pomocy gdzie jest tylko dwójka to też nie najlepszy pomysł bo zbyt często nie nadąży z asekuracja środka pola bo będzie przebywał przy linii bocznej. Ustaw środek pomocy pomocnik długodystansowiec + środkowy pomocnik z funkcją obrony natomiast atak wysunięty napastnik + odgrywający (jeżeli takiego posiadasz), jeżeli nie to warto wycofać jednego na pozycje ofensywnego pomocnika i zastosować rolę zwykłego ofensywnego pomocnika lub fałszywego napastnika. 

Nie licz na posiadanie piłki czy częste utrzymywanie się przy piłce w tercji obronnej rywala. Skoro masz z tym problem to nie warto z tym walczyć a raczej warto sobie ułatwić drogę do bramki tworzeniem przestrzeni poprzez wciąganie rywala na własną połowę. Ze słabszymi rywalami staraj się grać odważniej i ofensywniej.

Nie wiem czy tak bym grał bo nie znam profili Twoich zawodników, nie znam mocnych i słabych punktów jednak uważam że niewiele się pomylę takimi wskazówkami. 

dziękuję za wskazówki, wprowadzę zmiany i wrócę z info jak zadziałało.

 

jakich danych więcej potrzebujesz? skille zawodników?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

spacer.png

 

Witam,

 

proszę o pomoc, korzystam z tej taktyki, niestety skrzydłowi i napastnicy spisują się poniżej oczekiwań ich ocena w meczu wynosi 6.5 jak nie mniej. Zespół zdobywa mało bramek, często wcale. Skrzydłowi i BWO wolni nie są 15-16 tempa. Vlahović ma siłę i skoczność na poziomie 15-16, Cutrone 14, gra głową to odpowiednio 14 i 13. Tą taktykę stworzyłem z myślą o grze z rywalami na swoim poziomie bądź słabszymi, gdy chcę kontrolować sytuację w meczu. Gra skrzydłami i miękkie dośrodkowania na napastników, linia obrony trochę wyższa (tempo środkowych obrońców to 13 i 14 może są zbyt wolni?) i pressing. 

 

Proszę o podpowiedź co mogę poprawić?

 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, kh94 napisał:

spacer.png

 

Witam,

 

proszę o pomoc, korzystam z tej taktyki, niestety skrzydłowi i napastnicy spisują się poniżej oczekiwań ich ocena w meczu wynosi 6.5 jak nie mniej. Zespół zdobywa mało bramek, często wcale. Skrzydłowi i BWO wolni nie są 15-16 tempa. Vlahović ma siłę i skoczność na poziomie 15-16, Cutrone 14, gra głową to odpowiednio 14 i 13. Tą taktykę stworzyłem z myślą o grze z rywalami na swoim poziomie bądź słabszymi, gdy chcę kontrolować sytuację w meczu. Gra skrzydłami i miękkie dośrodkowania na napastników, linia obrony trochę wyższa (tempo środkowych obrońców to 13 i 14 może są zbyt wolni?) i pressing. 

 

Proszę o podpowiedź co mogę poprawić?

 

Problemem w Twojej taktyce jest formacja i zastosowane do niej funkcje. Masz bardzo wysokie pozycje graczy + PD na wsparciu który również będzie często atakował pole karne zamiast asekurować swoją strefę. Pole karne przeciwnika jest przeładowane bo w fazie ataku znajdzie się tam WN, NN, SN a nawet prawoskrzydłowy oraz PD. Nie ma gracza który by im podał piłkę. Dlatego proponuję zmienić np SN dać na wsparcie oraz od jednego z napastników również wymagać kreacji i zastosować rolę w stylu cofniętego napastnika bądź fałszywej 9. Wzmocnisz tym samym środek pola w którym masz CR który głęboko cofa się po piłkę. W obecnym ustawieniu przegrasz środek pola z każdym który zagra w ustawieniu z trójką środkowych pomocników. Dlatego ważne jest zachowanie w tym przypadku równowagi w przydzielaniu ról i funkcji. Na prawym skrzydle zastosuj przy skrzydłowym na boku obrony odwróconego bocznego obrońcę - efekt będzie dużo lepszy niż zwykły wysunięty obrońca a poza tym znowu będziesz miał wzmocniony środek pola. Z tym że wyłącz grę na obieg bo skrzydłowy nie doczeka się obrońcy go obiegającego. Podsumowując zmień na wsparcie lewego schodzącego napastnika, NN zmień na F9 a prawego wysuniętego bocznego obrońcę zmień na odwróconego z wyłączeniem obiegów na tej stronie boiska. Jeśli masz dobrze techniczny zespół to możesz nieco skrócić podania oraz lekko zwolnić tempo gry aby wzmocnić posiadanie piłki i mieć kontrolę nad meczem szczególnie że po przejęciu piłki utrzymujesz formację. 

Jeśli chodzi o obronę to również muszę przyczepić się do współpracy środkowych obrońców w odniesieniu do stylu w jakim mają bronić. Para funkcji obrona + zabezpieczenie źle współgra przy wysoko postawionej linii obrony. Nie będą ustawiać się w linii i prawie zawsze zostanie złamana linia spalonego w momencie bezpośredniego podania od rywala za plecy do szybkiego napastnika. Dlatego ustaw 2xobrona lub stoper/obrona a nawet 2xstoper super się sprawdza przy drużynowym wysokim pressingu. Warto też zagrać na spalone. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam, chciałbym przedstawić wam taktyke mojego autorstwa. Po przeczytaniu i oglądnięciu wielu poradników, forum itp wkoncu udało mi się stworzyć cos fajnego.

 

Trafiło na formacje 433 i mój ulubiony styl gegenpressing ala Klopp.

 

https://ibb.co/HCf6rpS

 

A teraz opis i kilka porad.

 

BR - nie jest potrzebny BR libero zauważyłem że wtedy obrońcy głupio się zachowują , czasami stojąc w miejscu i patrząc na bramkarza jak poleci długa piłka za plecy.

 

SO - tu normalnie , nie ma co się rozpisywać.

 

BOw- tu był największy problem , testowałem wszystkich , najgorzej spisywali się OWS i KBO , przy 433 i 4231 wystarcza zwykli BOw , atakują po skrzydle i wchodzą w pole karne.

 

DP- broni , podaję, pomaga atakować, czego chcieć więcej? 

 

POP i SwR - mój środek marzeń (testowałem wiele wariantów, bez szalu) dlaczego ? POP wychodzi do podań, broni i pomaga atakować lewą stronę i środek, SwR idealna rola do gegenpress, może nie będzie miał wybitnych ocen , ale robotę robi , wchodzi w pole karne jak SPa , rozgrywa niczym CR i broni niczym DP. W tym układzie mamy z lewej i prawej strony + środek idealnie zabezpieczony.

 

SN  - nareszcie udało mi się by grali tak jak chciałem, naciskają na obrońców, wychodzą zza plecy obrońców i walą brameczki.

 

F9 - wyciąga obrońców, naciska na nich , wychodzi na wolne pole jak typowy WN , moim zdaniem lepszy niż CN 

 

Nie będę opisywał się już co do poleceń, dam wam jednak kilka wskazówek ( potwierdzone wielogodzinnymi testami)

1.Przy piłce- jak najmniej polecen do każdego stylu np gegenpress tiki taka itp wystarcza 2- 3 polecenia 

2.W fazie przejścia- to samo co wyżej zależy od stylu gry , do tiki taki polecam Utrzymanie formacji 

3.Bez piłki- tu jest ciekawie, pamiętajcie że mentalność jaka gracie wskazuje już na początku wasze linie nacisku I defensywy , jeśli gracie mentalnością ofensywna nic nie ruszacie !!! Ja gram standard więc dałem 2 oczka wyżej linie nacisku I raz defensywy , jeśli pozytywna 1 oczko lini nacisku itp itd.

 

Jeszcze jedna ważna rzecz która może odmienić wasza taktyke ,czyli GRA NA SPALONEGO za każdym razem gdy podnosimy linie , to bzdura , obrońcy muszą być wysokiej klasy i bardzo zgrani , wiele osób nawet tu na forum poleca włączać pułapki, z całym szacunkiem , ale obrońcy zachowują się jak debile.

 

To wszystko , teraz stawiam wyzwanie zrobić taktyke tiki taka , niedługo po testach wrzucę na forum pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...