Skocz do zawartości

Wklej tu swoją taktykę, a Ci pomożemy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.12.2021 o 13:26, TheWonszBOA napisał:

#Fm21

Witam,
czy ktos moglby podpowiedziec co mozna zmienic zeby gra sie poprawila?Pierwszy sezon gra sie kleila natomiast aktualnie oklep od outsiderow i meczarnie straszne zeby zdobyc bramke.spacer.png

Napisałeś że taktyka przestała działać bo dostajesz tzw oklep więc podejrzewam że Twoi ligowi przeciwnicy rozszyfrowali Twój sposób grania. Jedną taktyką sukcesu nie odniesiesz bo każdy przeciwnik wymaga dostosowania własnych ustawień pod rywala (no chyba ze jesteś hegemonem w lidze). 

W Twojej taktyce zmieniłbym role zawodników bo instrukcje drużynowe zaimplementowane masz ze schematu pionowej tiki taki więc nie będę poprawiał Twórców gry 😀 po pierwsze nie potrzebne Ci dwóch obrońców z funkcjami zabezpieczenia, przy wysokiej linii to w ogóle bym nie korzystał z tej funkcji bo łatwo można złamać linię spalonego a to ważne przy graniu wysoko. Ustaw trójkę obrońców w funkcji obrony lub ewentualnie jednego stopera. Fajną rolą jest również libero do wyprowadzenia piłki z obrony. Po drugie nie potrzebny Ci wysunięty rozgrywający skoro masz już cofniętego rozgrywającego. Jak to mówią gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Obok cofniętego rozgrywającego ustaw kogoś kto będzie dużo biegał i szukał przestrzeni czyli idealnie sprawdzi się pomocnik długodystansowiec. Z przodu wygląda to nieźle z tym że ofensywnemu pomocnikowi dałbym instrukcje gry do do przodu oraz wychodzenia na wolne pole aby bardziej niż kreacji szukał przestrzeni w polu karnym w miejsce cofającego się do drugiej linii jednego z napastników. 

Odnośnik do komentarza

Witajcie, kolejna taktyka:

Zamysłem jest romb a'la Mourinho ze starych czasów w ofensywnej, gegenpressingowej wersji z La Salidą Lavolpianą przy rozegraniu od tyłu. Chcę prowokować błędy u rywali i kontrować. To co widzicie działa bardzo dobrze, w lidze jedziemy jak walec, ale jestem pewien, że da się grać jeszcze lepiej. Co byście tu jeszcze ulepszyli? Czy potrzebny jest rozgrywający? Czy lepszy byłby OP(A), albo F9 zamiast FN?

 

X6nafaW.pngX6YlOrv.png

Odnośnik do komentarza

Witam mam taki problem aktualnie opracowuje i testuje taktykę z ustawieniem 4411 ale ja bardziej uważam że jest to 4231.

 

Problem polega że wszystko wygląda w miarę ok ,ale problemem są słabe noty u OPS atak i CN wsparcie ,mało asyst i bramek. Te duo wybrałem dlatego że CN ma wyciągać obrońców i być pod piłka a OPS atakować i strzelać brameczki. Czy dać dla OPS wychodzenie na wolne pole i gra wyżej to pomoże?

 

Moje ustawienie to 2x OS atak i wsparcie ,środek CR obrona i POP wsparcie 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.01.2022 o 00:02, Notorious napisał:

Witajcie, kolejna taktyka:

Zamysłem jest romb a'la Mourinho ze starych czasów w ofensywnej, gegenpressingowej wersji z La Salidą Lavolpianą przy rozegraniu od tyłu. Chcę prowokować błędy u rywali i kontrować. To co widzicie działa bardzo dobrze, w lidze jedziemy jak walec, ale jestem pewien, że da się grać jeszcze lepiej. Co byście tu jeszcze ulepszyli? Czy potrzebny jest rozgrywający? Czy lepszy byłby OP(A), albo F9 zamiast FN?

 

X6nafaW.pngX6YlOrv.png

Lepsi rywale zrobią Ci tutaj dużo problemów. Brak boków obrony oraz asekuracji w środku pola. Brak również opcji podaniowych z przodu. Sporo biegaczy i graczy strefowych. Brakuje grających piłką. Przy kontrze nie potrzebujesz rozgrywającego, ale już taki OP/w by się przydał. Lepszym wyborem byłby też jeden CN zamiast WN. Dwóch WN wykorzystuje co prawda lukę w silniku, ale jezeli mówimy o zwartości samej taktyki, to dwych dwóch WN + FN + PD są zdani na podania KBO oraz SP/w.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Krimzg17 napisał:

Witam mam taki problem aktualnie opracowuje i testuje taktykę z ustawieniem 4411 ale ja bardziej uważam że jest to 4231.

 

Problem polega że wszystko wygląda w miarę ok ,ale problemem są słabe noty u OPS atak i CN wsparcie ,mało asyst i bramek. Te duo wybrałem dlatego że CN ma wyciągać obrońców i być pod piłka a OPS atakować i strzelać brameczki. Czy dać dla OPS wychodzenie na wolne pole i gra wyżej to pomoże?

 

Moje ustawienie to 2x OS atak i wsparcie ,środek CR obrona i POP wsparcie 

A boki obrony jak wyglądają? No i co ma grać ta drużyna? Tikitaka?

Jeżeli CN ma wyciągać, a OP strzelać, to zmień także ruch na skrzydłach, bo obaj OS wbiegają w strefę OP i pewnie dlatego jest mniej aktywny. W zależności od ustawień na bokach obrony sugerowałbym zróżnicować ruch na obu skrzydłach np. BWO/w+SN/a, BWO/a + OS/w lub odwrotnie.

Indywidualne polecenia dla OPS zależą od umiejętności zawodników oraz pozostałych poleceń indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Piotr Sebastian napisał:

A boki obrony jak wyglądają? No i co ma grać ta drużyna? Tikitaka?

Jeżeli CN ma wyciągać, a OP strzelać, to zmień także ruch na skrzydłach, bo obaj OS wbiegają w strefę OP i pewnie dlatego jest mniej aktywny. W zależności od ustawień na bokach obrony sugerowałbym zróżnicować ruch na obu skrzydłach np. BWO/w+SN/a, BWO/a + OS/w lub odwrotnie.

Indywidualne polecenia dla OPS zależą od umiejętności zawodników oraz pozostałych poleceń indywidualnych.

Boki wyglądają dobrze jestem zadowolony 

https://ibb.co/HNy5qQF

https://ibb.co/2FqLjw2

 

Wszystko niby wygląda dobrze moim zdaniem ,zróżnicowany atak na skrzydłach w środku biegacz i słup itp,ale OPS mógłby być bardziej  skuteczny.

 

Taktyka w fazie testów,normalna karierę chce zacząć w weekend ,ale nie chce niczego psuć, 7 meczów bez porażki i między meczami tylko urlop ,wygląda to ok

 

 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Krimzg17 napisał:

Boki wyglądają dobrze jestem zadowolony 

https://ibb.co/HNy5qQF

https://ibb.co/2FqLjw2

 

Wszystko niby wygląda dobrze moim zdaniem ,zróżnicowany atak na skrzydłach w środku biegacz i słup itp,ale OPS mógłby być bardziej  skuteczny.

 

Taktyka w fazie testów,normalna karierę chce zacząć w weekend ,ale nie chce niczego psuć, 7 meczów bez porażki i między meczami tylko urlop ,wygląda to ok

 

 

poobserwuj jeszcze mecze wyjazdowe z silniejszymi rywalami niż Sampdoria, Torino czy Crotone

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Piotr Sebastian napisał:

poobserwuj jeszcze mecze wyjazdowe z silniejszymi rywalami niż Sampdoria, Torino czy Crotone

https://ibb.co/qptm7f9 

 

Nie wygląda to źle,niepokoi troche mało strzelonych bramek ,z Lazio straciłem 2 bramkę w 93 minucie , podkreślę ze między meczami mam urlop tylko puszczam mecze, sam nie wiem czy coś zmieniać czy zostawić i rozegrać normalna karierę?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Krimzg17 napisał:

https://ibb.co/qptm7f9 

 

Nie wygląda to źle,niepokoi troche mało strzelonych bramek ,z Lazio straciłem 2 bramkę w 93 minucie , podkreślę ze między meczami mam urlop tylko puszczam mecze, sam nie wiem czy coś zmieniać czy zostawić i rozegrać normalna karierę?

1. Graj.

2. Nie marudź.

3. Wywal zebrę.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Krimzg17 napisał:

Wszystko niby wygląda dobrze moim zdaniem ,zróżnicowany atak na skrzydłach w środku biegacz i słup itp,ale OPS mógłby być bardziej  skuteczny.

Ustaw na OPŚ fałszywego napastnika, agresywniej atakuje pole karne pionowymi wejściami niż zwykły ofensywny pomocnik który szuka gry też po bokach. 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, RadzioFCB1905 napisał:

Ustaw na OPŚ fałszywego napastnika, agresywniej atakuje pole karne pionowymi wejściami niż zwykły ofensywny pomocnik który szuka gry też po bokach. 

Myślałem właśnie o FN ,ale nie chciałem narazie niczego zmieniać bo graja fajną piłkę w ataku i obrona jest solidna co widać po wynikach , myślę że szybszy OPS załatwi sprawę bo djurcic jest trochę za wolny.

 

Jak zmienić zebre  na Juventus?

Jak ustawić żeby w skrzynce pokazywało mi wiadomości na temat np LM ,złotej piłki,złoty chłopiec,MS

 

Sorry za głupie pytania ale do tej pory skupialem się na taktyce :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.01.2022 o 06:18, Piotr Sebastian napisał:

Lepsi rywale zrobią Ci tutaj dużo problemów. Brak boków obrony oraz asekuracji w środku pola. Brak również opcji podaniowych z przodu. Sporo biegaczy i graczy strefowych. Brakuje grających piłką. Przy kontrze nie potrzebujesz rozgrywającego, ale już taki OP/w by się przydał. Lepszym wyborem byłby też jeden CN zamiast WN. Dwóch WN wykorzystuje co prawda lukę w silniku, ale jezeli mówimy o zwartości samej taktyki, to dwych dwóch WN + FN + PD są zdani na podania KBO oraz SP/w.

Jeszcze nie ustawiłem tej taktyki przeciwko mocniejszej drużynie, ale gram Porto i udało się pokonać Benfikę 6-1.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam i proszę po porady. 

https://iv.pl/image/kontra.GID6KHT

Powyższą taktyką chciałbym grać z kontry. Nie wiem czy jest ona dobrze ustawiona. Co należałoby zmienić? Chciałbym graćszybki kontratak, nie wiem czy bezpośrednie podania czy krótkie byłby dla tej taktyki lepsze? Wąska czy szeroka gra itp? 

 

Druga taktyka nieco inna, bardziej skupiona na zdominowanie rywala ale nie wiem czy słusznie, a może nią też lepiej przestawić na kontrę? Bardzo proszę o porady, wskazówki. Raz lepiej to wygląda, raz gorzej. Niestety nie mogę znaleźć i dopasować taktyki, którą zdominowałbym ligę a rok mam już 2048. Jeden mistrz Polski i tyle. Później się zacięło. Rywale jadą z kontrami. Jak ja chcę grać z kontry to nigdy się nie udaje choćbym nie wiem jak ustawiał na kontry. 

Dziękuję i pozdrawiam. 

https://iv.pl/image/standard.GID67Q1

Odnośnik do komentarza

Widzę tu dużo ostrożności i spokojnej gry obronnej, ale gorzej z atakowaniem. Nie wiem jak plasujesz się na tle rywali i jakie masz silne i słabe punkty, ale w pierwszej pozbyłbym się większej dyscypliny i zbalansował zadania ataku, bo będzie tam sporo ruchu bez wykańczania.

W drugiej nic bym nie zmieniał, tylko obserwował jak wygląda współpraca atakującej czwórki i poprawiał zauważone problemy.

Odnośnik do komentarza

Witam

https://iv.pl/image/mecz.GIDaAZw

Podaje przykład meczu (co i tak nie jest jeszcze takim kolącym w oczy przykładem bo zdarzają się gorsze), po którym nie chce się w to g....o grać mimo, że jestem miłośnikiem tej gry od wielu lat ale chyba z tym już koniec. Pal diabli jeśliby taki mecz zdarzał by się raz na rok, ale nie raz na kilka kolejek. Po kilkunastu minutach meczu ja już mogę stwierdzić, że nie wygram meczu i stracę bramkę w 90 minucie. To jest straszny bug gry i nie dziwię się, że są ludzie co grają w sposób save&load. Wywalać tyle kasy na grę, która wydawana jest co roku i nie można nic z tym zrobić to już kpina z klientów. Czas się pożegnać z tą grą chyba .... 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, August7 napisał:

Witam

https://iv.pl/image/mecz.GIDaAZw

Podaje przykład meczu (co i tak nie jest jeszcze takim kolącym w oczy przykładem bo zdarzają się gorsze), po którym nie chce się w to g....o grać mimo, że jestem miłośnikiem tej gry od wielu lat ale chyba z tym już koniec. Pal diabli jeśliby taki mecz zdarzał by się raz na rok, ale nie raz na kilka kolejek. Po kilkunastu minutach meczu ja już mogę stwierdzić, że nie wygram meczu i stracę bramkę w 90 minucie. To jest straszny bug gry i nie dziwię się, że są ludzie co grają w sposób save&load. Wywalać tyle kasy na grę, która wydawana jest co roku i nie można nic z tym zrobić to już kpina z klientów. Czas się pożegnać z tą grą chyba .... 

Nie widzę tu nic dziwnego. Macie podobne i dość niskie xG, więc obie strony biją głową w mur. To, że gracze często tracą bramki w końcówkach wynika w 90% z tego, że starają się atakować za wszelką cenę odsłaniając tyły i dostają kontrę. życie.

Zmień sposób atakowania, bo ze średnim xG 0.09 wiele nie zdziałasz. Musisz poprawić jakość sytuacji strzeleckich a nie ich ilość. To bolączka wielu taktyk w FM. Także moich. Sama przewaga nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, August7 napisał:

Witam i proszę po porady. 

https://iv.pl/image/kontra.GID6KHT

Powyższą taktyką chciałbym grać z kontry. Nie wiem czy jest ona dobrze ustawiona. Co należałoby zmienić? Chciałbym graćszybki kontratak, nie wiem czy bezpośrednie podania czy krótkie byłby dla tej taktyki lepsze? Wąska czy szeroka gra itp? 

 

Druga taktyka nieco inna, bardziej skupiona na zdominowanie rywala ale nie wiem czy słusznie, a może nią też lepiej przestawić na kontrę? Bardzo proszę o porady, wskazówki. Raz lepiej to wygląda, raz gorzej. Niestety nie mogę znaleźć i dopasować taktyki, którą zdominowałbym ligę a rok mam już 2048. Jeden mistrz Polski i tyle. Później się zacięło. Rywale jadą z kontrami. Jak ja chcę grać z kontry to nigdy się nie udaje choćbym nie wiem jak ustawiał na kontry. 

Dziękuję i pozdrawiam. 

https://iv.pl/image/standard.GID67Q1

W pierwszej taktyce chcesz wykorzystywać kontraatak jako klucza do zdobycia gola. Jeśli chcesz by to się udawało musisz sobie zrobić przestrzeń na połowie przeciwnika aby uzyskać przewagę w fazie przejścia do ataku. Tyle teorii. Ty natomiast proponujesz tutaj grę z kontry przy dużej intensywności. Wyłącz opcje rozegrania po ziemi, podań w pole karne oraz zmniejsz pressing oraz cofnij linię obrony. Zapraszaj drużynę rywala na swoją połowę, blokuj przestrzenie i wykorzystaj błędy przeciwnika gdy ustawiona jest wysoko w ataku szybkim atakiem. Zrezygnuj z takich ról jak cofnięty rozgrywający lub fałszywa 9 które dobre są dla taktyk opartych na grze pozycyjnej. Zamiast tego zastosuj rygla defensywy jako dodatkowy bufor dla swoich obrońców oraz lisa pola karnego który wykorzysta przestrzeń za plecami obrońców a dodatkowo zbierze piłki odgrywane przez bocznego odgrywającego. 

 

Co do drugiej taktyki to proponuję Ci stworzyć coś na miarę tiki taki przeciwko słabszym rywalom skoro pierwszą chcesz oprzeć na kontraataku. Tutaj wyłącz podania na wolne pole, zmniejsz tempo, stosuj grę na obieg, utrzymuj formacje po przejęciu piłki a po stracie dąż do jak najszybszego odzyskania wysokim pressingiem. Co do graczy to bocznym obrońcom daj więcej swobody aby wspierali albo wręcz atakowali połowę rywali. Wystarczy jeden rozgrywający w środku pola więc CR może grać np. z pomocnikiem długodystansowcem albo WR np. z środkowym pomocnikiem. W ataku liczysz na fałszywego napastnika który szuka przestrzeni. Idealnie współgra z fałszywą 9 która tą przestrzeń tworzy. No i nie bój się odważniejszej pozytywnej mentalności. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Witam ponownie i dziękuję za wskazówki.

https://iv.pl/image/kontra.GIDkXcz

Jeśli chodzi o tę taktykę na kontrę to czy role przypisane piłkarzom są ok czy inaczej ich przestawić do gry z kontry? Krótsze czy bardziej bezpośrednie podania? Czy może znacie lepszą taktykę do gry z kontry?  4-4-2, 4-4-1-1 lub inne które są skuteczne?  Nie czekam na gotowca, staram się cały czas sam próbować ale nie idzie mi to całkiem dobrze jeszcze. Zbudowałem drużynę od podstaw, awansowałem z 3 ligi do ekstraklasy i dopiero około roku 2040 pierwsze mistrzostwo się udało zdobyć ale w dalszych sezonach nie udało się tego kontynuować i sezony kończę na 3 miejscu. Nie potrafię zdominować ligi, pomimo świetnego budżetu (zarobki na lidze, europejskie puchary, sprzedaż zawodników). Rozbudowuje obiekty itp. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, August7 napisał:

Witam ponownie i dziękuję za wskazówki.

https://iv.pl/image/kontra.GIDkXcz

Jeśli chodzi o tę taktykę na kontrę to czy role przypisane piłkarzom są ok czy inaczej ich przestawić do gry z kontry? Krótsze czy bardziej bezpośrednie podania? Czy może znacie lepszą taktykę do gry z kontry?  4-4-2, 4-4-1-1 lub inne które są skuteczne?  Nie czekam na gotowca, staram się cały czas sam próbować ale nie idzie mi to całkiem dobrze jeszcze. Zbudowałem drużynę od podstaw, awansowałem z 3 ligi do ekstraklasy i dopiero około roku 2040 pierwsze mistrzostwo się udało zdobyć ale w dalszych sezonach nie udało się tego kontynuować i sezony kończę na 3 miejscu. Nie potrafię zdominować ligi, pomimo świetnego budżetu (zarobki na lidze, europejskie puchary, sprzedaż zawodników). Rozbudowuje obiekty itp. 

Pozdrawiam

Role masz dobrane dobrze do zaproponowanego stylu gry. Jedynie zmieniłbym obu skrzydłowym funkcje ze wsparcia na atak żeby agresywniej ruszali do przodu w trakcie przeprowadzanego kontraataku. Rodzaj podań zależy od tego w jakim stopniu technicznym rozwinięta jest Twoja drużyna ale na warunki polskiej ligi raczej skłaniałbym się ku bezpośrednim podaniom. Formacja dedykowana jest znowu tym co posiadasz w zakładce "skład". Nie zagrasz 4 4 2 mając jednego dobrego napastnika albo 3 4 3 mając tylko dwóch obrońców grających na środku. Liczy się głębia składu oraz to aby najlepszy piłkarz grał na najlepszej swojej pozycji. Pamiętaj żeby drużyna dobrze realizowała Twoje polecenia taktyczne to musisz ich dobrze motywować bo inaczej najlepsza taktyka zawiedzie. Pozdrawiam i życzę sukcesów. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...