Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwiony takimi rewelacjami był także drugi z wymienionych kandydatów, Radostin Stojczew. – Nic o tym nie wiem. Nic z tego nie jest prawdą. Nikt się ze mną nie kontaktował w związku z reprezentacją Polski. Praca z takimi zespołami jak Polska czy Rosja jest bardzo interesująca, ale żadnej oferty nie dostałem. Odrzuciłem wszystkie propozycje z klubów i do końca sezonu nie będę miał zespołu – powiedział bułgarskim mediom znakomity szkoleniowiec.

 

http://siatka.org/pokaz/stojczew-reprezentacja-polski-nic-o-tym-wiem/

To raczej nie kurtuazja, bo to nie w stylu Stojczewa, więc :picard: dla polskich działaczy. De Giorgiemu pewnie kazali siedzieć cicho, żeby nie powiedział czegoś podobnego, bo trenuje zespół w polskiej lidze.

 

Jeśli wywalą Antigę, a żaden z 2 wyżej wymienionych nie będzie chciał być w kadrze, to ciekawe z kim zostaniemy - w sumie nawet nie wiem, kto byłby realnie dostępny. Zawsze zostaje Kowal, ale mam mieszane uczucia co do tego pomysłu

Odnośnik do komentarza

Odnośnie rozgrywających - Droszyński, o którym wspomniałem wcześniej właśnie odrzucił powołanie na ME juniorów na tydzień przed ich rozpoczęciem :roll: Teraz zapewne zostanie ukarany, PZPS straszy, że "nie będzie mógł grać w żadnym klubie" , mimo że podpisał kontrakt w Belgii :keke: Niestety w związku nadal panują zwyczaje rodem z PRL. Tragedia.

 

http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/626336/zrezygnowal-z-gry-w-reprezentacji-polski-teraz-czeka-go-powazna-kara

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Polscy juniorzy (rocznik 97) zdobyli niedawno ME, pokonując po drodze bardzo mocną w tym roczniku Rosję. Rocznik 97 to najlepszy polski rocznik od lat, lepszy nawet od świetnego rocznika 95. Kilku graczy spokojnie ma potencjał na grę w kadrze seniorskiej, szkoda że to głównie gracze na przyjęciu (Kwolek, Fornal), gdzie jest Leon. Co ważne, w zasadzie cały zespół serwuje mocno z wyskoku, co zazwyczaj kuleje już na szczeblu młodzieżowym. Niestety nadal brakuje rozgrywającego - jak pisałem wcześniej, najlepszy polski rozgrywający z tego rocznika, Droszyński, ma nasrane w głowie i raczej nie wróżę mu wielkiej kariery. Poszedł do Belgii, może tam go nauczą.

Co do innych polskich rozgrywających to Wolański (rocznik 94) trafił do Belgii do klubu, gdzie trenował będzie Daniel Castellani. Mam nadzieję że młody Polak zrobi przy nim duży postęp. Innych młodych kandydatów na rozegranie nie ma i nie będzie w najbliższym czasie. W to, że Drzyzga się ogarnie/schudnie przestałem wierzyć.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

http://siatka.org/pokaz/prezes-pzps-zdradzil-nazwiska-kandydatow-nastepce-antigi/

 

PZPS podał listę kandydatów na następcę Antigi: Stojczew, De Giorgi, Castellani.

 

Po pierwsze, uważam, że to bardzo nieprofesjonalne ogłaszać taką listę - grozi to podebraniem trenerów przez kogoś innego. Dalej, faworytem rzekomo jest De Giorgi - po świetnym sezonie w Zaksie to naturalny kandydat, ale jednak w klubie ściągnął sobie dokładnie takich zawodników, jakich chciał - w kadrze tak różowo na niektórych pozycjach nie jest. Poza tym ma dość pokaźną liczbę wpadek trenerskich.

 

Stojczew byłby świetny, IMO to najlepszy klubowy trener na świecie: doskonale rozwijają się też przy nim młodzi, jest też piekielnie skuteczny, chociaż na finezję nie ma co liczyć. Myślę, że do skrzydeł Kurek + Leon i dwóch wielkich środkowych (Bieniek 210 cm, Lemański 217 cm) pasowałby idealnie. Mimo wszystko uważam, że jest nie do wyciągnięcia.

 

Dziwi mnie, że Castellani zgodził się być w ogóle brany pod uwagę po tym, jak został potraktowany ostatnim razem.

Odnośnik do komentarza

Ciekawy pomysl, na pewno, ale jednak sukces Slowencow to raczej wypadkowa wariackiego sezonu reprezentacyjnego z kwalifikacjami do IO (Berlin, Tokio 2x). Wszyscy liczacy sie gracze skupiali sie raczej na tym, zeby zakwalifikowac sie do IO, wiec szczyt formy szykowali gdzie indziej, a ze ME wypadly na sam koniec, to w zasadzie prawie nikt nie byl w formie i Slowency na tym skorzystali. To raczej jednorazowy wybryk, chociaz niewatpliwie Gianni to bardzo ciekawy trener.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

https://siatka.org/pokaz/final-plusligi-3-wygranych-pls-otwiera-sie-na-lwow/

 

Quote

Dodatkowo w PlusLidze, po spełnieniu szeregu warunków, ma wystąpić drużyna z Ukrainy – Barkom Każany Lwów. (chodzi o sezon 2022/2023 - przyp. mój)

W środowisku spekulowało się o dołączeniu zespołów z Lwowa i Berlina do Plusligi, jak na razie potwierdzono tylko Ukraińców.

 

Jestem pozytywnie zaskoczony - myślę, że to dobry kierunek dla rozwoju ligi, bo zespół z Lwowa ma rzekomo dużych sponsorów i będą mieli wysoki budżet. ALE podobno ukraiński zespół miałyby obowiązywać takie same limity obcokrajowców (i Polaków na boisku :keke: ) co polskie zespoły, co wydaje się już trochę dziwne.

 

Biorąc pod uwagę, że europejska klubowa siatkówka obniża swój poziom od dobrych kilku lat, a wielu klasowych graczy odchodzi do Azji za pieniędzmi, takie łączenie zespołów z różnych krajów w jednej lidze wydaje mi się jedynym słusznym podejściem. Niestety mówi się też o powiększeniu Plusligi do 16 zespołów, co wg mnie jest nietraionym pomysłem, bo nie ma tylu klasowych Polaków na rynku, żeby wszystkich obdzielić krajowymi zawodnikami na sensownym poziomie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Też byłem za tym, bo to jest normalna rzecz w niszowych sportach, że łączy się zespoły z kilku krajów, żeby liga była mocniejsza. Niestety u nas jest zawsze urażona duma narodowa i hurr durr przecież mamy tylu młodych zdolnych Polaków!  Co pokazuje sytuacja z żużla, gdzie Łotyszy mimo wygrania 1. ligi nie dopuszczono do Ekstraligi, a Niemcom też się ciągle robi problemy. W PLS szczególnie zespół z Berlina by podniósł poziom, przecież grali w FF LM.

A co do limitu obcokrajowców to totalna głupota i sabotowanie tego projektu jeśliby to tak miało wyglądać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Zdecydowanie nietrafiony pomysł z tymi 16 zespołami w Plus Lidze. Raczej nie podniesie to poziomu, bo tylko kilka drużyn ma dużych sponsorów i jest w stanie ściągnąć  dobrych zawodników. Nie sądzę, żeby to podniosło poziom naszej ligi. A samo granie meczy, żeby grać też nie będzie za ciekawe dla kibiców. 

 

________________________________

https://duzylolek.pl/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...