Skocz do zawartości

Aye Scotland


lad

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwiec 2020: prolog

 

herb.png.ca658401e1234a4409ceaddfe7a87b75.png

 

W listopadzie 2019 roku najstarszy klub piłkarski w Szkocji postanowił głosami swojego zarządu zakończyć 152-letnią tradycję utrzymywania statusu klubu amatorskiego. Wskutek “otwarcia” czwartej ligi szkockiej na awanse i spadki, klub zaczął odczuwać zagrożenie klubów z niższych lig, dysponujących większymi środkami finansowymi, więc podjęto decyzję, że aby być w stanie utrzymać się na powierzchni i rywalizować na jakimś sensownym poziomie, trzeba przejść na zawodowstwo.

 

Sfinansować ten ruch udało się poprzez sprzedanie Szkockiej Federacji Piłkarskiej legendarnego Hampden Park na którym mecze rozgrywa reprezentacja Szkocji. Queens Park od lipca 2021 będzie występował na bocznym boisku tego obiektu, nazywanym Lesser Hampden i mieszczącym 2 tysiące widzów (dla porównania, na Hampden wchodzi prawie 52k).

 

Queens Park to czwarta siła piłkarska w Glasgow (po Celtiku, Rangersach i Partick Thistle). Mimo posiadania statusu najstarszego klubu w Szkocji, The Spiders, nigdy nie sięgnęli po tytuł kraju, a w ekstraklasie ostatni raz występowali w 1958 roku.

 

Przez lata klub słynął ze szkolenia młodzieży i doczekał się kilku całkiem znanych wychowanków, żeby wspomnieć tylko Sir Alexa Fergusona, Barry’ego Douglasa i Andrew Robertsona.

 

Cele sejwa

 

Kolejność przypadkowa:

 

Podniesienie poziomu piłkarskiego w Szkocji

Rozwój piłkarzy z akademii

Rozwój sztabu szkoleniowego

Porządek w finansach

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

AD 1 Podniesienie poziomu piłkarskiego w Szkocji.

 

mapa.thumb.png.ae714f51d0fd0cfab20f8c05702df21a.png

 

Pomimo tego, że futbol jest dla Szkotów powietrzem, poziom piłki w tym kraju bardzo mocno podupadł w ostatnich dwóch dekadach. Moim celem jest nie tylko rozwój Queens Park FC, ale również, na początku, “karmienie” większych klubów klasowymi piłkarzami wychowanymi na naszej pasiece, a w późniejszym etapie zasilanie takowymi kluby o mniejszym statusie od naszego.

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

AD. 2 Rozwój piłkarzy z akademii.

 

Jak sam tytuł wskazuje, głównym celem mojego sejwa będzie skupienie się na “produkcji” piłkarzy z akademii. Nie będzie to rozgrywka youth only, ale dla zachowania immersji będę ściągał piłkarzy tylko z określonej puli. Cichym marzeniem byłoby powtórzenie osiągnięcia Celtiku z lat ‘60. i zdobycie LM zawodnikami urodzonymi w promieniu 10 mil od stadionu, ale czy w ogóle będzie to realne - mam nadzieję, że się przekonamy :)

 

Tę ograniczoną pulę o której mówiłem przedstawię Wam w formie tej fantastycznej grafiki. Oczywiście im niższe piętro tym większy będzie nasz focus na te kryteria.

 

piramida.png.ddda5c0af2371c5a602c293cd86f64fe.png

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza

AD. 3 Rozwój sztabu szkoleniowego

 

Aspekt chyba najczęściej pomijany przy wszystkich karierach i sejwach. Chciałbym zapewnić moim sztabowcom jak najlepszy rozwój i pozwolić im realizować się w stu procentach w naszym klubie, albo dać wypłynąć na głębokie wody. Czy mamy na to jakikolwiek wpływ? Nie wiem, ale chętnie to sprawdzę.

 

AD. 4 Porządek w finansach

 

Nie nazywając się Celtic lub Rangers ii znajdując się w strukturach szkockiej piramidy piłkarskiej, nie opływa się w luksusach. Nie ma tu pieniędzy rodem z Anglii, więc każdy wydawany przez nas funt będzie oglądany co najmniej dwa razy. Moim zadaniem będzie pilnowanie harmonii finansowej i funkcjonowanie zgodne z naszym stanem posiadania.

 

===========================================================================================================

 

Setup gry

 

d9739fc2a299b4296a22ad8dae01abf2.png

 

Załadowane najlepsze ligi europejskie + wszyscy obecni reprezentanci z całego świata. Powinno to zapewnić odpowiedni balans w grze i ciekawą pulę dostępnych newgenów w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza

Menadżer

 

Zgodnie z obowiązującą ostatnio modą, moim menadżerskim awatarem będzie jeden z moich byłych podopiecznych. Nie będzie to jednak żadna legenda, a niepozorny Szkot znajdujący się na obrzeżach składu mojego potężnego Evertonu z FM20 - Remi McDonald. Urodzony w Glasgow 33-latek nie identyfikujący się jako kibic żadnego z klubów z tego miasta.

 

1999805633_remiprofil.png.6fa1963c267477bdfbdef026dc50a047.png

 

Do preferowanego stylu gry przez Remiego na pewno jeszcze wrócimy, na razie uchylę tylko rąbka tajemnicy i zdradzę, że McDonald jest wielbicielem Sir Alexa Fergusona i swoją filozofię piłkarską opiera na charakterystycznych dla swojego mistrza cechach.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2020: początek

 

remi.thumb.png.74e9158ea96b74016f7b53b0eb72f0b9.png

 

Zaczynamy!

 

Oczekiwania zarządu

 

oczekiwania.thumb.png.c8d542e3f743cefd0b43262b91d91f5c.png

 

Jak widać, zarząd stawia przede mną dość ambitne cele. W ciągu dwóch lat mamy znaleźć się w szkockiej Championship, czyli aż o 2 poziomy wyżej niż obecnie.

Klubowa kultura polegająca na wychowywaniu młodzieży z akademii oczywiście bardzo mnie cieszy i znajduje się w linii z moimi celami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2020: finanse

 

projection.png.0fd72bd6f7973b880f8313b1f86b4c8f.png

 

Predykcje finansowe, jak w przypadku niemal każdego niskoligowego klubu, nie napawają optymizmem, więc będę musiał znaleźć sposób na zatamowanie tego wypływu pieniędzy. Na płace w tej chwili przeznaczamy 10k funtów tygodniowo (ok. 550 tysięcy funtów rocznie) co jest oczywiście największym obciążeniem klubu, ale jednocześnie najłatwiejszym do ewentualnej korekty. Czas pokaże czy są jeszcze elementy, które pozwolą nam znaleźć się nad kreską.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2020: pierwszy skład

 

squad20.thumb.png.8bba73d317b2d2d64ffcc61c87279e9f.png

 

Oto skład, który odziedziczyłem. Poza Cammym Bellem, byłym bramkarzem Rangers (na poziomie 3 i 2 ligi), próżno szukać tutaj wielkich nazwisk, ale jak na standardy czwartej ligi szkockiej, jest to całkiem niezła grupa piłkarzy. Gwiazd nie mam wielu, ale wyróżniającymi się zawodnikami powinni być:

 

Simon Murray (niestety kontuzjowany na 6 najbliższych miesięcy)

Darren Lyon

Louis Longridge

Lee Kilday

Craig Slater

Bob McHugh

 

------------------------------

 

W drużynie rezerw znajduje się w tej chwili zaledwie 3 piłkarzy, w tym jeden wypożyczony z Celtiku.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2020: przegląd kadry juniorskiej

 

95575541c69c99ff7ead83ad2379cd93.png

 

W drużynie U18 sytuacja ma się znacznie lepiej niż w rezerwach. Gwiazdki potencjału według moich sztabowców (o nich później) nie są dla mnie wielkim wyznacznikiem jakości tych zawodników, więc na pewno każdy z tych chłopaków dostanie szanse żeby podnieść swoje umiejętności w barwach Queens Park, a następnie albo trafić do pierwszej drużyny, albo otrzyma bilet na kontynuowanie kariery poza klubem.

 

Najciekawiej zapowiadający się juniorzy będący najbliżej pierwszej drużyny:

Chris Burnett

Kal Marr

Billy Ferguson

 

Chociaż to zaledwie 15 i 16-latkowie na tle swoich rówieśników wyglądają imponująco. Czy mają potencjał na występy choćby na poziomie szkockiej ekstraklasy? Na pewno jeszcze za wcześnie, żeby to rozstrzygnąć, ale dwóch z nich już generuje zainteresowanie klubów z SPL.

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2020: sztab szkoleniowy

 

3eddaf3c70ac2ddb55b4c10a77da1ec0.png

 

Kadra trenerska prezentuje się znakomicie (oczywiście jak na poziom rozgrywkowy w którym się znajdujemy), więc nie planuję na razie żadnej rewolucji. Na pewno do uzupełnienia są braki w sztabie rekrutacyjnym i medycznym, więc będą to prawdopodobnie pierwsze decyzje jakie podejmę jako menadżer.

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2020: hierarchia klubowa

 

dab8e02f75fde77e66532fd5e598f818.png

 

Brak liderów oznacza dla mnie zarówno czystą kartę w budowie klubu, ale jest też sporym zmartwieniem. W najbliższej fazie rekrutacji zapewne skupimy się nad tym, żeby sprowadzić do klubu chociaż kilku doświadczonych zawodników z "dobrymi" osobowościami, tak by pełnili naturalną rolę przywódców szatni.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2020: łatanie dziur w sztabie

 

af33ff21edeb953e7acc3cac44b99739.png

 

W bardzo krótkim czasie udało mi się skompletować kadrę szkoleniową. Co prawda zarząd pozwala mi na jeszcze kilka etatów, ale w tej chwili nie ma potrzeby, aby sztucznie nadwyrężać budżet płacowy. Możemy powoli zaczynać okres przygotowawczy przed sezonem.

Odnośnik do komentarza

Październik 2020: wzmocnienia składu

 

Callum Crane

Jamie Ness

 

Callum Crane to uzupełnienie luki na lewej obronie, natomiast Jamie Ness został przeze mnie sprowadzony po to by z miejsca stać się liderem tego zespołu. Profesjonalista, z doświadczeniem na poziomie angielskiej League One, mający jeszcze sporo paliwa w baku - wszystko pasuje. Dwaj kosztowali nas łącznie niecałe 6 tysięcy funtów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...