Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 klubowiczów  ·  Zasady

Journeyman

Journeyman 2021 - by jmk


jmk

Co z licencją?  

19 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu moim celem było zdobycie wszystkich najważniejszych trofeów czyli lig mistrzów każdego kontynentu, a także sukcesy narodowe, na koniec +5 mistrzostw top 5 lig udało się to osiągnąć, ale teraz chciałbym się skupić na Europie.

 

Zdobyć jak najwięcej mistrzostw kraju, ale niekoniecznie topowych, ale też pobudować trochę te kluby, żeby jednak pamiętali mnie na dłużej, w FM-ie staż ma znaczenie, mimo, że rok temu przychodziłem i robiłem sukces - nigdzie nie byłem praktycznie w ulubieńcach. Poczekam jeszcze ze startem na minimum II ligę PL.

 

Zostaje jedna zasadnicza kwestia, oczywko licencja. Znacie moje zdanie na ten temat, ale w tym roku postanowiłem iść za decyzją ludu. Stąd ankieta.

 

Założyłem swój temat, bo poprzednio dużo spamowałem i sądzę, że będzie czytelniej :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jmk napisał:

Rok temu moim celem było zdobycie wszystkich najważniejszych trofeów czyli lig mistrzów każdego kontynentu, a także sukcesy narodowe, na koniec +5 mistrzostw top 5 lig udało się to osiągnąć, ale teraz chciałbym się skupić na Europie.

 

Zdobyć jak najwięcej mistrzostw kraju, ale niekoniecznie topowych, ale też pobudować trochę te kluby, żeby jednak pamiętali mnie na dłużej, w FM-ie staż ma znaczenie, mimo, że rok temu przychodziłem i robiłem sukces - nigdzie nie byłem praktycznie w ulubieńcach. Poczekam jeszcze ze startem na minimum II ligę PL.

 

Zostaje jedna zasadnicza kwestia, oczywko licencja. Znacie moje zdanie na ten temat, ale w tym roku postanowiłem iść za decyzją ludu. Stąd ankieta.

 

Założyłem swój temat, bo poprzednio dużo spamowałem i sądzę, że będzie czytelniej :)

 

Moje zdanie dla wszystkich ogólnie jest takie, że bez licencji, ale specjalnie dla Ciebie i folkloru zagłosowałem, że z :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Było troszkę ofert na początku, odrzucałem te z Kanady czy innej Azji ;)

 

yfizvBM.png

 

 

Tutaj już taki ostatni moment na podjęcie decyzji - 3 liga turecka, milion euro na koncie, 27 tysięcy euro rocznie dla mnie... ale Turcja nieznane wody. Porozmawiałem z żoną w domu jaka jest sytuacja no i skoro ona pracuje w Policach, mam tam niecałe 15 km samochodem, gdzie tam w te nieznane kebaby jechać... #gramrealistycznie

 

TNQU0qO.png

 

 

0aPMvxg.png

 

 

3l28w40.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy rzut oka na zawodników - no cóż, było ich 12, ale nadawało się kilku. Niestety zamiast powiedzmy wszystkich średnich miałem wielkie różnice w klasie:

 

bCD8fEr.png

 

Nie to pięknie to wygląda, strona wręcz z głosu szczecińskiego i opis derbów:

 

yLgJclV.png

 

Ciężko było, ale przyjąłem strategię zupełnie inną niż nas rząd czyt.: testowałem, testowałem, testowałem... Rożni piłkarze wpadali do klubu.

 

KxVNebu.png

 

dyNmZ1z.png

 

Sy3TNAY.png

 

W pierwszych 8 meczach mieliśmy ledwie 9 punktów i zapowiadało się, że media miały rację typując nas na 17 miejsce, bo prawie przed końcem pierwszej fazy tj. po 17 meczach byliśmy na... 16 miejscu.  I tak kończyliśmy zimę, potem od 14 listopada do 6 marca (!) była przerwa. W między  czasie transfery z całego sezonu:

 

sALmZzE.png

 

A ja mając tyle wolnego rozpocząłem kurs po zdobycie PIERWSZEJ licencji, żebym już nie trenował na krzywy ryj:

 

acOz6Ve.png

 

Zagraliśmy 12 (DWANAŚCIE) sparingów w przewie zimowej i chyba nauczyłem ich grac, bo wygraliśmy po powrocie 4 ostatnie mecze, ostatecznie zajęliśmy zatem 10 miejsce i do grupy mistrzowskiej zabrakło nam ledwie 3 punktów (osiem awansuje):

 

uVMQp99.png

 

Zawsze to jakaś okazja do picia:

 

pVsLtRy.png

 

Nabór juniorów:

 

uvAW9Qq.png

 

W grupie spadkowej graliśmy w kratkę, czasami zbliżaliśmy się do miejsca spadkowego to znowu było 8 punktów przewagi, ostatecznie gromadzimy 52 punkty w 34 meczach i zajmujemy 3 miejsce w grupie spadkowej. Najlepsze ze spadających miał 40 punktów.

 

7nGFVKi.png

 

Zarząd oczywiście zachwycony, zaproponowali mi przedłużenie kontraktu o kolejny rok, najpierw bez podwyżki, ale wynegocjowałem 2 tysiące euro rocznie więcej, zdecydowałem się zostać, chyba że dostanę ofertę z ligi wyżej:

 

F8fsIf5.png

 

Tymczasem po sezonie przejęcie w klubie...

 

GLsXF1x.png

 

Liczyłem może na grupę Azoty, która przecież wycofała się z Pogoni, i grube miliony, ale jednak nie. Sezon po nagrodach za zajęte miejsce kończymy z bilansem +79 tysięcy euro, już po przejęciu przez nowych właścicieli.

 

Dograłem sobie stadion:

 

b66ePOO.png

 

Po sezonie odchodzi na emeryturę Ława, 42-letni piłkarz w tym sezonie zagrał w 28 meczach, strzelił 5 goli i zaliczył 5 asyst.

 

Najlepszy strzelec - 15 goli!

 

xWglsEF.png

 

 

Asystent - 6!

 

d27w6B5.png

 

 

Najlepsza średnia - 7.04!

 

59u6D3q.png

 

 

Skład na koniec sezonu:

 

HJzDaKY.png

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Miałem grać jak mój kolega z discorda @verlee czyli rok JM rok YO, ale... wciągnął mnie zapis w Policach, immersja i te sprawy, a włączając zapis z Zwickau jeszcze nie mogę się ogarnąć, także... skończyłem drugi sezon przygód obieżyświata.

 

Zaczęliśmy rok od smutnej informacji "Nasz Arkowiec" ogłosił przejście na emeryturę, teraz już spokojnie może zająć się bukmacherką ;)

 

7vyhqy4.png

 

 

Wzmocnienia:

 

8NkCKny.png

 

Od początku sezonu do końca czerwca 2022 w klubie na testach pojawiło się 79 piłkarzy. TESTUJEMY na potęgę.

 

Jeden z transferów, urodzony w Kluczborku, wychowanek Kotwicy Kołobrzeg...

 

2Uf6TfI.png

 

 

lMFbNNv.png

 

 

Ciekawostka, w pewnym momencie Pogoń Szczecin była wolna:

 

FFyGqjH.png

 

Oferty nie dostałem, ale nawet jeśli to zgodnie z zasadami - za wysoka półka, aczkolwiek jakiś realizm tutaj pewnie byłby zachowany, młody trener z okolic z klubu filialnego... ;)

 

Piłkarze już ogarnęli taktykę, sparingi potwierdzają:

 

L0rVWak.jpeg

 

 

Niestety z klubu odszedł nasz najlepszy strzelec - Jakub Sobecki, który rok temu zdobył 15 goli odszedł oczywiście za darmo do Odry Opole.

 

VgCcIxk.png

 

A tam? Zesłany do rezerw, gdzie w non-league zagrał 26 meczów i strzelił 10 goli. Warto było?

 

Jego zastępcy na nowy sezon:

 

WNEZlMr.png

 

Ns83zDT.png

 

 

Szło nam świetnie - od początku złapaliśmy rytm i notowaliśmy bardzo dobre wyniki, bijąc rekordy, przegraliśmy po raz pierwszy dopiero 9 października - po 17 meczach bez porażki!

 

G6YtydT.png

 

Po połowie sezonu byliśmy liderem, ale nie odskoczyliśmy zbytnio:

 

Q1q0a5t.png

 

 

Na wiosnę mocno przyspieszył Świt oraz rezerwy Pogoni, mecze Świtu to jakiś kosmos:

 

KeHK2jf.png

 

Zbiegło się to z naszą gorszą dyspozycją i spadliśmy na 3 miejsce, mając już nawet sporą stratę do lidera:

 

S3Wyxgg.png

 

Wtedy też my zaczęliśmy wygrywać i gonić czołówkę i emocje sięgnęły zenitu, na jeden mecz przed końcem byliśmy na drugim miejscu, mając dwa punkty straty do Świtu i tyle samo punktów co rezerwy Pogoni - tutaj liczą się mecze bezpośrednie, więc byliśmy wyżej niż Pogoń - wygraliśmy 6:2 i przegraliśmy 3:2. Sęk w tym, że ostatni mecze graliśmy... ze Świtem!

 

514TdT7.png

 

Skolwin, gdzie gra Świt to dzielnica Szczecina, Police to miasto pod Szczecinem, a więc... derby o awans!

 

MtwGfa7.jpeg

 

W 19. minucie wychodzimy na prowadzenie po golu niesamowitego Kurlapskiego (17 lat) - typowy gol dla tej ligi, długa piłka od lewego obrońcy za linię defensywy rywala. A potem...

 

lhfeXMw.jpg

 

Tak jest! Na 2:0 podwyższa nasz... stoper!

 

dMKtmJY.jpeg

 

KOŃCZ TEN MECZ< ZAPISZ TO FAKEN <STOP THE COUNT

 

8NY80GW.jpeg

 

Dwa! Co?! MAŁOOOOO

 

rcEeCVU.jpeg

 

Awansujemy do II ligi dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich z rezerwami Pogoni... ale też bug FM-a - nie ogarnął tego i nie było ceremonii...

 

Gym3ubn.jpg

 

Od razu po awansie dostałem informację:

 

K1d3bHe.png

 

Do końca czekałem z przedłużeniem kontraktu, bo ofertę dostawałem już w listopadzie, ale bez awansu nie chciałem nic podpisywać, a tez nie wiedziałem czy faktycznie zostać w II lidze w Policach, ostatecznie dostałem podwyżkę z 14 na 21,5 tysiąca euro rocznie, podpisałem to:

 

feX2bcm.png

 

A to mój profil, jak widać - w Policach nie robią mi problemów ze szkoleniami i sukcesywnie zdobywam nowe licencje:

 

Onk3g2o.png

 

A nowy sezon... może być ciężki:

 

aKZAcaC.png

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Druga liga to nie przelewki!

 

Ale my zaczęliśmy ostro, po 12 kolejkach mieliśmy bilans 6-4-2 co już mogło wskazywać, że nie chcemy ledwo się utrzymać w tej lidze, a wręcz przeciwnie - walczyć chociaż o miejsca barażowe. Z ligi awansują bezpośrednio dwie ekipy i jedna po barażach.

 

Po połowie sezonu od razu proponowało mi kontrakt z podwyżką do 30 tysięcy euro rocznie, ale nie chciałem przedłużać, moim celem był awans, a potem... bym się zastanowił. Tabela przed 3-miesięczną przerwą:

 

r9ctr9b.png

 

Co ciekawe, byłem hot nazwiskiem na rynku trenerskim:

 

iiBG6dP.png

 

q2cIKD1.png

 

xUcIbtb.png

 

Oczywiście ja nie składałem  tam podań. Po prostu szedłem na zaproszone rozmowy z ciekawości i odrzucałem oferty ;)  Nie powiem, oferta Rakowa była bardzo kusząca, ekipa ledwo broniła się przed spadkiem w Ekstraklasie... ale to było już za wiele:

 

sYnf9oa.png

 

Całe szczęście zdecydowali za mnie ;)

 

02Xr9xR.png

 

Może powodem było, że w każdej rozmowie mówiłem o przejęciu klubu po sezonie? Nie dowiemy się. Tak czy siak - nie chciałem jeszcze iść do Ekstraklasy.

 

Z ciekawostek, scouci znaleźli mi piłkarza, którego nazwisko przypomina mi moje leki ;) Zatrudniłem więc go, bo jeszcze oprócz nazwiska ma ciekawą osobowość:

 

h503TjR.png

 

Czemu historia niezwykła? Ano...

 

Czarny Szwed-Grek, który mówi po grecku, szwedzku, norwesku, duńsku, francusku i angielsku? To  teraz nauczy się po PL:

 

4YudmdR.png

 

Kosztował całe 80 euro:

 

U7ddnKR.png

 

W międzyczasie talent z naboru:

 

DvvnaD9.png

 

Jak tu grać, kiedy Słaby jest słaby?

 

vUNyH56.png

 

W miarę upływu kolejek Legia II i GKS Bełchatów zdecydowanie odskoczyły reszcie, jako, że rezerwy (L) awansować nie mogły to ciągle była szansa na bezpośredni awans, szczególnie po takich szczęśliwych wygranych:

 

FfVEiEO.jpeg

 

 

Na 2 kolejki do końca

 

1. Legia II 69

2. GKS Bełchatów 66

3. Olimpia Elbląg 54

4. Hutnik Kraków 54

5. Chemik Police 50

 

W teorii - mogliśmy jeszcze zająć to drugie miejsce, ale w praktyce...

Notujemy 15 i 16 remis, a więc  "tylko" baraże:

 

zaadwMt.png

 

Mamy przy okazji nowy rekord:

 

6wbRJrE.png

 

A ja ukończyłem kontynentalną licencję B.

W 1/2 baraży o I ligę graliśmy z Chojniczanką i udało się wygrać 1:0 po golu wypożyczonego z Pogoni Korczakowskiego, natomiast w finale było 0:0, po dogrywce także i... odpadamy po przegranej 5:4 w karnych z Olimpią Elbląg :(

 

2qUmjZN.png

 

Zdecydowałem, że osiągnąłem maks. w Policach i szczęśliwej drogi już czas...

 

ixUAa7X.jpeg

 

Mój profil po odejściu:

 

VyaCTq6.png

 

Długo bezrobotny jednak nie zostałem, na rynku były interesujące mnie w sumie trzy wakaty - Górnik Zabrze, Termalica Nieciecza i Chrobry Głogów.  Górnik to tak z sympatii, bo to chyba jeszcze za wcześnie na Ekstraklasę, moje zdziwienie to był wakat właśnie u Żaboli, bo trenował ich Brosz, zrobił 7 miejsce i odszedł do... Zagłębia Lubin, które skończyło sezon na 15 miejscu i ledwo się utrzymało. Nieciecza to spadkowicz z Ekstraklasy  - zajęli 16 miejsce, Chrobry był 14 na I lidze - o punkt od spadku. W teorii geograficznie najbliżej i najrealniej mi do Głogowa, ale... oni nawet nie zaprosili mnie przez długi czas na rozmowę. A klub "Wieśniaków" był od razu konkretny:

 

niDkr3x.png

 

Widzicie to?

 

7Jn2hGI.png

 

No, ale stało się, gruba podwyżka zarobków, sportowy awans, ale nie za duży przeskok:

 

swNFTsU.png

 

v1fGDmO.png

 

Kurcze, mieli fajnych grajków na wypożyczeniu, właśnie odchodzą, np. taki napadzior - i oni spadli?

 

ajjQ2Bt.png

 

Tabelki:

 

DxSCVxb.png

 

I2LNyi1.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Moje transfery, od Pacha moje, wcześniejsze jeszcze za poprzednika:

 

BpD9G7s.png

 

ciąg dalszy:

 

xQCP9jj.png

 

 

Przykładowi wypożyczeni:

 

cJ2i1P0.png

 

F9e1DG6.png

 

Połowa sezonu:

 

 

0FyMisr.png

 

Byliśmy w czołówce, ale Zagłębie strasznie uciekło, potem te mecze jeszcze z wiosny grane jesienią nam też nie szły i stąd sporo wzmocnień zimą.

Jeden z lepszych meczów z zespołem, który nie tak dawno wyeliminował mnie po karnych z baraży o I ligę właśnie, jak prowadziłem Police:

 

MhcLj88.jpg

 

Jak widać było wyżej, zimą udało mi się kupić pupila:

 

hk5H3f0.png

 

ale... graliśmy w kartkę:

 

8l4waT7.png

 

raz było blisko do pierwszego, a przede wszystkim drugiego miejsca (bezpośrednie awanse) i za chwilę znowu się oddalało:

 

5KfXxLF.png

 

W 33. kolejce z bezpośrednim rywalem daliśmy piękny mecz:

 

WB2tAuO.jpeg

 

A Danka nawet nie czekała na awans...

 

qcj2TSu.png

 

Podpisałem, ze sporą (15 lub 20%) podwyżką w razie awansu:

 

UEwnMtL.png

 

... a ten się oddalał, na kolejkę przed końcem w teorii mogliśmy awansować, wystarczyło pokonać Widzew, ale Wisła Płock też musiała przegrać z GKS-em Jastrzębie, bo w bezpośrednich meczach byliśmy lepsi:

 

BeobZzU.png

 

 

Niestety - zremisowaliśmy, ale Wisła też, więc baraże!

 

Dramat w półfinale! Dwie czerwone kartki, karne...

 

DIhYd4O.jpeg

 

Finał o awans z GKS-em Bełchatów wyglądał tak...

 

JNpF2im.png

 

bGjUmq5.png

 

BlS0Hkd.png

 

No i mamy to!

 

wOYdohp.jpg

 

 

Podsumowanko:

 

diHpHec.png

 

TA4Bog3.png

 

 

QHBXw39.png

 

 

q9zqTqQ.png

 

c9wYikU.png

 

xyYB40V.png

 

fsOzE5r.png

 

Najlepszy gracz:

 

1KHbFtx.png

 

Najlepszy strzelec:

 

JM6YAXm.png

 

Najlepszy asystent:

 

gkHdTwz.png

 

Skład:

 

nTdxllQ.png

 

Mój profil:

 

9biX3Xw.png

 

Historia 4 sezonów:

 

Gq7WbHu.png

 


 

1 sezon: rozpoczęcie w 3 lidze, bez awansu,

2 sezon: awans do 2 ligi,

3 sezon: porażka w barażach o 1 ligę,

4 sezon: zmiana klubu na pierwszoligowy, awans do Ekstraklasy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W moim piątym sezonie gry miałem za zadanie utrzymać w Ekstraklasie beniaminka, z którym awansowałem z 1 ligi.

 

Wzmocnienia:

 

0uCr9uD.png

 

3w3cyVr.png

 

Jesień pokazała, że nie powinniśmy drżeć o utrzymanie do ostatniej kolejki:

 

Kc3M3Ye.png

 

 

Co ciekawe, sezon kończyłem na minusie 1,5 mln euro, a Danka...

 

MtXuqZy.png

 

Najlepszy mecz:

 

75x4q0l.jpg

 

I ostateczna tabela, pewne utrzymanie:

 

JkUJhSO.png

 

Liczyłem, że w trakcie sezonu ofertę złoży mi Legia, ale nie zaprosili na rozmowę, a zgodnie z zasadami - nie wysyłam sam CV mając klub.

 

Podsumowanie:

 

SxmVErv.png

 

TPiBxRV.png

 

Gpzn3jw.png

 

RHfAv6q.png

 

ymlqtbo.png

 

xkNE77S.png

 

Zostawiłem tam perełkę, kupiony za te 60k euro, najlepszy strzelec (7 goli, 13m):

 

N1rRKJl.png

 

Najlepszy asystent:

 

GNujgDi.png

 

Zaraz po Beście najlepszy był nasz GK, jeśli bierzemy pod uwagę średnią:

 

vi3dakK.png

 

Skład:

 

RqpwBaP.png

 

 

No i tak - odszedłem z Termalicy. Szczerze to liczyłem na lepszą ekipę w Ekstraklasie, dostępna była co prawda Jaga, ale... @kolek23 nią gra, więc odpuściłem i czekałem na lepsze oferty. A były! Z wzoru wynikało, że mam 2,25*, więc mogłem maksymalnie brać wynik końcowy liga+zespół/2 = 2,75*, a więc do 3* zabrakło :D

 

Troszkę opcji było:

 

S8qIrqH.png

 

Przypomnę, że w Niecieczy miałem 60 tysięcy euro rocznie.

 

2qFcSqG.png

 

1V9d7Xc.png

 

dcx2Y6G.png

 

hfMgTRk.png

 

AJ34gYC.png

 

... ale ostatecznie poleciałem do... Węgier!

 

omUjdVC.png

 

Co ciekawe Szeged 2011 to klub założony w... 1899 roku. Ale muszę doczytać ;) Obecnie beniaminek węgierskiej ekstraklasy.

 

qDYbV51.png

 

srONbpP.png

 

 

Stan konta robi wrażenie:

 

KPQIDbJ.png

 

Moje zarobki też znacząco wzrosły, podpisałem kontrakt na 2 lata:

 

MO8GLjF.png

 

Nasze szanse na mistrza:

 

R6dxbvi.png

 

 

Najlepszy grajek:

 

t6JOxT9.png

 

I największy talent:

 

r4zlKf8.png

 

 

 

Off, mój pupilek, został zwolniony z Niecieczy, gdy odszedłem, ale OK przynajmniej wezmę go za darmo na Węgry :)

 

resGIMe.png

 

Mój profil:

 

M6n2xzn.png

 

 

mbEFPCi.png

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Na rynku transferowym mogłem, ale zbytnio nie poszalałem - miałem fajny skład, brakowało mi zmiennika na lewej obronie i głębi w środku pola, głównie do odbioru piłki, stąd wypożyczenie i "stałe" dwa transfery:

 

IQE7MGL.png

 

Ubani został podpisany zanim tu trafiłem, a już pokazywałem jak świetny to grajek.

 

Od początku robiliśmy "fajną grę":

 

61sqOZY.png

 

CZ5udrV.jpg

 

wqW1SfG.png

 

Szybko się okazało, że mimo bycia beniaminkiem nie powinniśmy mieć problemów z utrzymaniem, wręcz przeciwnie, chyba powalczymy o puchary?

 

FLAKE8J.png

 

Niestety w przerwie zimowej nie dostałem zgody na nową licencję - według zarząd jak będę zbyt dobry to ucieknę.

 

W trakcie sezonu miałem mały jubileusz:

 

xvZeiPP.png

 

Tabela po 2/3 sezonu:

 

3RJOQOF.png

 

Nabór juniorów całkiem dobry:;

 

k4s3WNd.png

 

Wracając do walki w lidze, już teraz brałem pod uwagę, że brak europejskich pucharów czyli poza czwórka byłoby katastrofą:

 

elXllON.png

 

ale jak się ma taką serię...

 

GkzoMu9.png

 

I na 3 kolejki przed końcem sytuacja była... niezwykła i zaskakująca!

 

N7iAna6.png

 

iii dalej:

 

taQ72Dv.png

 

W przedostatniej kolejce rzutem na taśmę ratujemy jeden punkt, który daje nam jeszcze szanse na mistrzostwo:

 

7jUzzwA.jpg

 

i... akcentujemy to z przytupem:

 

CaMABMm.jpg

 

Ferencvaros od razu zwolnił trenera - z lidera przed ostatnią kolejką spadli na 3 miejsce!

 

ZcOxeUz.png

 

A dla nich to dramat:

 

4EARSLG.png

 

Dla Szeged to pierwsze mistrzostwo w historii.

 

Podsumowanie:

 

eQaXOx7.png

 

yq7f5g2.png

 

hyC7uiG.png

 

4EmMkbs.png

 

rNIpZC5.png

 

ruAlyTy.png

 

MhsXVA6.png

 

X8MEJGF.png

 

Nagrody:

 

A2ROI9G.png

 

D76stbJ.png

 

GCIzFU0.png

 

6i3Zf8X.png

 

My12QYu.png

 

EfaYSyo.png

 

rGGA4ZF.png

 

 

Najlepszy gracz, strzelec i wszystko naj to oczywiście Ubani:

 

2tClUoS.png

 

TO POTWÓR

 

ygkTCML.png

 

Najlepszy asystent:

 

HyxKQnG.png

 

 

Najwyższa średnia (zaraz po Ubanim):

 

qd1RDol.png

 

Cały skład:

 

VIQzaSB.png

 

Ciekawostka, na pensje wydajemy... najemniej w lidze, transfery też raczej średnio:

 

cYFlr3i.png

 

tg8xU38.png

 

Za to skuteczność...

 

MJ3ZTHP.png

 

Mój profil:

 

4rHgAVJ.png

 

Kariera:

 

RIi76rn.png

 

 

I... języki pupilka:

 

sZ7Y0Kr.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

OtWQjAp.png

 

Drugi sezon na Węgrzech był... także ekscytujący - czy gorszy niż pierwszy, gdzie zdobyliśmy historyczne mistrzostwo? Zobaczcie.

 

Na obronę tytułu mieliśmy szansę do ostatniej kolejki, ale niestety, zabrakło..

 

cdfz3Wm.jpeg

 

okwcNKZ.png

 

SO6aHB5.png

 

kN5krwK.png

 

 

9xxj1oo.png

 

I gdyby brać pod uwagę tylko ligę to sezon zdecydowanie byłby gorszy, ale... są puchary! Niestety i tu bez trofeum, ale sezon sponsorowała liczba OSIEM - dotarliśmy do 1/4 Pucharu Węgier oraz 1/4 EC2! Szczególnie to drugie to wielki sukces!

 

Zaczęliśmy od eliminacji LM, ale tam od razu Slovan Bratysława -  na Słowacji przegraliśmy 1:0 i to zadecydowało, bo na Węgrzech wygraliśmy 3:2, lecz było to za mało. Za to EC2:

 

ITVNqSK.png

 

Wychowałem też POTWORA, KRÓLA IMPERATORA

 

5nWr2r2.png

 

 

qZCWfQs.jpeg

 

LdnSIPw.png

 

Bił wszystkie rekordy:

 

2HDVf2l.png

 

0jkYCNa.png

 

1cyKvcd.png

 

 

YIkrCpe.png

 

Takie transfery:

 

Xo4ubxc.png

 

Fajny mecz:

 

CUpiL9J.jpeg

 

 

WP2vw8i.jpg

 

Skład:

 

gfBtUUY.png

 

Stan finansów na koniec sezonu:

 

JnVkXAo.jpg

 

I ja:

 

sfUOd3Z.png

 

iii... fajnie mi tu było, ale chyba nie ma co się zasiadywać i sufit powoli był osiągany - w kraju i w Europie.  Nie dogadałem się z kontraktem - chcieli mi dać 2 lata i dużą podwyżkę, ja chciałem na rok i nieco wyższe zarobki - nie chcieli tak dać :o

 

xGGBV6q.jpg

 

Taki rozwój kariery:

 

K7EPXEW.png

 

ct05DlS.png

 

dapRCZw.jpg

 

Ostatnie mistrzostwo(i jedyne) to... sezon 31/32!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

U5hniMc.png

 

Kolejny sezon kariery za mną - póki co jestem zadowolony z jej rozwoju, powoli, ale w górę - coraz lepsze ligi europejskich średniaków, ale nawet nie topowe kluby.

 

Oczywiście, że pierwsze co zrobiłem po przyjściu do klubu to wydanie praktycznie całego budżetu transferowego na swojego CARA KRÓLA KINGA

 

3DRwPAk.png

 

O ile adaptacja w klubie nastąpiła szybko to niestety nie obyło się bez komplikacji:

 

yFQjMNx.png

 

A zaczęło się... źle

 

tvGgg3p.png

 

 

ale... nie do końca tragicznie:

 

qgBoXJc.png

 

A w grudniu dobiłem do szczytu licencyjnego:

 

wFuTON2.png

 

 

A Ubani i ja kontynuujemy świetną współpracę:

 

ARmNFl4.png

 

 

Wzajemnie zawdzięczamy sobie wiele:

 

2n9AkqN.png

 

i docieramy do podsumowania roku:

 

To mecz, jedyny mecz w tym sezonie, gdy pokonałem Celtic. I to mecz najważniejszy, bo finał Pucharu Szkocji, oprócz trofeum, wygrania nad WIELKIM CELTIKIEM jeszcze dało nam to awans do LE:

 

nVm8GAj.jpeg

 

SZnVAUN.jpg

 

te9MrUK.jpg

 

Ogólnie z Celtikiem mierzyłem się 5 razy - jedna wygrana powyżej,  ale też jedna porażka i trzy remisy.

 

Reszta podsumowań:

 

o3BW45M.png

 

AdeWYIs.png

 

 

Brk93Hl.png

 

 

BybXwPp.png

 

 

G0MFZXT.png

 

 

7Gcbboz.png

 

 

vMdBlQz.png

 

 

dAFXkJZ.png

 

 

bCFOS1J.png

 

 

YvehjqZ.png

 

elq1oIW.png

 

Skład:

 

pZKMCiJ.png

 

 

Najlepszy strzelec, Ubani na koniec sezonu:

 

m2iaPtq.png

 

 

Lh0oQ6I.png

 

 

Asystent:

 

7vVXEDM.png

 

Trzeci najlepszy pod kątem średniej po Ubanim i Stewarcie:

 

TE2BQIS.png

 

I ja:

 

p67vN1G.png

 

 

k28Rzvw.png

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Drugi sezon w Motherwell za mną.

 

JPYbcsu.png

 

Nie  szalałem na rynku transferowym, aczkolwiek z finansami i tak jest krucho, więc pościągałem już w styczniu i zaklepałem taleniaki:

 

TGiVcgi.png

 

 

Jeden z nich:

 

AEQ4UmL.png

 

Od razu udał się na wypożyczenie, gdzie w barwach Belenenses w 31 meczach zdobył 7 goli.

 

Ten sezon to przede wszystkim na początku gra w LE, gdzie dostaliśmy się jako zwycięzcy Pucharu Szkocji. Zanim trafiliśmy do grupy musieliśmy pokonać dwóch rywali. Z grupy także udało się wyjść, ale za silny okazał się Lyon - chociaż było naprawdę blisko!

 

8Xk02p7.png

 

Niesamowity mecz:

 

glbkIMP.png

 

W rewanżu w tym momencie pochwaliłem się na discordzie...

 

a48ZTOF.png

 

I tak się skończyło:

 

4A7rVDF.png

 

Mimo świetnej gry w LE i w sumie sukcesowi ponad oczekiwania bijemy też rekord dość niechlubny

 

jtH1yac.png

 

 

W lidze mieliśmy kapitalny start:

 

A3UnHgc.png

 

 

ale też i takie mecze:

 

3xOMtiC.png

 

Za dużo gubiliśmy tych punktów:

 

1B5KvrW.png

 

I w konsekwencji przed rundą mistrzowską z niewielkimi szansami na cokolwiek więcej niż awans do EC2:

 

s84DTSh.png

 

Ale prezes był zadowolony, bo w końcem sezonu wygasał mój dwuletni kontrakt, a tymczasem jeszcze w trakcie trwania tego dostałem propozycję przedłużenia umowy o kolejne dwa sezony, z podwyżką chyba prawie dwukrotną, bo zarabiałem bodajże coś 180 tysięcy rocznie:

 

vmhWhxL.png

 

 

Trochę nad tym myślałem, ale podpisałem kontrakt, chociaż w lidze zrobiło się baaardzo ciekawie.

 

Dramatyczny mecz z Celtikiem:

 

vjHtvGW.png

 

 

Nie złamało nas to i chyba pozbawiliśmy sensacyjnej szansy na mistrza dla Aberdeen:

 

AJhdaCg.jpeg

 

Różnice były niemal minimalne - 3 pkt dzieliły mistrza od nas - czwartego zespołu!

 

 

BXSbPVe.jpeg

 

AxMMZX5.png

 

Jak widać - Celtic dopiero trzeci! Posada legendy klubu - Henki Larssona wisiała no włosku. Na włosku, bo jeszcze mógł wygrać Puchar Szkocji, grali w nim po raz drugi z rzędu... z nami!

 

Zobaczcie co się działo:

 

jsy4NrE.png

 

dcLQVXl.jpeg

 

HF2km3z.jpg

 

 

VXnnGUL.jpg

 

NOKAUT!!!

 

Po raz drugi z rzędu wygrywamy Puchar Szkocji, ale jak! Celtic na kolanach!

 

AeqFqTr.jpeg

 

No i cóż... zwolniłem Henkę:

 

AlYwdxw.png

 

O8LVuXA.png

 

 

I w sumie świetnie by było chyba teraz tam pójść? Ale... no nie mogę złożyć sam #zasadyJmana, a ryzykując i odchodząc z Motherwell? No nie, bo jednak mi się tu podoba.

 

Kącik KRÓLA UBANIEGO:

 

THxBqL6.png

 

 

46 goli w 45 meczach!

 

j2yLnck.jpg

 

Ccgc6NM.png

 

 

Podsumowanie zespołu:

 

oqfHImV.png

 

 

wh4jjLX.png

 

jyGUztj.png

 

7GQAwTA.png

 

 

jtxLsVh.png

 

 

CK4e7pC.png

 

 

8WfrE0T.png

 

 

 

Cały skład:

 

UHnxybN.png

 

 

Najlepszym graczem i strzelcem był Ubani, ale najwięcej asyst:

 

42q8hdr.png

 

I najlepsza średnia po Ubanim:

 

Rkl0qt2.png

 

 

I ja:

 

Zosw4h8.png

 

BvLnM91.png

 

Bonus:

dwóch najlepszych z naboru:

KtyaeSO.png

 

oYljQxS.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i 3 sezon w Motherwell skończony. Miały być 4 lata, ale... jednak dopadło mnie znużenie i chęć rozwoju.

 

 

Sezon zaczął się od ofert dla Ubaniego od Celtiku! Dawali prawie 12 mln (warty był 10), odrzuciłem, ale prezes...

 

AYh7GDM.png

 

 

Dobrze jednak, że miałem mocną pozycję w klubie, bo prezes przystał na moje weto, oprócz tego jestem ulubieńcem Wisdoma:

 

iZi2jFx.png

 

... więc podpisaliśmy nowy kontrakt, zarabia 1 mln euro rocznie czyli 2x więcej niż kolejny piłkarz w klubie! Wtedy nie wiedziałem, że po sezonie odejdę z Motherwell...

 

QfFYCvA.png

 

Czy warto?

 

7FroFPJ.png

 

Chyba pytanie retoryczne :)

 

9ts00Xa.jpg

 

o2Kamz2.png

 

Podsumowanie:

 

cnFp36f.png

 

 

Niestety szybko odpadliśmy z LE - graliśmy od razu baraż i lepsze okazało się PSV, ale dzięki temu czekała nas świetna przygoda w EC2, gdzie dotarliśmy aż do półfinału i wcale nie było wstydu w rywalizacji z Leicester!

 

hd2tt3I.jpeg

 

53oRPbx.png

 

Ciekawostka - 1/4 etapu :)

 

W lidze niestety dopiero 3 miejsce, niestety, bo było bardzo blisko, ledwie jeden punkcik - zauważcie ile strzelamy goli! Jest to jednak progres - jak przyszedłem byłem 5, w drugiem sezonie 4, a teraz 3 :)

 

XU6Noaa.png

 

Niestety nie zdobyłem po raz 3 z rzędu pucharu Szkocji - odpadłem w 1/4 z... Celtikiem. W Pucharze Betfred przegraliśmy dopiero finał z Rangersami.

 

Podsumowania:

 

c43SQty.png

 

 

ayWqrvd.png

 

 

13mFEiT.png

 

 

vaaYYMp.png

 

2Jxm80d.png

 

t18UAGN.png

 

2eZaKd8.png

 

Na zbliżające się MŚ powołanie dostało aż 4 moich graczy w tym w końcu Ubani - niestety Nigeria grała 4 mecze i Ubani nie zagrał żadnego :/

 

YwoJ9Jw.png

 

Skład:

 

m77bZDW.png

 

Jak wspomniałem we wstępie, odszedłem po sezonie z Motherwell, postawiłem wszystko na jedną kartę - bo zgodnie z zasadami jako menadżer klubu nie mogę składać CV, więc...

 

nHPgxqJ.png

 

Oczywiście kilka ciekawych opcji było i co fajne - każdy mnie chciał - Young Boys, Basakhesir, Celtic (!) i Sporting Lizbona to te, które mnie interesowały. Tak Celtic, bo Panev mimo braku mistrzostwa Szkocji dostał angaż... w Liverpoolu!

 

Ostatecznie zostawiłem wybór Celtic- Sporting. Część ludzi z disco mówiło, że Celtic to naturalny progres kariery, ale ze Sportingu może być łatwiej do topowej ligi, topowego klubu, oferta Celtów była na stole:

 

bGCeHsc.png

 

A Sporting nic... było po rozmowie i nic się nie działo. Odłożyłem Celtic raz, drugi - trzecim razem się nie zgodzili. Trudno, czekam! I dopiero 11 września (!!!!) Sporting postawił ofertę na stole:

 

6BdN2Xs.png

 

Nie ukrywam, że finanse też grały rolę, bo przecież muszę wykupić Ubaniego (już wart 17 mln!) ale to dopiero co najmniej zimą, bo okienko zamknięte :(

 

UedFtmN.png

 

UedFtmN.png

 

XpNLjTQ.png

 

 

Mój profil:

 

sriCOWK.png

 

2XWAkXK.png

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W ogóle nie żałuję decyzji o zmianie klubu! Wejście o jeden lub dwa stopnie wyżej i to było czuć. Nieco przemodelowałem taktykę w kwestii ról z dwóch napastników zrobiłem napastnika i AMC i.... przez cały sezon przegrałem dwa (!!!) mecze - jeden w ostatniej kolejce fazy grupowej pucharu ligi portugalskiej i drugi pierwszy mecz z AEK Ateny w EC2. Rewanż wygrany...

 

... i wszystko inne. Wygrywamy:

- Puchar Ligi

- Mistrzostwo Kraju

- Puchar Kraju

- EC2

 

Poczwórna korona, tzw. oczywiście.

 

G1Q44OJ.png

 

Zimą za dość duże pieniądze przyszedł Ubani i oczywko moje alter ego ;) Niestety Ubani od razu pojechał na PNA, gdzie... znowu nie grał :/

 

vBrJj0q.png

 

Ale czy zawiódł? Jak wrócił to zaczął nieźle strzelać niemal utrzymując liczbę meczów / bramki.

 

Jak pisałem wyżej - w lidze byliśmy niepokonani:

 

0m9oWZz.png

 

 

Podsumowanka:

 

ZiTgLbI.png

 

 

Ucumc6W.png

 

Ufg59UO.png

 

 

 

ef31Feg.png

 

 

25nEfCt.png

 

Droga po puchary:

 

3ZnwMpD.png

 

 

Wfnm9WM.png

 

 

CD7rgvE.png

 

ZŁOTE ORŁY:

 

zr4vAWI.png

 

KRÓL UBANI:

 

MsUAMAT.jpg

 

 

Moja kariera:

 

526pSFv.png

 

 

Mój profil:

 

J0K4mai.png

 

 

Co ciekawe - pierwszy raz zagram w fazie grupowej LM :) A skończyłem właśnie... 11 sezon!

 

Aż nie mogę uwierzyć w tak piękny sezon, porównanie Sportingu do kariery:

 

JSBDetu.png

 

 

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zdążyłem zagrać kolejne dwa sezony w Sportingu - wypełnić swój 3-letni kontrakt.

 

Wygrywaliśmy jak leci - oczywiście na krajowym podwórku, Puchar Portugalii, Puchar Ligi - Super Puchar, wszystko. Kontrakt w Lizbonie kończyłem z trzema tytułami mistrzowskimi i dziewięcioma (!) pucharami. Przypomnę - w pierwszym sezonie wygraliśmy EC2, ale w drugim grałem już LM i... doszedłem do finału LM, stream z meczu był oczywiście na discordzie, natomiast uległem... w karnych ekipie Atletico.

 

Hiszpanom zrewanżowałem się rok później - eliminując ich w 1/4 LM.  Niespodziewanie i w tym sezonie doszliśmy aż do finału - tym razem jednak nie było na nas bata, pokonałem Juventus ("tekstowy stream na disco") i faktycznie... zakończyłem Jmana:

 

8BydW1P.png

 

 

I nie powiem - sukces po nałożeniu tych zasad w tym roku (sam się nie zgłaszam do nikogo mając klub, gwiazdki itp) był o wiele smaczniejszy;) niż ten w FM20,  kiedy wygrywałem LM, bodajże Liverpoolem. Cóż kariera była mega, ale trochę mnie... zaskoczyło wygranie LM już w Sportingu - miał to być przedostatni szczebel przed wejściem do topu.

No ale - wszystko tu miałem, ukształtowanych graczy (UBANI!!), utalentowanych, szkółkę, prawie 200 mln euro na koncie, w lidze był w tym sezonie już pełen luz:

 

R1ORQOL.png

 

Ubani - 40m40g :D i ukoronowanie jego kariery - 30 lat, wygrywa LM. Aczkolwiek -  w finale zagrał słabo.

 

lD28pSy.jpeg

 

Skład:

 

abpQ4CQ.png

 

I ja:

 

10aiWK5.png

 

 

RHCRVBV.png

 

yMlJ9Uv.png

 

 

Chciałem zakończyć przejściem do wielkiego klubu, ale obecnie jedynym wielkim klubem, który jest wolny jest... Pogoń Szczecin ;)

Narracyjnie to też byłby niegłupi ruch :>

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...