Skocz do zawartości

KONKURS - Nowe Szaty Króla, czyli zaprojektuj nowe logo Forum!


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Misiek napisał:

 

Ale im więcej czytam korpo wysrywów verlee, to mam wrażenie, że chce tu zrobić FM Forum Sp. z.o.o. A to chyba zawsze było forum entuzjastów gry komputerowej, którzy za sprawą zlotów/spotkań trochę zmienili relacje z forumowych, na bardziej koleżeńskie. Widocznie wszyscy tak się lubują w korporacjach, że chcą mieć tutaj kolejną namiastkę, oby przy tym nie zaginęła swego rodzaju tożsamość tego forum. Generalnie mój entuzjazm do Waszych pozostałych działań jest w tym momencie zerowy.

Jesli naprawde uwazasz, ze tozsamosc tego forum zginie poprzez zmiane logo i nazwy, to chyba nie masz najlepszego zdania na temat czlonkow tej spolecznosci.

  • Lubię! 7
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Hajd napisał:

naprawde uwazasz, ze tozsamosc tego forum zginie poprzez zmiane logo i nazwy, to chyba nie masz najlepszego zdania na temat czlonkow tej spolecznosci.

u mnie wręcz przeciwnie członkowie tej społeczności, ziomki, przyjaciele i wrogowie to coś czego w życiu bym nie oddał, tak samo jak sentyment do nazwy - CMF.  i ew. loga.

 

Absolutnie zgadzam się z tym co  zostało już pokazane, że pozycjonowanie mamy dobre, więc sama nazwa forum może zostać, zróbmy tuning a nie rewolucję. 

 

jeżeli celem jest masowy przyrost tej społeczności to  jeżeli będzie taki "boom" na nowych userów, to kto to ogarnie? kto będzie pilnował tych trolli? :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, klinsmann napisał:

patrząc na średnią wiek, co przekłada się na zaangażowanie w życiowe plany czy też zawodowe mam lekkie wątpliwości :) 


Można wrócić będzie do moderatorów działów, bo lęk przed opanowaniem wzrostu nie powinien sprawiać, że się zaprzestaje starania o rozwój :)

 

Poza tym w tej kadencji MT wykazał tyle inicjatyw, że jestem spokojny o ich zaangażowanie :)

 

No i to trochę dziwnie zakładać, że nowi użytkownicy to trolle, zamiast założyć, że większość z nich będzie wartościowa :) 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym napisać, że to nie jest tak, że mam stanowisko "nie i koniec". Rozumiem argumenty za zmianą. ROZUMIEM też, że moja sympatia do artefaktów dawnej ery jest czysto irracjonalna, sentymentalna, nie da się jej pewnie obronić na gruncie chłodnych argumentów. Tym niemniej, chyba nie muszę być zawsze racjonalistą :) Nie podoba mi się co prawda (i to czasem bardzo) retoryka niektórych "progresywistów" (i bynajmniej nie mam tu nawet na myśli korpomowy, tylko jakiś taki paroksyzm niechęci u niektórych wobec tego, że ośmieliłem się wyrazić swoje zdanie i swoją konserwą psuję tu zabawę), ale i ją trochę rozumiem: trudno zrozumieć czyjąś nostalgię, jeśli samemu się jej do tego akurat elementu tak mocno nie czuje. Tym niemniej: zastanówcie się chociaż. Skoro argumentujecie, że "co mi szkodzi zmiana jakiejś literki, przecież to nic nie zmienia", to trochę... no przeciwskuteczność tu widzę. No bo skoro to niewiele lub nic nie zmienia...

 

A tak poza tym, jeśli już jednak zdecydujecie się na całkowity rebranding, to spróbujcie jednak wybrać coś, co choć trochę uszanuje tę niemałą przecież mniejszość, coś co będzie ewolucyjne, coś, co stylistyką lub retoryką (lub w ogóle jakoś) nawiązywać będzie do tego wstrętnego starego. PKO zmieniło się w Pekao właśnie z tego względu. To nie musi być nawet tak nachalne nawiązanie. 

  • Lubię! 6
  • Uwielbiam 3
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Feanor napisał:

A tak poza tym, jeśli już jednak zdecydujecie się na całkowity rebranding, to spróbujcie jednak wybrać coś, co choć trochę uszanuje tę niemałą przecież mniejszość, coś co będzie ewolucyjne, coś, co stylistyką lub retoryką (lub w ogóle jakoś) nawiązywać będzie do tego wstrętnego starego. PKO zmieniło się w Pekao właśnie z tego względu. To nie musi być nawet tak nachalne nawiązanie. 

Caly czas jest mowa o zmianie z "CM" na "FM". Nie wydaje mi sie, zeby to bylo nachalne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Meler napisał:

Możesz coś powiedzieć więcej? Jestem na paru fanpage'ach dot FM i nie spotkałem tam jakiegoś porażająco niskiego poziomu. Ale może siedzimy na innych :)

od półtorej roku omijam szerokim łukiem wszystkie fanpejdże. z tematyki FM miałem jeden polski i jeden zagraniczny, poziomem dyskusji było im daleko do tego co mamy na forum, zakopane. 

Odnośnik do komentarza

Na forum siedze już kilka lat i może nie biorąc jakoś czynnie udział w każdym temacie i w każdej dziale, to śledząc tematy trochę się tutaj czasu spędziło i naczytało pewnych historii i ciekawostek. Trzon ekipy forumowej stanowią już starzy wyjadacze fmowi i forumowi, którzy sami sobie tworzą sztuczny problem dotyczący nomen omen rozwoju forum. Czy zmiana nazwy z CMF na FMF jest aż taka znacząca i aż tak boli, a jeżeli tak to dlaczego? Czasy czempionszipa minęły, tak jak młodość większości z forumowych staruchów. To samo tyczy się forumowego logo, bo to aktualne, to nawet koło logo nie stało. Rozwój jest potrzebny, a fora fmowe żyją swoim życiem - a to w szczególności. Za rozwojem na pewno w jakimś stopniu stoi zmiana nazwy (jak dla mnie in plus), bo uwierzcie ale świeżaki niekoniecznie wiedzą co to CM. Logotyp to już inna para kaloszy. Forum ma przyciągać nowych użytkowników, którzy ożywią to forum jeszcze bardziej, którzy wejdą ze swoimi inicjatywami (nie zawsze dobrymi i trafionymi, bo przecież forumowi miszczowie nie na wszystko są gotowi).

 

Dla mnie sama nazwa i zmiana logo, to dobry pomysł, którego nikt źle tego nie odczuje, bo ku.wa niby jak!? Poza tymi zmianami potrzeba zmian w działach i poddziałach forum (posegregowanie tego jak należy, żeby było czytelniej i prościej i utworzenie nowych), odświeżenie nieco szaty graficznej (graficzne oznaczenia działów itp) jak i ożywienie działów graficznych, taktycznych i z dodatkami (a w tym znacząco mogą pomóc nowi użytkownicy, którzy poprzez proste zmiany (jak nazwa domeny) będa mogli łatwiej trafić na forum). Zamykanie się na zmiany, na coś nowego, bo tak mi dobrze i chuj, to głupota. Takie moje zdanie. 10 lat obserwowania tego co się dzieje na forum, to jednak też nie mało staruchy ;)

Edytowane przez Kraha
bo mi się kurwa zapomniało
  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

@Feanor, jakby co, to ja sobie jaja robię dzieląc forumowiczów na „progresywistów” i „konserwatystów” ;) rozumiem nostalgię, jestem na tym forum więcej niż połowę swojego życia, być może nie patrzyłem na żadne logo tak często, jak na te. Po prostu przekonują mnie argumenty racjonalne, że czasem trzeba pójść do przodu, że warto się zmienić dla uzyskania konkretnych efektów. Tutaj po prostu moja nostalgia przegrywa, bo uznaję, że moje osobiste odczucie nie powinno hamować postępu i nie powinno blokować wejścia w te miejsce innym :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysfiol napisał:

@Feanor, jakby co, to ja sobie jaja robię dzieląc forumowiczów na „progresywistów” i „konserwatystów” ;) rozumiem nostalgię, jestem na tym forum więcej niż połowę swojego życia, być może nie patrzyłem na żadne logo tak często, jak na te. Po prostu przekonują mnie argumenty racjonalne, że czasem trzeba pójść do przodu, że warto się zmienić dla uzyskania konkretnych efektów. Tutaj po prostu moja nostalgia przegrywa, bo uznaję, że moje osobiste odczucie nie powinno hamować postępu i nie powinno blokować wejścia w te miejsce innym :)

Nie chce mi się już pisać, bo napisałem wszystko, co czuję. No i co z tego, że "hamuję postęp" i "nie osiągnę efektów"? To zawsze źle? Postęp to nie jest coś, co z definicji ma jakąś wartość, dobrą czy złą. Zmienicie to zmienicie, ale czy ja zawsze muszę aprobować każdą, choćby najlepszą (być może) zmianę? Bo zmiana jest dobra z samej swej natury?  Podejrzewam, że ta zmiana może być dobra, ja już tu napisałem, że to bardzo możliwe, ale dla mnie osobiście, w tym moim najmniejszym państwie świata, ta zmiana już ok nie jest. No i to mówię, nie leżąc przed drzwiami rozdzierając koszulę. ceemef czy fymf będzie istniał nadal, ale im częściej będę słyszał o tym, że moje miejsce na śmietniku historii, tym częściej będę się zastanawiał, czy może faktycznie nie powinienem się gdzieś dyslokować.

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Feanor napisał:

ale im częściej będę słyszał o tym, że moje miejsce na śmietniku historii

To napisał @jmk w formie żartu na Discordzie. Ja też gdzieś wrzuciłem kiedyś coś o konserwie (też w formie uszczypliwości, bez ofensywy), ale zaręczam ci, że wśród całego MT (i pewnie całego forum) jesteś bardzo cenionym użytkownikiem :)

Odnośnik do komentarza
  • Reaper usunał z polecanych temat
  • verlee odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...