Skocz do zawartości

KONKURS - Nowe Szaty Króla, czyli zaprojektuj nowe logo Forum!


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Perez napisał:

Trochę @Misiek ta analogia naciągana ;). Nazwa Secret Level akurat jest bardzo uniwersalna i szybciej ją ludzie skojarzą z jakimś sekretnym/ukrytym poziomem, co bardzo spoko pasuje do gier (zwłaszcza że i grupa jest zamknięta), niż z wskrzeszaniem pisma.

Napisałem przecież, że analogia niezbyt trafna :) A co kto z czym kojarzy to też inna para kaloszy :) 

8 minut temu, Perez napisał:

Ja zupełnie nie kumam problemu. Umówmy się - obecne logo może ma wartość sentymentalną, ale nic więcej. W ogóle ten twór .polska.scena.cm. to jest zagadka, bo to wygląda, jakby taka była nazwa miejsca, gdzie się trafiło, z jakimś małym dopiskiem "cm forum". Obecna nazwa odnosi się do gry, której nie ma od 15 lat. Jak SI Games zmieniało nazwę CM-a to nie rzeźbili z jakimiś skrótami typu FCM czy uj wie co, żeby starszym graczom smutno nie było, tylko zrobili nową nazwę i już. To, o czym piszą chłopaki, powinno się wydarzyć lata temu i spójnie nawiązywać do tego, o czym jest - czyli o FM-ie. Jeszcze bym rozumiał, gdyby sam skrót CMF był jakoś rozpoznawalny, a nie jest.

Still, FMa mamy od 2005 roku, tematy o każdej nowej odsłonie pojawiają się u nas wcześnie. Od tego czasu przybyło na forum trochę nowych twarzy. Jakoś każdy wiedział gdzie trafił. Po x latach nagle się komuś przypomniało, że jak Ci biedni userzy się tu odnajdą... nie wiedzą, gdzie trafili... bullshit...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Misiek napisał:

Still, FMa mamy od 2005 roku, tematy o każdej nowej odsłonie pojawiają się u nas wcześnie. Od tego czasu przybyło na forum trochę nowych twarzy. Jakoś każdy wiedział gdzie trafił. Po x latach nagle się komuś przypomniało, że jak Ci biedni userzy się tu odnajdą... nie wiedzą, gdzie trafili... bullshit...

Największa polska grupa o FM na fejsie ma ponad 12k użytkowników. Naprawdę uważasz, że nasze przyrosty w postaci 1 "debiutanta" na rok to wykorzystanie potencjału? :D

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 2
Odnośnik do komentarza

Nie musisz. Z mojej strony EOT. Wystarczyło dać ankietę i nie prowadzilibyśmy tej jałowej dyskusji... Ale cóż, ewidentnie forsujecie zmianę nazwy i logo, tak jakbyście się obawiali, że jednak użytkownicy mogą wcale nie być tak entuzjastycznie nastawieni do waszej propozycji... No, ale w końcu kogo interesuje zdanie userów, jak "sceny" nie ma i chcemy usunąć ją z nazwy...

 

A skoro zaraz będziemy FMForum, to, żeby pozostać w FMowej nomenklaturze, to zmiana nazwy i logo mi się nie podoba

image.png.1b174516966ba77ae44ea72ab0a8ea83.png

 

Tyle ode mnie.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Skoro argumentem za zmianą jest to, że coś mało opozycji słychać (moskwa.png, a poza tym z tego co widzę na pierwszej stronie to plusy i minusy rozkładają się mniej więcej równo) to chciałem tylko powiedzieć, że zgadzam się z Miśkiem i uważam, że niezależnie od argumentów za/przeciw powinniśmy rozwiązać to na drodze referend... ankiety.

 

Nawiasem mówiąc nie sądzę, żeby brak nowych użytkowników wynikał z nazwy. Ale skoro dynamiczny modteam ze startupowowym guru na czele reformy tak muwio to pewnie się nie znam.

 

Fora internetowe to dinozaury. Nie będzie nowych użytkowników chyba że zmienicie domenę na wygrajmilion.pl i co tydzień będziecie organizować bezpłatną loterię.

 

Aha, a to że wysmiewacie, że dla kogoś nazwa forum może mieć dużą sentymentalną wartość uważam za obrzydliwe (choć dla mnie nie ma).

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Nikt z MT tu nie wyśmiewa niczyich sentymentalnych wartości — dyskutujemy na gruncie merytoryki. Natomiast niektóre teksty przeciwników zmiany tutaj są wyraźnie nastawione na sprowokowanie ad personam konkretnych osób, które mimo wszystko działają w dobrej wierze. To również twój post. Ocenę zostawiam reszcie użytkowników. 

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Boomerzy, prosba - to forum nie kreci sie wokol Maryni i waszego chlip chlip kawalka historii. Sa jeszcze dzialy dotyczace Football Managera i gdybym ja, majac pietnascie lat, trafil tutaj przez Google'a, to spierdalalbym czym predzej myslac ze to forum o CM, w ktorego swoja droga nigdy nie gralem. Odswiezenie to kosmetyka, ktora nie zmieni ani szablonu, ani funkcjonalnosci ani listy uzytkownikow wiec proponuje to rozchodzic, pozegnac sie z tym chlip chlip kawalkiem historii i zyc dalej, na delikatnie odswiezonej platformie :)  O czym w ogole jest ta dyskusja, ja pierdole...

A tego, co tutaj dal uzytkownik Misiek, to nawet nie skomentuje. No dobra, skomentuje - ja pierdole, again...

 

PS Czy w logo preferowane sa same literki? Czy moze pojawic sie jakas postac? :mrrr:

  • Lubię! 9
Odnośnik do komentarza
  • Reaper usunał z polecanych temat
  • verlee odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...