Jump to content

Podsumowania kolejek FPL

lad

Recommended Posts

hello-is-it-me-youre-looking-for.jpg

Zakończyliśmy właśnie pierwszą kolejkę nowego sezonu FPL, więc wracam do was z podsumowaniami. Mam nadzieję, że wystarczy mi chęci i dyscypliny, żeby przebujać się z wami przez 38 kolejek! 

W tym roku w naszej lidze znalazło się 22 graczy. Nie chciało mi się sprawdzać kto nas opuścił, ale na pewno debiutantami są @Brachu@Feanor@Monti, @Sensei i @ajerkoniak. Witamy serdecznie <brawa>.

W tym roku nie będę się rozdrabniał na wszystkich po kolei, bo zabierało to za dużo czasu. Postanowiłem, że będę wychwytywał największe ciekawostki danej kolejki i prezentował je właśnie w formie opisowej, a tabelkami ma zająć się @Reaper.

PODSUMOWANIE 1 KOLEJKI FORUMOWEJ LIGI FPL.

salah-animation-gif.gif

Tylko 7 z naszych 22 graczy zdecydowało się wybrać Salaha na kapitana i tylko jedna z nich (sorry @Hajd) znalazła się po pierwszej kolejce poza pierwszą siódemką tabeli. Po ujrzeniu tej statystyki, byłem pewny że największa ilość opasek powędrowała do Aubameyanga, który był wyborem większości zawodników FPL, ale co ciekawe, w naszej lidze tak nie było. Aubę na (C) wybrało 6 graczy, i... nie był to wybór najgorszy w przeciwieństwie do Firmino (@Sensei), Mane (@Reaper i @Feanor), Harry'ego Kane'a ( @Brachui Witold Burzyński), Alexander-Arnold (@Vami) czy hit tej kolejki - Raheem Sterling u uż. @Pulek.

Najlepiej punktował @jmku którego w składzie znalazło się kilka niepopularnych wyborów - Zaha, Perez czy Lacazette, co pokazuje że nie zawsze warto się kierować owczym pędem i stawiać na najbardziej popularne picki. 87 punktów to jednak stosunkowo niedużo przy najmocniejszych, którzy dzięki zagranemu TC na Salahu zebrali grubo ponad 120 pkt. W naszej lidze jedynie @ajerkoniakużył bench boosta, ale jak sam przyznał - przypadkowo.

Hajlajt kolejki to dla mnie @Jahu, który wykręcił 78 punktów... 9 zawodnikami, mając dodatkowo w składzie takich gości jak Bednarek (1 pkt), Declan Rice (1), Rodrigo (1) i Azpilicueta (1) - wydaje mi się, że to jakiś historyczny wynik. Gratulacje Jasiu!

Najmniej punktów zdobył @Feanor, więc debiut nie okazał się dla niego zbyt przyjemny. Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek, a w tej grze często jedna kolejka może wywrócić wszystko do góry nogami :)

Pierwsze koty za płoty, zabawa dopiero się zaczyna bo przed nami pierwsze ruchy transferowe! Będą oczywiście opisywane przeze mnie na bieżąco, więc od drugiej kolejki rozpiszę się nieco szerzej.

Punktację chyba wrzuci @Reaper.

• Like 4
  • Sad 1
  • Thanks 1
  • Jahu 1

GAMEWEEK 1 - FORUMCM FPL REPORT 2020/2021

Podrzucam prosty raporcik, który przygotowałem na ten moment. Mam zamiar go rozwijać, szczególnie jak będzie można spojrzeć po czasie jak zmieniały się pozycje itd.

Wybaczcie też obrazę uczuć wizualnych, ale niestety opracowywanie graficzne takich rzeczy nie jest moją najmocniejszą stroną, a starałem się oddać kolorystkę FPL ;) 

• Like 6
  • I love it 3

Panowie, nowa wersja raportu dostępna. Domyślnie otwiera się zakładka "Overall", która pokazuje całościowe spojrzenie na naszą ligę. W lewym górnym rogu macie możliwość przeklikania się po kolejkach i zobaczenia dokładniejsze dane dla poprzedniej kolejki.

https://datastudio.google.com/reporting/5f8a9396-9371-400f-bcd7-39097893d433/page/5oygB

Jeszcze myślę nad ubogacaniem tego raportu o dane, które posiadam, ale nie ma tego wiele. Zależałoby mi na ciekawszej prezentacji zmian pozycji, ale nie mogę sobie z tym poradzić na ten moment.

GAMEWEEK 2

image.thumb.png.35213ae78350947e776ba9659806cb17.png

OVERALL

image.thumb.png.b01f5894fa5770edd3788cf5ea035673.png

• Like 3
  • I love it 2

GAMEWEEK 3

Trzecia kolejka zmagań okazała się wyzwaniem dla wszystkich, gdzie średnia punktów wyniosła 50 pkt, co oznacza spadek o 8 pkt (-14%) w stosunku do GW2.

Najwyższy wynik zanotował @Reaper (93 pkt, ⬆️ 12 pozycji), jednak nie dogonił on rekordu 99 pkt @szramek z GW2. Jednak nasz gdańszczanin nie zwolnił tempa w tej kolejce (71 pkt, ⬆️ 3 pozycje) i plasując się na 3. pozycji w tym tygodniu, zaraz po @Kuba199321. Dobre wyniki zanotowali także @Vami (63 pkt, ⬆️ 3 pozycje) oraz @Pulek (62 pkt, 0️⃣ zmiany).

Najbadziej rozczarowani tą kolejką mogą być wyjadacze @Seju (30 pkt, ⬇️ 9 pozycji) i@lad (35 pkt, ⬇️ 7 pozycji), którzy zaliczyli poważne spadki w tabeli. Jednak zdobyczą punktową cieszyć się specjalnie nie mogą także @Brachu (24 pkt, ⬇️ 5 pozycji), @Sensei (26 pkt, ⬇️ 6 pozycji), @beeres (33 pkt, ⬇️ 4 pozycje) oraz @jmk (35 pkt, ⬇️ 2 pozycje).

image.thumb.png.bca92cd53c537eebb0e7a9d0c2eb2243.png

OVERALL

image.thumb.png.394b100f404b568d606bb501f7df9d11.png

• Like 6
  • I love it 5
  • Jahu 1

GAMEWEEK 4

Kolejka, w której Aston Villa wygrywa z Liverpoolem 7-2, a Tottenham pokonuje Manchester United 1-6 nie mogła być normalna także i w Fantasy. Ciekawostka jest taka, że najlepiej punktującym zawodnikiem kolejki okazał się... Jack Grealish, zdobywając 24 punkty za 2 bramki i 3 asysty zdobyte przeciwko Liverpool. Najbardziej rozczarowani na pewno są posiadacze defensyw United i Poolu, którzy wszyscy w tej kolejce zdobyli punkty ujemne, w tym -2 dla van Dijka, Shaw'a i Bailly'a.

GW4 było natrudniejszą kolejką dla naszych forumowiczów, gdyż średnia punktów wyniosła zaledwie 48 punktów, czyli znów spadek (-2 pkt, -4%) w stosunku do poprzedniej (też słabej!) kolejki. Wyniku nie uratowały nawet boosty użyte przez pięciu użytkowników:

Pomimo tragicznego wyniku Liverpoolu zaskakująco Triple Captain był słusznym wyborem dla Salaha na tę kolejkę, który strzelił obydwie bramki i pozwolił @jmk i @Brachu zdobyć po 39 pkt. Drugi najpopularniejszy wybór kapitana, czyli Jamie Vardy, kompletnie zawiódł w meczu przeciwko WHU, gdzie Lisy przegrały 0-3, a superstrzelec otrzymał zaledwie 2 pkt za samą obecność na boisku. Przykra wiadomość dla @Reaper, @Jahu, @Pulek oraz @Kuba199321.

Najwyższy wynik w tej kolejce zanotował @jmk(85 pkt, ⬆️ 1 pozycja), co dało mu awans na pozycję wicelidera w całkowitej klasyfikacji, a na trzecim miejscu w tej kolejce uplasował się @Brachu (76 pkt, ⬆️ 3 pozycje), do czego na pewno przysłużył się wspomniany powyżej Salah na potrójnym kapitanie. Doskonały drugi wynik zanotował ponownie @szramek (79 pkt, ⬆️ 1 pozycja), co dzięki pojawieniu się po raz trzeci z rzędu w top 3 forumowej ligi, pozwoliło mu zająć pozycję lidera! 

Największym przegranym tej kolejki jest zdecydowanie @Kuba199321 (17 pkt, ⬇️ 5 pozycji), który spadł z pozycji lidera na 6. miejsce. Taki sam dorobek punktowy jak i spadek osiągnął @Feanor(17 pkt, ⬇️ 5 pozycji), co zdegradowało go na sam dół forumowej tabeli, zaraz obok drugiego największego fana Liverpoolu @Pulek(21 pkt, ⬇️ 1 pozycja). Swoim wynikiem na pewno nie pochwali się też @Vami (19 pkt, ⬇️ 7 pozycji), w którego drużynie 8/11 zawodników otrzymało.... po 2 pkt, a gdy do tego dołożymy 0 pkt Lampteya i -1 od TAA (i dodatkowe 2 pkt od kapitana Ingsa), to składa się na ten dorobek.

Warto wspomnieć o pechowcu tej kolejki, czyli @ajerkoniak(28 pkt, ⬇️ 2 pozycje), którego wynik mógł być zdecydowanie bliżej średniej, ale... zostawił Sona na ławce z 18 pkt ?‍♂️

P.S. Nie publikuję informacji o straconych punktach na zmianie kapitanów, bo jednak Mane dał mi do myślenia w kwestii wskakujących VC - trochę za dużo manualnej roboty się przy tym robi, a nie brzmi to jak najbardziej ciekawa statystyka.

image.thumb.png.a595bb9459e24b1650b676402b8b0e5e.png

OVERALL

image.thumb.png.c86fb1cd9138c8f9a29d7f4c18ce86cc.png

• Like 5
  • Sad 1
  • 3 weeks later...

GAMEWEEK 5

image.thumb.png.56989133c1fdbaeebce44e1842aa869a.png

Wyjątkowo dobra kolejka, w której średni wynik wyniósł aż 61 pkt, co oznacza zmianę aż o 27% względem zeszłego tygodnia. To oznacza, że faworyci nie zawiedli i faktycznie - w pierwszej piątce znajdziemy Wernera, Kane'a oraz Sona, którzy u naszych forumowiczów składali się na ok. 50% wyboru kapitanów. Najbardziej popularnym wyborem był Son (13 pkt), następnie Salah (7 pkt), a następnie Kane oraz... kontuzjowany Vardy ?‍♂️ Panowie @peżet, @Pulek, @Kuba199321 oraz @Vamialbo nie przyłożyli się do researchu przed kolejką, albo mieli mocną wiarę w swoich Vice, co połowicznie się im opłaciło (gorzej dla @Vami, który miał Schmeichela (3 pkt) oraz @Kuba199321, który miał TAA (1 pkt)).

W tym tygodniu z chipów aktywowane były tylko te zmieniające składy, czyli Wildcard (brak ograniczeń transferowych) oraz Free Hit (brak ograniczeń transferowych na najbliższą kolejkę - później transfery są cofnięte). Te wybory były słuszne, bo żaden z Panów nie zaliczył wyniku poniżej średniej ligowej, a nawet nowicjusz w lidze @Lockheedhunter zaliczył drugi wynik. Dobrze też widzieć wysoko @Feanor, który podjął rękawice w walce o wyjście z dołu tabeli.

Złe wybory kapitanów przez @Vami i @Pulek mogą jednak pokazywać gorszy trend w formie chłopaków, bo okupują obecnie 2 ostatnie miejsca w tabeli - przedostatni Vami (35 pkt, ⬇️ 6 pozycji) oraz ostatni @Pulek (46 pkt, ⬇️ 2 pozycje). Panowie, miecze w dłoń i do transferów!

Przejdźmy do największych wygranych tej kolejki - najlepszy wynik zanotował nasz czołowy znawca od Premier League, czyli @lad (90 pkt, ⬆️ 2 pozycje). Zaledwie kilka punktów mniej zaliczył @Monti (86 pkt, ⬆️ 9 pozycji) co dało mu awans aż o 9 miejsc w górę! Taki sam wynik zanotował debiutant w naszej lidze, lepiej znany z Discorda niż z forum @Lockheedhunter

Kilka wyróżnień w tym tygodniu:

? KRÓL ŁAWKI - ten tytuł ponownie wędruje do @ajerkoniak, u którego na ławce zostało 15 pkt! Pozwoliło mu to w klasyfikacji generalnej ławkowych punktów wyprzedzić @Jahu.

?‍♂️ WSPINACZ - przeskok o 9 pozycji @Monti w klasyfikacji pozwala na spokojne zluzowanie uprzęży (tu pewnie @Fenomen łapie się za głowę co ja pierdolę) i łypanie w kierunku top10 ligi ForumCM!

? OPADAJĄCY LIŚĆ - ten tytuł wędruje do @Kuba199321, którego błędy przy wyborze kapitana oraz zostawienie 17 pkt na ławce, mocno odbiły się na całościowy wynik.

? BOGACZ - najbardziej wartościowy zespół posiada @Seju, który mógłby spokojnie grać na giełdzie, gdyż jego zwrot z inwestycji wynosi już +2%! Niestety, z jakiegoś powodu nie przekłada się to na wyniki :sad:

OVERALL

image.thumb.png.bbacba07f1af64564db2c14c9da0118b.png

• Like 3
  • I love it 8
  • Thanks 1

GAMEWEEK 6

image.thumb.png.a7d4c78e4d7d2ab628cae0f4ee657fb7.png

Ta kolejka była wyjątkowo długa - pierwszy mecz odbywał się w piątek, a ostatnio dopiero w poniedziałek. Piątkowe spotkanie zaskoczyło kilku forumowiczów, u których nie było widać transferów - Panowie, wspierajmy się wzajemnie i przypominajmy o kolejce! Gdyby nie Discord, to ja też bym zapomniał o zmianach - i może bym lepiej na tym wyszedł... Średni wynik GW6 w naszej lidze wyniósł 50 pkt, co oznacza spadek aż o 11 pkt (⬇️ - 18%) względem poprzedniej kolejki. Jeśli chodzi o indywidualne punkty piłkarzy, to można znaleźć kilka nieoczekiwanych nazwisk w zestawieniu, otwieranym przez zdobywcy hattricka w piątkowym meczu Bamforda z Leeds! Nie jest to oczywisty wybór w składach (choć obecnie aż 28,5% graczy FPL posiada go w drużynie), jednak kilku forumowiczom udało się złapać te zacne 17 pkt. Na drugim miejscu załapał się Zaha (13 pkt) z Crystal Castle oraz Ward-Prowse (11 pkt) z Southampton - zdecydowanie nie te kluby, z których chciałoby mieć się graczy. Na czwartym miejscu uplasował się Son (11 pkt), a na piątym Schmeichel (10 pkt).

Dwie wymiany składów zakończone zgoła odmiennymi wynikami - @wojt3k złapał 41 pkt i zajął dopiero 22. miejsce w tej kolejce, natomiast @Lockheedhunter osiągnął 58 pkt co dało mu bardzo dobrą 4. pozycję w tej kolejce. Triple captain wykorzystany przez @Reaper oraz @ajerkoniak dał zaledwie 15 pkt, bo Tottenham wygrał zaledwie 1-0 z Burnely, które po 5 kolejkach ma... 1 pkt, a Kane zaliczył jedynie asystę (choć i ta z pewnymi kontrowersjami). Okolice tego wyniku przewidywał na Discordzie @verlee i chyba należy lepiej zapoznać się z atrybutem xG wyliczanym dla indywidualnych piłkarzy... Kane był drugim najpopularniejszym wyborem na kapitana w tej kolejce w lidze Forum CM, na pierwszym miejscu znalazł się Salah wybrany przez 42% forumowych menedżerów, jednak ten zakończył kolejkę z zaledwie 2 pkt na koncie.

Najlepszy wynik w tej kolejce zaliczył @Feanor(72 pkt, ⬆️ +5 pozycji), w którego drużynie pierwsze skrzypce grali Bamford oraz Son na kapitanie. Drugi wynik zaliczył @Sensei(64 pkt, ⬆️ +4 pozycje), któremu wybór Salaha na kapitana w niczym nie przeszkodził, bo wynik poprawili wspomnieni wcześniej Zaha oraz Schmeichel. Na trzecim miejscu @ajerkoniak (61 pkt, ⬆️ +3 pozycje) z Sonem, Bamfordem i Kane'em na potrójnym kapitanie. 

Wyróżnienie w tym tygodniu:

? KRÓL ŁAWKI - gratulacje dla @Kaczy za rekordowe 31 pkt zostawione na ławce, głównie dzięki Bamfordowi! To zaledwie 2 pkt mniej niż liczba zdobyta przez @Monti całym składem w tej kolejce. Lepsze wybory kadrowe mogłyby oznaczać, że Kaczy zdobyłby 75 pkt i pierwsze miejsce w tej kolejce.

OVERALL

image.thumb.png.24c77a972405e331d0b1a0a89077c53f.png

• Like 3
  • I love it 4
  • Hurra! 1

GAMEWEEK 7

image.thumb.png.325f7881eaa0f65b36cdad19b353b4bb.png

Ilu z forumowiczów ma w składzie Ainę z Fulham lub Ait Nouriego z Wolverhampton? Pewnie niewielu, bo Ci dwaj gracze byli w składach odpowiednio 0,1% oraz 0,2% graczy FPL, a jednak udało im się obydwu załapać na 2. miejscu najlepiej punktujących zawodników tej kolejki z 15 pkt. Najlepszy wynik osiągnął Ward-Prowse, który także w zeszłym tygodniu błyszczał - tymczasowe olśnienie, czy jednak warto zastanowić się nad wydaniem £5,9 na jego zakup? 

W forumowym FPL średnia punktów na poziomie 56, co oznacza poprawę w stosunku do poprzedniej kolejki o +12%. Najlepszy wynik należał do wielkiego fascynata FPL, którego wyniki do tej pory były zdecydowanie poniżej oczekiwań - @Seju może cieszyć się 78 pkt i awansem aż o 6 pozycji! Drugi z walczaków to @Pulek, nadal okupujący dolną część tabeli, ale uzyskane 76 pkt (ex equao z jakimś anonimem, który się dopisał do ligi) pozwoliło mu awansować o 4 pozycje i wyjść z najniższych jej rejonów. Trzeci najlepszy wynik należał do "Kondrada" @Jahu, zacne 71 pkt, które niestety dały awans o zaledwie 1 pozycję, oddając ostatnie miejsce @Dudek, który nie może być zadowolony ze swojej decyzji o skorzystaniu z wildcarda.

Chciałbym nadać jedno wyróżnienie w tym tygodniu dla dwóch doskonałych graczy:

? TOP PERFORMERS - tytuł wędruje do @szramek piastującego pierwsze miejsce w lidze oraz @jmk z drugiej lokaty, aby pogratulować im tym samym znalezienia się w top 200k zawodników na świecie! Dla porównania powiem tylko, że trzeci w rankingu @Kaczy jest na 454k lokacie globalnie (czego i tak gratuluję!).

OVERALL

image.thumb.png.a8ec4e86fc099120cf9ffec4978ed202.png

• Like 2
  • I love it 4

GAMEWEEK 8

image.thumb.png.ff8e80aaa095ddcb184dde08a9858f2d.png

W tym tygodniu ciekawostka - w top 10 najlepiej punktujących piłkarzy kolejki znajdziemy... 3 bramkarzy! W tym nasz rodak Fabiański załapał się na drugim miejscu zdobywając 15 pkt, a dalej zobaczymy także Patricio z 10 pkt oraz Pope z 9 pkt. Na pierwszym miejscu z 17 pkt uplasował się Bruno Fernandes, ale warto też obserwować kilku mniej popularnych graczy z dalszych miejsc - choćby Watkinsa z Aston Villi, który wcale punktowo w tym sezonie nie odstaje daleko za najlepszymi piłkarzami. 

To była mocna kolejka, gdzie średnia dla naszej ligi wyniosła 59 pkt, czyli wzrost aż o +18% w stosunku do poprzedniego tygodnia. Mocna także okazała się na ławce, gdzie rekordziści pozostawiali ponad 20 pkt! W tym debiutant @verlee oraz niedaleko za nim drugi debiutant @yonack. Mam dziwne przeczucie, że w następnej kolejce Panowie będą chcieli zapoznać się z opcją bench boosta ;) 

Nikt z wymienionych powyżej Panów, którzy skorzystali z bonusów, nie może być specjalnie zadowolony ze swojej decyzji. @Feanorpomimo bardzo dobrego wyniku w tej kolejce, to na pewno żałuje wyboru Sona (3 pkt) na kapitana, tak samo jak @Vami i @Jahu mogą żałować wyboru Vardy'ego, który... zmarnował karnego, co odebrało mu 2 pkt i tylko dodatkowo strzelona bramka może być pewnego rodzaju pocieszeniem. @jmkskorzystał z możliwości wymiany składu na jedną kolejkę, ale jak sam wspominał, przewidywał kompletnie inne wyniki, ale i tak nie było najgorzej i udało mu się zachować pozycję wicelidera. Najgorszych wyborów dokonał @Kuba199321, który postanowił zrobić rewolucję kadrową dzięki wildcardowi i... zaliczył najgorszy wynik z całej ligi, spadając na 21. lokatę. 

Największymi wygranymi tej kolejki zostali @peżet (82 pkt, ⬆️ + 4 pozycje), @Lockheedhunter (76 pkt, ⬆️ +4 pozycje) oraz wspominany już wcześniej @Feanor (75 pkt, ⬆️ +5 pozycji). Kolejny raz ogromne propsy dla lidera ligi, @szramek (72 pkt, ↔️ 0 pozycji), który dzięki czwartemu najlepszemu wynikowi naszej ligi, załapał się do światowego top 100k, dokładnie to 91.4K pozycji! 

OVERALL

image.thumb.png.b27b0561ede6823f94886c45bfd85c35.png

• Like 4
  • Haha 1
  • I love it 3
  • Thanks 1
  • 3 weeks later...

GAMEWEEK 9

image.thumb.png.88c72782e3d9a21511d98cfbb06b0f6c.png

Witam serdecznie na kolejnym podsumowaniu po przerwie reprezentacyjnej! Miło mi także jest Was powitać w naszym własnym, osobistym klubie! Możemy tutaj sobie układać tematy i wątki jak tylko chcemy. Mi osobiście by zależało nadal widzieć wasze reakcje i komentarze pod tymi podsumowaniami, więc spokojnie nie krępujcie się i piszcie o tym w tym wątku :)

Motywem przewodnim tej kolejki był dotychczasowy król strzelców Salah, który został przedwcześnie UKORONOWANY. 

uKORONowAny. Rozumiecie? :lolsign:

image.thumb.png.a7e109aa2fadd695033743963a1a5e90.png

Śmichy chichy, ale mocno to namieszało w składach, zresztą nie tylko forumowiczów - przed informacją o chorobie Salaha był on w 44% składów FPL, czyli u 3,3 mln graczy w Fantasy Premier League. Ten procent spadł do 25%, czyli popularny Egipcjanin zniknął z  1,4 mln drużyn przed tą kolejką. Ciekawe jeszcze u ilu wylądował na ławce (choćby jak u mnie).

W tej kolejce najbardziej zabłyszczał Calvert-Lewin, który ustrzelił 2 bramki i zdobył 13 pkt. Osobiście zszokowało mnie, że obecnie w składach ma go aż 60% graczy FPL! Ale wydaje mi się, że jest to pokłosie tej dobrej kolejki, niestety nie mogę sprawdzić ilu graczy miało go w tej kolejce. W naszej lidze jedna osoba wybrała go nawet na kapitana, ale do tego przejdziemy za chwilę. Kolejni błyszczący to Robertson (12 pkt), Milner (11 pkt) oraz Fernandes (11 pkt). Za to co ciekawe 10 pkt zdobyli także trzej bramkarze - Leno, Pope i Lloris - a dołączył do nich też gwiazdor Tottenhamu, ale Son a nie Kane, za którego tak mocno ściskało kciuki 32% graczy z naszej ligi, którzy wzięli go na kapitana.

Generalnie forumowicze powinni być zadowoleni z tej kolejki, gdyż znów średnia punktów była bardzo wysoka - 60 pkt, czyli poprawa o 1 pkt (+2%) względem zeszłej kolejki. W tym tygodniu wykorzystany został także tylko jeden chip - było to 💳 WildCard w wykonaniu @beeres, jednak nie może on być zadowolony z efektów, bo nowy skład przyniósł mu zaledwie 47 pkt co dało 23/28 pozycję w tej kolejce i spadek o 4 miejsca w tabeli generalnej.

Najlepszy wynik w tej kolejce osiągnął debiutant z poprzedniej kolejki, czyli @yonack (83 pkt, ⬆️ +1 pozycja), notując szalony awans o 1 pozycję nad drugim debiutantem @verlee. Główna zasługa na pewno należy się świetnemu wyborowi kapitana, jaki właśnie padł na najlepiej punktującego w tej kolejce Calverta-Levina. Czy to był fart, czy w przyszłym sezonie wyrasta nam nowy mocny zawodnik naszej ligi? ;) Drugie miejsce należało do @peżet(78 pkt, ⬆️ +2 pozycje) z Fernandesem na kapitanie, a trzecie do @Pulek (78 pkt, ⬆️ +8 pozycji), którego wybór Vardy'ego na kapitana był mocno nietrafiony, ale punkty nadrobili mu Son, Fernandes oraz Calvert-Levin, czyli trzech z pierwszej czwórki najlepiej punktujących tej kolejki! Gratulujemy awansu aż o 8 pozycji w górę!

Zadowoleni z tej kolejki nie mogą być @Brachu (36 pkt, ⬇️ - 5 pozycji), @Misiek(39 pkt, ⬇️ -3 pozycje) oraz B.P. (42 pkt, ⬇️ -4 pozycje).

OVERALL

image.thumb.png.3f3cbc2e54a46593151ab3bb907c4709.png

• Like 6
  • I love it 1
  • Thanks 3

GAMEWEEK 10

image.thumb.png.603fad5b6da2dd6b641dbe9d27f0b02e.png

To była dziwna kolejka, nie zapomnę jej nigdy...

Tak, pod wieloma względami to była jedna z dziwniejszych kolejek tego sezonu, szczególnie z perspektywy naszej forumowej ligi. Na to miano zasługuje między innymi dzięki:

• niskiej średniej punktów w naszej lidze - zaledwie 49 pkt, co oznacza spadek o -18% w stosunku do GW9
  • niewielkich różnic punktowych między forumowiczami - jeśli spojrzymy na powyższą tabelę, to jest ona prawie cała zielona, a dopiero kilka osób załapało się na kolor żółto-pomarańczowy i tylko @Sensei zasłużył na czerwony
  • co przełożyło się na niewielkie rotacje w samej tabeli generalnej

Jednak nawet jeśli przyjrzymy się statystykom indywidualnym piłkarzom w tej kolejce, to zauważymy, że najlepiej punktowali bardzo niszowi piłkarze:

image.png.2576949777957207a80b094c2a6b856c.png

Może trudno mówić o Mahrezie czy Cavani jako "niszowych", ale sam fakt, że w składzie miało ich odpowiednio 5,1% oraz 2,1% grających w FPL świadczy o zaskakującej kolejce w ich wykonaniu. Ciekawe czy w tej kolejce przełoży się to na ich popularność - szczególnie, że ciężko przewidzieć czy wskoczą na stałe do pierwszych jedenastek drużyn z Manchesteru.

W lidze forumowej w tym tygodniu warto wyróżnić wyniki @Dudek (61 pkt, ⬆️ +1 pozycja), @Monti (60 pkt, ↔️ bez zmian) oraz @Pulek (59 pkt, ↔️ bez zmian). Niewielkie zmiany w rankingu wynikają z tego, że ta kolejka była bardzo równa wśród wszystkich forumowiczów, co jest dość zaskakujące, bo różnorodność w wyborach kapitanów była spora. Choć patrząc na punkty na ławce, jakie zostały u @Montiego, to ta kolejka mogła dać mu ogromną przewagę nad resztą stawki, gdyby podjął lepsze wybory kadrowe (Messlier na bramce zamiast Patricio dałby +9 pkt, a Bednarek na obronie zamiast Bellerina +8 pkt).

image.png.c6a3d7a7d38668cfab17e5f24fc0f168.png.     image.png.06ecfda20b4eaf49530a8071b5494ad5.png

Osobną kartę historii należy niestety poświęcić wynikowi @Sensei (24 pkt, ⬇️ - 9 pozycji), który chyba nie ogarnął zmian w tej kolejce, bo aż 3 zawodników dostało okrągłe zero punktów, nie grając nawet minuty. Dodatkowo nieudany kapitan z zaledwie 2 pkt w postacie Kane'a i przepis na katastrofalny wynik gotowy. Tej kolejki do udanych nie mogą zaliczyć także @Seju (34 pkt, ⬇️ -3 pozycje) oraz @Lockheedhunter (36 pkt, ⬇️ -2 pozycje).

Na koniec chciałbym przywitać @_czarls w naszej forumowej lidze! Na ten moment idealny środek tabeli, ale przeczuwam potencjał w ściganiu się o top10 albo i wyższą lokatę!

OVERALL

image.thumb.png.694c260be700e7930cca19685e300330.png

• Like 8
  • I love it 1

Ja byłem na urlopie bez praktycznei dostępu do neta, nie zdążyłem zrobić zmian...Zreszta i tak bym pewnie gówno zrobił.

Jestem mega wkurzony, praktycznie przegrałem sobie cały sezon a liczyłem na pierwszą połowę tabeli. 

• verlee changed the title to Podsumowania kolejek FPL
  • Reaper featured this topic
  • Reaper unfeatured this topic

GAMEWEEK 11

image.thumb.png.8f6fb08c0c4bcf09917d11a841a6dd46.png

11 kolejka była specyficzna, ze względu na odwołanie meczu Aston Villa - Newcastle ze względu na COVIDa panoszącego się po drużynie z północnej Anglii. Choć nie są to drużyny z dużą liczbą popularnych zawodników, to jednak wymusiły one sporo roszad, szczególnie u zwolenników Grealisha i pewnej sensacji tego sezonu, jaką okazuje się Wilson (obydwaj w top 10 punktujących zawodników tego sezonu!).

image.png.a768caf560be74b24b6082315410f7c2.png

To była kolejka, w której znów faworyci pokazali swoją wartość. W top 10 punktujących mamy Zaha (18 pkt), Salaha (14 pkt), De Bruyne (14 pkt), Sterlinga (13 pkt, choć wybór nieoczywisty, zaledwie w 4% składów FPL), Sona (13 pkt) i Kane'a (12 pkt). Na pewno cieszy się z tego większość forumowiczów, gdyż ponad połowa wybrała jednego z tych Panów na swoich kapitanów - prym przewodził Kane, dalej De Bruyne i Salah. 

W tym tygodniu wykorzystanych zostało aż 12 bonusów, w tym 5 free hitów (pod roszady ze składem), 3 wildcardy, 1 bench boost (który pozwolił @Brachu zdobyć dodatkowe 0 punktów ;)) oraz 3 triple captains - @lad postawił na De Bruyne, a @verlee oraz @Lockheedhunter na Kane'a. Średnia z tej kolejki była najwyższa ze wszystkich dotychczasowych - aż 72 punkty, co daje wzrost aż o +47% w stosunku do GW10!

Najlepszy wynik w tej kolejce należał do niedawnego debiutanta w FPL, czyli @verlee (93 pkt, ⬆️ +2 pozycje), a zaraz za nim uplasowali się @wojt3k (92 pkt, ⬆️ +6 pozycji), któremu dało to największy awans w tej kolejce, oraz @ajerkoniak (89 pkt, ⬆️ +2 pozycje), nasz mistrz ławki, który w tej kolejce zostawił siedzące 16 pkt, co łącznie daje mu 126 pkt pozostawionych na ławce w tym sezonie i na ten moment pierwsze miejsce w tej klasyfikacji! Na jego obronę warto dodać, że nie przewidział bramki Bamforda w meczu z Leeds i najlepszą alternatywą było pozostawienie na ławce Joty, który niestety większość meczu przesiedział poza boiskiem.

image.png.1df6ff4ee7739554e7295d5dd8417406.png

Najgorzej w tej kolejce poszło @Misiek (53 pkt, ⬇️ -1 pozycja), @Jahu (56 pkt, ⬇️ -1 pozycja) oraz dotychczasowemu liderowi, czyli @szramek (59 pkt, ⬇️ -1 pozycja). Co zabawne, taki wynik w poprzedniej kolejce dałby szramkowi ... 3 miejsce w naszej lidze. To tylko pokazuje, jak trudna była ta kolejka, a szczególnie w naszej mocnej lidze - średnia dla całego FPL wyniosła 62 pkt, czyli aż 10 pkt mniej niż w naszej lidze! Zazwyczaj te liczby są dość do siebie zbliżone.

Gratulacje dla @Kaczy za wskoczenie na fotel lidera!

OVERALL

image.thumb.png.ae2bd9013764beffba79626b0e23d582.png

• Like 5
  • I love it 4
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...