Skocz do zawartości
  • 0

Kariera w fifie 19-20 a fotball manager różnice.


matrix266

Pytanie

Witam mam ochotę zagrać w fiffę manager ale nie wiem jaką grę wybrać.Szczerze się przyznam,że parę lat nie miałem styczności.Chciałem się dowiedzieć jaka jest różnica między fifą 19-20 a fotball manager.Słyszałem,że to jest przepaść w możliwościach taktycznych i dla zaawansowanych aczkolwiek fifa od odsłony 19 daje też możliwości taktyczne.Co mi polecacie, czy na początek tryb kariery we fifie mi wystarczy czy od razy przejść na fotball manager.Jeśli ktoś by mógł zobrazować jaka jest różnica i czy rzeczywiście w fifie możliwości taktyczna są bardzo nie wielkie.

Odnośnik do komentarza

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Nie, Football Manager to gra typowo menedżerska, w której możesz jedynie obserwować poczynania Twoich zawodników licząc na to, że zrealizują Twoje założenia taktyczne i że nie stracisz bramki w ostatniej sekundzie na wagę porażki i braku mistrzostwa, strzelonej przez debiutującego w drużynie rywali juniora ;)

 

Więc moim zdaniem nie ma co tych gier porównywać, bo to dwa zupełne inne gatunki :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
10 minut temu, krzysfiol napisał:

 

Nie da się, komputer sam steruje spotkaniem :) 

No nie do końca tak ;)

Sami wykonują Twoje polecenia ( zazwyczaj :P )

te dwie gry to... Jak jabłka i pomarańcze (menedżery)- niby owoce, ale inne standardy wszystkiego ;)

Imo Fifa Manager to taki paint, a FM to już Photoshop. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki teraz zapytam jak w ogóle rozpocząć bo przyznam się szczerze,że jestem fanem piłki i oglądam mecze ale nigdy jakoś się nie zajmowałem taktyką i formacjami raczej mnie,to nie obchodziło.Można powiedzieć,że jestem laikiem i nie wiem jaka formacja jakie ma specyifikę i jaką grać najlepiej przeciwko innym formacją.Nie mam pojęcia jak,to analizować i jak żeby było w miarę dobrze. Grę będę miał jutro.Co radzicie na początek jakieś artykuły o formacjach i taktykach w necie żeby mieć przynajmniej jakiś ogólny pogląd jak działa każda z formacji?Przyznam się szczerze,że nie mam jakiś też dobrych umiejętności taktyczno analitycznych i jak nie raz widziałem jakieś filmiki i analizy, to była trochę czarna maga dla mnie.Czy trzeba mieć jakieś wrodzone umiejętności i jakiś poziom inteligencji aby się za to zabrać, czy człowiek, który ma bladę pojęcie o taktyce piłkarskiej może grać w tą grę przynajmniej tak aby nie było wstydu już nie mówiąc oo jakiś sukcesach.

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 minutes ago, matrix266 said:

Dzięki teraz zapytam jak w ogóle rozpocząć bo przyznam się szczerze,że jestem fanem piłki i oglądam mecze ale nigdy jakoś się nie zajmowałem taktyką i formacjami raczej mnie,to nie obchodziło.Można powiedzieć,że jestem laikiem i nie wiem jaka formacja jakie ma specyifikę i jaką grać najlepiej przeciwko innym formacją.Nie mam pojęcia jak,to analizować i jak żeby było w miarę dobrze. Grę będę miał jutro.Co radzicie na początek jakieś artykuły o formacjach i taktykach w necie żeby mieć przynajmniej jakiś ogólny pogląd jak działa każda z formacji?

 

 

;) 

Odnośnik do komentarza
  • 0
9 minut temu, matrix266 napisał:

Dzięki teraz zapytam jak w ogóle rozpocząć bo przyznam się szczerze,że jestem fanem piłki i oglądam mecze ale nigdy jakoś się nie zajmowałem taktyką i formacjami raczej mnie,to nie obchodziło.Można powiedzieć,że jestem laikiem i nie wiem jaka formacja jakie ma specyifikę i jaką grać najlepiej przeciwko innym formacją.Nie mam pojęcia jak,to analizować i jak żeby było w miarę dobrze. Grę będę miał jutro.Co radzicie na początek jakieś artykuły o formacjach i taktykach w necie żeby mieć przynajmniej jakiś ogólny pogląd jak działa każda z formacji?Przyznam się szczerze,że nie mam jakiś też dobrych umiejętności taktyczno analitycznych i jak nie raz widziałem jakieś filmiki i analizy, to była trochę czarna maga dla mnie.Czy trzeba mieć jakieś wrodzone umiejętności i jakiś poziom inteligencji aby się za to zabrać, czy człowiek, który ma bladę pojęcie o taktyce piłkarskiej może grać w tą grę przynajmniej tak aby nie było wstydu już nie mówiąc oo jakiś sukcesach.

Jak nie miałeś wcześniej styczności z FMem to bedzie troszkę ciężko to wszystko Ci ogarnąć. Nie jest to gra z niskim progiem wejścia, ale warto!! Nie ma co się zniechęcać, opuszczać ręce, tylko pytać na forum, grzebać w necie i kombinować. Fajnie samemu pogrzebać, ustawiać i patrzeć na rezultaty. A te od razu nie przyjdą- na bank nie w FMie :)

i radził bym na początek wziąć mocną ekipę i na niej poogarniać grę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 0
10 minutes ago, matrix266 said:

Co ta minka ma znaczyć?Chciałbym uzyskać jakieś informacje na początek i jakieś wskazówki.Chyba każdy zaczynał no chyba,że już jak miał jakieś pojęcie taktyczne a ja nie mam,to szkoda zachodu.

 

Hmm no nie wiem.

No podesłałem Ci artykuł, który ostatnio napisałem dokładnie na ten temat — wyluzuj :D 

Odnośnik do komentarza
  • 0
5 minut temu, matrix266 napisał:

Co ta minka ma znaczyć?Chciałbym uzyskać jakieś informacje na początek i jakieś wskazówki.Chyba każdy zaczynał no chyba,że już jak miał jakieś pojęcie taktyczne a ja nie mam,to szkoda zachodu.

 

Hmm no nie wiem.

O takie ogólne wskazówki do tej gry to tak ciężko. Pytania muszą być choć trochę sprecyzowane.

Tu tak nie działa, że ktoś Ci powie: weź Real/Barcelone, ustaw 4-4-2 i kup tego albo tego.

Każdy tu Ci chętnie podpowie, opowie, pokaże o co będziesz pytał, ale nie tak ogólnie. Bo to skomplikowana gra i ma wiele aspektów, na które jedni patrzą TAK, inni inaczej.

Na spokojnie.

Zainstaluj grę, odpal ją, pogrzeb chwile, poklikaj i wtedy będziesz miał już jakieś pojęcie z czym się tego FMa je.

W akademii taktycznej poczytaj teraz, na yt obejrzyj kilka filmików jak ktoś gra.

Odnośnik do komentarza
  • 0

No właśnie jak wezmę, dobrą drużynę, to czemu miał bym przegrywać ze słabymi?Znam zawodników i nie ustawie pomocnika w obronie itp.Zresztą jak tam jest jak przejmujesz jakąś drużynę od podtaw przypisujesz każdemu zawodnikowi pozycje, czy jak w fifie są ustawieni na wzór w realnym graniu.?Zawsze mogę podpaczyć jakie jest i zrobić takie samo i nie będzie chyba tragedii?Czy może,to jest tak,że jakieś drobne błędy ta gra nie wybacza i taktyka musi być bardzo dobra aby wygrywać inaczej klapa.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 0

No tak aż prosto nie jest.

Możesz sam ustawiać zawodników na pozycje, możesz prosić asystenta/trenerów o skład.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie ustawienie Messiego jak środkowego obrońcy :P

Nie licz, że w pierwszym sezonie nawet mocną ekipą wygrasz wszystko. Tzn może tak być,ale... Za dużo czynników wpływa tu na wygrywanie. Tu jest frajda mega z kombinowaniem.

ja przy każdej nowej odsłonie biorę Real i gram sezon, żeby zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje.

a później to już ekipy z Irlandii, Irlandii Północnej, szósta liga angielska, druga czeska, IV polska itp.

to dopiero frajda- wyciągnąć klub z jakiegoś zadupia, budować skład po swojemu (np. ściągać młode talenty), grać zawodnikami,żeby średnia zespołu była np 23 lata, sprzedawać ich, pchać kasę w budowę szkółki, budowę obiektów, hodowanie talentów, aby w końcu np. po 15 latach wygrać LM.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zagraj i zobacz jak Ci pójdzie, granie w prosty sposób, bez zbytniego kombinowania zazwyczaj daje dobre rezultaty, nie żongluj zbytnio taktyką, nie wymieniam połowy składu, graj cierpliwie, bez przeprowadzania rewolucji po jednej porażce, a wyniki przyjdą. W FM 2020 czy 21 jest masa podpowiedzi, gracze często prowadzeni są za rękę. Ogarniesz :)Na początku możesz zrzucić wiele obowiązków na barki swych współpracowników, a w meczach staraj się nie wystawiać graczy o niskim morale, (jeśli masz wybór) i marnej kondycji. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przejrzałem kilka filmików i doszłem do takich wniosków.Formacja ustalasz na podstawie ogólnych umiejętności drużyny i profilu zawodników jeśli masz dobrych skrzydłowych, to szukasz takiej formacji co na nich bazuje.Taktykę dobierasz podobnie po atrybutach piłkarzy jeśli są dobrzy technicznie, dobrze grają bez piłki i są dobrzy technicznie można użyć tiki taki.Następnie indywidualne zadania zawodników i tutaj też na podstawie atrybutów graczom, którzy mają dobry strzał ustawiasz aby strzelali i tak dalej i tak tworzysz formacje i taktykę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Okazała się,że jeszcze muszę poczekać na grę.Chciałem się zapytać ile jest tych poleceń i ustawień taktycznych jeśli by mi ktoś mógł podesłać jakiś skan dawniej z tego co wiem było coś co się nazywało poleceniami dla drużyny teraz już jest modyfikowane cały panel wygląda inaczej.Dużo jest tych opcji do ustawiania no jak wejde w samą obronę, to jakie tam funkcje są?

Odnośnik do komentarza
  • 0
51 minutes ago, matrix266 said:

Okazała się,że jeszcze muszę poczekać na grę.Chciałem się zapytać ile jest tych poleceń i ustawień taktycznych jeśli by mi ktoś mógł podesłać jakiś skan dawniej z tego co wiem było coś co się nazywało poleceniami dla drużyny teraz już jest modyfikowane cały panel wygląda inaczej.Dużo jest tych opcji do ustawiania no jak wejde w samą obronę, to jakie tam funkcje są?

 

https://forumcm.net/index.php?/topic/9688-wybór-formacji/&tab=comments#comment-2081674

 

Tu jest link do artykułu @verlee o wyborze formacji :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...