Skocz do zawartości

Granie na żywo w FM 2021 beta


Rekomendowane odpowiedzi

Czas na mecz z Bayernem. Wyjdą na nas ustawieniem 4-3-3, co mnie mocno zdziwiło. Po sprawdzeniu okazało się, że ich trenerem jest niejaki Klaus Riese, który ma umiejętności i doświadczenie takie same jak Flick z tą różnicą, że preferuje 4-3-3 zamiast 4-2-3-1. Pewnie problemy z licencjami (coraz częstsze) i plik fake załatwi wkrótce ten problem.

157961444_4-3-3Bayernu.png.b4a6bfc271c462f8b4ed4e8ab82a557f.png

Skoro przeciwnicy grają 4-3-3, to my również zgodnie z naszą filozofią musimy zmienić formację. Na ten mecz przygotowałem 4-2-3-1 z dwoma defensywnymi pomocnikami. Założenie jest takie, że mój double pivot będzie niwelował wpływ 2x MC przeciwnika. Dodatkowo AMC dostał rolę AM (S) po to, żeby w razie potrzeby zejść niżej i zrobić przewagę w środku pola (2x MC rywala vs 3x MC u nas) — lub, jeśli DM Bayernu pójdzie z kryciem za naszym AMC, to wtedy schodzący napastnicy po bokach i napastnik będą mieli ogromną przestrzeń pod bramką rywala, którą będziemy mogli wykorzystać poprzez zagranie długiej piłki.

673948834_nasze4-2-3-1.png.4cd855caed0668da338034e2f5bc14bd.png

Nasz plan na grę szybko, bo już 10. minucie, przynosi rezultaty i strzelamy gola (dużo mamy tych wczesnych bramek).

gol.png.e5ea36a6e4e628ad9f7f6f9c4df32328.png

Do przerwy dorzucamy drugiego i tutaj — po 45 minutach — odkrywam pierwszy duży minus FM 21, który będzie wymagał przyzwyczajenia. Zakładka "analysis" z pozycjami strzałów, heatmapami i narzędziami do analizy przebiegu spotkania jest dostępna tylko w przerwie meczu lub po upływie 90 minut. Tymczasem w FM 20 do zakładki można zajrzeć w dowolnym momencie po to, by skorygować swoją taktykę.

1922660565_analyticaldata-tylkowprzerwieipozakonczeniu.png.c9378d2c527ec5dffdf54fe93df42278.png

Niestety, moi rezerwowi nie wytrzymali naporu Bayernu, który przez cały sparing grał podstawową 11 :_eyes: Mecz zakończył się wynikiem 2-2, a moment odwrócenia losów spotkania jasno widać na xG match story. Bayernowi grało się w pierwszej połowie bardzo trudno i dopiero w drugiej nas doścignął — i prześcignął. Ale grali przeciwko takim tytanom futbolu jak Xhaka, więc…

1249226918_pierwszysklad-wysokiexGdrugiskladowieleslabiej.png.978a08e82777b64caa39f6a76b467ce4.png

Robię sobię przerwę na godzinę, bo już mnie oczy bolą — po niej dogramy sparingi do końca, zawalczymy z Liverpoolem o Community Shield i rozpoczniemy ligę ;) 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Wracam do gry ;) 

 

Po Bayernie przyszedł czas na Lazio — to mój ostatni sparing przed pierwszym w FM-ie 21 meczem o stawkę: Community Shield z Liverpoolem. Lazio ustawiło się 3-5-2. Z takim ustawieniem jeszcze się nie mierzyliśmy, ale to będzie w takim razie realny test mojego systemu. Czy jest na tyle elastyczny, żeby sobie poradzić? Nie mogę przecież ustawić więcej niż 3 taktyk.

1781309060_formacjaLazio.png.ff7bd7645f65635b7358104df0588bf0.png

Żeby wyrównać siły w środku pola, będę na pewno potrzebować wariantu z trzema pomocnikami. Lazio ma tylko dwóch zawodników na skrzydłach — po jednym wahadłowym na każdym. Dlatego zdecyduję się na moje 4-3-3, które ma mocną pomoc, ale i świetne skrzydła, gdzie szaleją schodzący napastnicy, boczni obrońcy i dwaj mezzale, wspierani roamującym kompletnym napastnikiem.

299940375_naszataktyka.png.e4b8f430abba1d131db1b3ca0c42bed7.png

Lazio nie miało za wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Do przerwy prowadziliśmy 2-0 i mimo braku bombardowania bramki rywali — chociaż 8 strzałów to nie jest zły wynik — zupełnie zatrzymaliśmy defensywę rzymian, pozwalając im na oddanie zaledwie jednego strzału.

1294134726_absolutnadominacjadoprzerwy.png.0d1bd732c3bdb6a71b3e7ad07596f9ce.png

Po 90 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 3-1 dla Arsenalu, a więc tym samym mogliśmy uznać okres przygotowawczy za zakończony… i udany :D Zaliczyliśmy 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę. 

97842037_finalnywynik.png.9598abccc7cc3282546da7bb9fcec51e.png

Teraz mecz o stawkę i LIVERPOOL, czyli potężny mistrz Anglii.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

LIVERPOOL

TARCZA WSPÓLNOTY

 

Przed pierwszym oficjalnym meczem mała niespodzianka: spotkania o stawkę mają nowy przedmeczowy ekran, gdzie możemy zobaczyć porady taktyczne od naszego sztabu szkoleniowego. To, co się nie zmieniło, to że porady nie mają większego sensu. Przykład? Mój asystent oszalał i zaproponował, żebyśmy wyszli na Liverpool mentalnością "very attacking" zamiast "positive".

516192220_pomoctaktycznaodasystenta.png.90444174c7a3bbe3747fd1171eda687e.png

Na mecz z Liverpoolem przygotowałem dla was niespodziankę i mam wideo ze spotkania — przepraszam za wszystkie lagi, to moja karta graficzna, laptop obsługuje mi dobrze samą grę lub samo nagrywanie, ale jedno z drugim jednocześnie powoduje cięcia.

 

 

Jak widzicie, zostałem zwiedziony przez swoich scoutów i na spotkanie wyszliśmy formacją 4-2-4, ponieważ myślałem, że Liverpool będzie grał 4-2-3-1. Tymczasem grali 4-3-3 i zorientowałem się dopiero po kilku minutach. Wówczas przestawiłem się też na 4-2-3-1 i zaczęło nam lepiej iść. Końcówkę spotkania graliśmy 4-3-3, które jest najagresywniejsze ze wszystkich 3 taktyk, w celu zmniejszenia różnicy między nami a Liverpoolem. Mimo remisu 0-0 to mistrzowie Anglii dominowali i stwarzali sobie lepsze sytuacje.

 

(Filmik ma tylko 15 minut, bo nie zdjęli nam jeszcze ograniczeń na naszym forumowym koncie na YT).

 

Fortuna bywa jednak przewrotna i w 90. minucie to nasz zawodnik zdołał strzelić gola. NKETIAH!!!

 

 

Dzięki temu zwycięstwu bardzo szybko ujrzałem nową animację ukoronowania zdobywców trofeum :D 

trofeum.png.779fbf5a749e5e27402b5b171de675ae.png

Na koniec pewna reorganizacja informacji, które już wcześniej były widoczne gdzie indziej: po 90 minutach dostajemy podsumowanie reakcji fanów, kiedy jesteśmy jeszcze na boisku.

1756048708_podsumowaniereakcjifanw.png.4b925eac1b0872dd4d332baebf712871.png

PIERWSZE TROFEUM W FM 2021!

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz ligowy… Zobaczymy, czy wszystkie te przygotowania odniosą pozytywny skutek.

 

Newcastle ustawiło się w formacji 4-4-2. 

oni.png.40f6253ccddb5c727f423d5d75572455.png

My skontrowaliśmy 4-3-3 — podobnie jak z Porto.

my.png.783aa77338482a59faa2ba15fcc74ebc.png

Wynik otworzyliśmy golem po pięknym prostopadłym podaniu. UWAGA! Po raz pierwszy od dawna jest MULTUM prostopadłych podań, które przynoszą asysty i bramki. To świetna wiadomość pod względem silnika meczowego i realizmu.

218609684_piekneprostopadlepodanieodCeballosaigol.png.9ebce7c2298ecd45e767dd98596999f8.png

Co się okazało — shout "fire up", który wpływa na morale, to nie odpowiednik "get creative" z FM 20. Kiedy go używałem, zwykle sprawiało to, że mowa ciała zawodników stawała się negatywna. Chyba naprawdę koniec spamowania shoutami.

 

Strzelania jeszcze potem trochę było…

Newcastle wyrównało. 1-1.

Laca strzelił dla nas. Prowadzimy 2-1.

Pepe znalazł dogodny kąt i umieścił piłkę w siatce. 3-1.

Auba! 4-1.

AUBA! 5-1!!!

wynik.png.8b31c30bb310c9ceb5dbbacfc016ef80.png

Gol na 4-1 padł z karnego po VAR. Dobra wiadomość: nie będzie już więcej półminutowego biegania sędziego do stanowiska VAR i czekania na werdykt. Decyzja pojawia się od razu, mija zaledwie sekunda czy dwie.

864179895_var1.png.72e12a4eb9ba93a668dd5b332d9eb913.png

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Rozegrałem 5 kolejek ligowych i na tym zakończę swój udział w relacji ;) Jutro pałeczkę ze streamem (wideo) przejmie @Vami

 

Tak prezentujemy się w tabeli:

1359782644_Screenshot2020-11-11at20_04_07.thumb.png.ad3cd0e3fcaa1a48e7466fd398f11f80.png

A takie wyniki osiągnęliśmy do tej pory:

1772807921_Screenshot2020-11-11at20_04_49.thumb.png.40e3ffb548c7a2907a5577f74551114c.png

Niestety, nie mam dobrego ustawienia 4-2-3-1. Wszystkie złe wyniki (Bayern 2:2, AV 3:3, Leeds 1:3) były grane tą taktyką. Będę nad nią pracował. Na pewno już wkrótce możecie się spodziewać mojego pierwszego systemu taktycznego do FM-a 2021 — tego, który opisywałem tu dzisiaj podczas relacji.

 

Dzięki za to, że byliście ze mną wczoraj i dzisiaj i mam nadzieję, że wam się podobało :D 

 

verlee out!

 

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki @verlee! Świetna relacja, masa informacji i pożytecznego insightu. Jak zawsze! :wub:

 

A ja jutro zapraszam na relację wideo. Postaram się omówić nowości, pokazać ciekawe rzeczy i zagrać kilka meczów. Godziny na pewno przedpołudniowe lub okołopołudniowe. Szczegóły niedługo :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Po małych problemach ze skonfigurowaniem rozgrywki (przez fake'a Wigan nie było pod zarządem komisarycznym), udało mi się wreszcie ruszyć z Wigan. To też pierwsza okazja na sprawdzenie optymalizacji nowej wersji FMa, bo do zapisu Barceloną nie załadowałem wielu lig, a tutaj już tak. Dodatkowo będę chwilowo grał na starszym laptopie, więc zobaczymy jak to wyjdzie. 

 

Na początek chciałem standardowo zacząć od skompletowania sztabu, ale nic z tego, nawet trenerów nie mogę zatrudnić. Kilka spacji dalej powitała mnie pierwsza głupota - jeden z moich zawodników przyszedł do mnie porozmawiać o sytuacji finansowej klubu, odparłem, że za finanse odpowiada zarząd i niewiele mogę zdziałać w tej kwestii, bo przecież nie mam w tej chwili nad niczym poza czystko boiskowymi aspektami. Rezultat? Niezadowoleni zawodnicy... Ehh

 

TFJ0w9m.png

 

Aha, kolejna pomyłka w tej wersji to widok 2D, który wygląda tak:

 

ZZRbh1h.jpeg

 

Paskudne, szare miejsca zamiast stadionu i brak możliwości dodatnia swoich widgetów, nie rozumiem. Czuję się przez to zmuszany do gry w trybie 3D.

 

Co do rozgrywki, to po 5 rozegranych meczach... udało nam się zdobyć dwa punkty. Jutro pokombinuje z taktyką, bo gra skrzydłami ewidentnie nam nie idzie. Inna sprawa, że sytuacja kadrowa w Wigan jest fatalna. Silnik wciąż wygląda bardzo dobrze. Sejwy też są błyskawiczne, mimo wolniejszego sprzętu i większej ilości lig.

 

Bardzo podobają mi się też spotkania rekrutacyjne. Bardzo fajnie podsumowują skauting, przedstawiają znaleziska na konkretne pozycje i zwiększają trochę realizm. Fajne jest też to, że nie są obowiązkowe i można je pominąć. Mała rzecz, a cieszy. 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Iwabik napisał:

No dobra, 10 meczy za mną. Nie jest to co prawda duża próbka, ale muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z kierunku, który obrało SI. Silnik meczowy w porównaniu do FM20 to niebo, a ziemia (choć warto zaznaczyć, że 20 była pod tym względem po prostu słaba).

W FM 20 gram od nie dawna. Przesiadłem się z FM 17 i dla mnie zmiana w silniku meczowym była na duży plus. Jeśli w najnowszej wersji jest jeszcze lepiej, to jest to świetna wiadomość, która może nawet i mnie skłoni, do zakupu najnowszego wydania gry :)

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...