Skocz do zawartości

Smartwatche, opaski, zegarki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Tak w sumie przy okazji zainteresowałem się tematem smartwatcha, ogólnie to nie jest mi do niczego potrzebny, ale w dobie pandemii zauważyłem, że posiadają one również funkcje pulsoksymetru - czy to jest wiarygodne urządzenie do tego?

 

W sieci jest taki test:

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/zegarek-z-pulsoksymetrem-pomiar-nasycenia-tlenem-krwi.html

 

 

W sumie biorę pod uwagę ten:

 

https://www.euro.com.pl/smartwatch/huawei-watch-gt-2e-czarny.bhtml?from=benchmark&p=499.00&cr=0

 

 

I ten:

 

https://www.euro.com.pl/smartwatch/garmin-zegarek-vivoactive-4-black-slate-garm.bhtml?from=benchmark&p=1399.00&cr=0

 

 

Różnica jest ogromna, a jak z jakością, wiarygodnością pomiarów?

Miał ktoś coś z tej serii? Czy jak mam tel. Xiaomi to będzie mi się łączył jeden i drugi?

 

Nie interesują mnie inne funkcje niż te "życiowe" ;)

 

Odnośnik do komentarza

Hmm, no jeśli interesują Cię tylko funkcje "życiowe", to kupiłbym po prostu pulsoksymetr :-k Zauważ, że wszystkie dostępne (albo prawie wszystkie, aż tak nie mam rozeznania) są z jakiegoś powodu zakładane na palec, a zegarek masz na nadgarstku, pytanie czy taki pomiar ma w ogóle sens, czy jest tylko gadżetem do zegarka?

Odnośnik do komentarza

Już kupiłem tez sam pulsoksymetr ;)

 

Ogólnie pulsoksymetr zakładasz na palec i mierzysz, nie nosisz cały czas jak zegarek, który by Cię kontrolował w sumie cały dzień + tętno, z którym też miewam problemy. A przy okazji no, jest zegarkiem :D

Może by mi się przydał też jeszcze do czegoś.

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam huawei gt (nie pamiętam który). I powiem tak: to zwykły gadżet. Jedyna zaleta, że bateria długo trzyma i poprawnie liczy kroki (ale już pływaniu to odległości chyba brał z kosmosu). Jeżeli szukasz jakiegoś "zdrowotnego" uzasadnienia do zakupu smartwatcha to nie polegałbym.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze podstawowe pytanie to czy szukasz smartwatcha czy szukasz zegarka sportowego? Jeśli szukasz smartwatcha, to raczej olej marki, które robią zegarki sportowe i próbują romansować z funkcjami smart, bo takie kolabo nie zawsze wychodzą dobrze.

 

Ja miałem kiedyś Garmina, potem przesiadłem się na Polary (aktualnie Vantage M) i korzystam z niego bardzo sporo, przede wszystkim do monitorowania treningów, smyczy ruchowej (rusz dupę z kanapy), kontrolowania i sprawdzania efektywności regeneracji oraz rzeczy z tym związanych. To bardzo dobry punkt odniesienia, ale i tak będzie zawsze tylko punktem odniesienia. Nie bazowałbym na tych pomiarach jakoś niesamowicie, bo trzeba by taki zegarek bardzo dobrze poustawiać (na przykład kadencje) i przede wszystkim trzeba by zainwestować w droższy sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
6 hours ago, jasonx said:

Jakis kobiecy smartband (z sensownym liczeniem krokow czy funkcji zyciowych) do 250-300 znajde?

Czy w tej cenie wszystko bedzie porownywalne do Xiaomi Smart Banda?

Ja żonie kupiłem Mi Banda 5 i jest zachwycona. Wyłapałem w promocji allegro za 100 pln.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...